Bezpieczne ferie
Autor: admin@sp3 8 lutego 2019

Ferie zimowe to dla dzieci i młodzieży czas zabawy i odpoczynku, ale również i czas, gdzie nasza uwaga zostaje często rozproszona zimowym szaleństwem. Należy pamiętać o zagrożeniach, jakie wiążą się z tym okresem.

Pamiętaj o tym, by był on bezpieczny:

• Nie zjeżdżaj na sankach i nartach w miejscach położonych w bliskiej odległości dróg i innych ciągów komunikacyjnych.
  • Pod żadnym pozorem nie wchodź na lód, szczególnie na rzekach i jeziorach;
  • Nie rzucaj zbyt twardymi śnieżkami. Staraj się nie celować w twarz drugiej osobie, żeby nie uszkodzić komuś oka. Nigdy nie rzucaj śnieżkami w nadjeżdżające samochody, gdyż może się to skończyć groźnym wypadkiem!
  • Używaj kasku podczas jazdy na nartach.
  • W zimowe dni kierowcy mają ograniczoną widoczność i potrzebują dłuższego czasu hamowania, dlatego nie przebiegaj  przez ulicę i w miejscach niedozwolonych oraz pamiętaj o elementach odblaskowych, które poprawią naszą widoczność na drodze.
  • Pamiętaj o elementach odblaskowych – nie tylko poza miastem.
  • Nie oddalaj się z miejsca zabawy bez wiedzy rodziców lub opiekunów i nie ufaj obcym osobom.
  • W razie niebezpiecznej sytuacji lub wypadku, pamiętaj o numerach alarmowych:
    NUMER RATUNKOWY – 112

Życzymy wszystkim miłych i bezpiecznych ferii zimowych.

Do zobaczenia w szkole 🙂

Informacja dla rodziców uczniów
Autor: admin@sp3 17 stycznia 2019

Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca do zapoznania się z informacji na temat bezpieczeństwa podczas ferii zimowych, które zostały zamieszczone na stronie internetowej MEN, w tym do zwrócenia uwagi na bazę wypoczynku www.wypoczynek.men.gov.pl.

Proszę również zapoznać się z listem Głównego Inspektora Sanitarnego i Komendanta Głównego Policji. Dotyczy on przeciwdziałania zażywaniu substancji potocznie nazywanych „dopalaczami”.

List Głównego Inspektora Sanitarnego i Komendanta Głównego Policji do rodziców.

Autor: admin@sp3 17 stycznia 2019

W zakładce „Plan lekcji” znajduje się nowy plan lekcji, który będzie obowiązywał od 21 stycznia 2019r.

KONKURS FILMOWY – CIEMNA STRONA SMOGU
Autor: admin@sp3 10 stycznia 2019

Nauczyciele biologii ogłaszają konkurs filmowy pod hasłem

CIEMNA STRONA SMOGU.

Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas 6-8 oraz klas trzecich gimnazjum.

Konkurs polega na nakręceniu krótkiego, 10-minutowego filmu (obraz + dźwięk) traktującego o zanieczyszczeniach powietrza, ze szczególnym zwróceniem uwagi na smog. Filmy można wykonywać w grupach – maksymalnie 4 osoby.

Prace oddajemy na podpisanych pendrive’ach do 31 stycznia (wszystkie zostaną zwrócone po ogłoszeniu wyników)

Ogłoszenie wyników nastąpi w drugim tygodniu lutego.

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie.

Iwona Gajos i Ksenia Dźwigońska

SZKOLNY KONKURS WIEDZY STOP SMOG
Autor: admin@sp3 10 stycznia 2019

Po półrocznej realizacji projektu STOP SMOG postanowiliśmy sprawdzić czy poziom naszej wiedzy w tym zakresie jest większy.

W tym celu został przeprowadzony Szkolny Konkurs Wiedzy na temat smogu odbywający się pod hasłem STOP SMOG. Odbywał się on na dwóch poziomach. Pierwszy poziom – dla klas czwartych i piątych, drugi – klasy 6-8 oraz trzecie gimnazjum.

Uczniowie zmagali się z wieloma pytaniami dotyczącymi nie tylko smogu, ale również i szeroko pojętej tematyki zanieczyszczeń powietrza.

Mimo bardzo wysokiego poziomu uczestnicy konkursu poradzili sobie znakomicie.

Wśród klas czwartych i piątych zwyciężyli: Jan Narwojsz (I miejsce), Piotr Gunther (II miejsce) i Łukasz Owczarek (III miejsce).

Wśród uczniów klas starszych zwycięzcami zostali: Aleksandra Jaskólska (I miejsce), Błażej Marcisz (II miejsce) oraz Szymon Urbańczyk i Zofia Massalska (III miejsce)

Nagrodzonym uczniom gratulujemy