Niech żyją wakacje!
Autor: UN 24 czerwca 2022

Kolejny rok szkolny zakończony. Podczas uroczystej akademii drugoklasiści pożegnali swoich kolegów kończących pierwszy etap edukacyjny. Pani dyrektor Irena Krzywoń pogratulowała uczniom sukcesów edukacyjnych i podziękowała Rodzicom za życzliwość, współpracę i wsparcie.  Uczniom klas III życzymy wytrwałości i osiągania wymarzonych celów w przyszłych latach nauki. A teraz wszyscy udajemy się na zasłużony wypoczynek.

Dyrekcji szkoły, wszystkim uczniom i rodzicom, nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi życzymy dużo słońca i odpoczynku. Do zobaczenia we wrześniu!

Uczniowie klas: 2a, 2b, 2c z wychowawcami

 

Laureat powiatowego konkursu matematycznego o tytuł „Supermatematyka klas II i III”
Autor: Op@sp3 29 maja 2022

Dnia 27.05. 2022 r. uczniowie klas 3, wyłonieni w szkolnym konkursie matematycznym o tytuł „Supermatematyka klas II i III” reprezentowali naszą szkołę na etapie powiatowym. Konkurs odbył się w Zespole Szkół nr 9 w Rowniu. Reprezentowali nas Karol Płowy z klasy 3b oraz Mikołaj Mazur z klasy 3a. Poziom wiedzy uczniów był bardzo wysoki, a rywalizacja zacięta. W wyniku dogrywki, Tytuł Mistrza Supermatematyka klas II i III na etapie powiatu, zajął nasz uczeń- Karol Płowy!
Serdecznie gratulujemy Mikołajowi i Karolowi wiedzy oraz wspaniałego ducha rywalizacji.

Ogromne gratulacje dla matematycznego Mistrza powiatu- Karola Płowego!

M. Oparowska-Kozyra, K. Krupa, K. Pinkowicz

Wycieczka do Muzeum Miejskiego w Żorach
Autor: UN 25 maja 2022

5 maja 2022 roku byliśmy na wycieczce w Muzeum Miejskim w Żorach.  Obejrzeliśmy różne eksponaty.  Pani przewodnik opowiadała o założycielu Żor Księciu Władysławie i o największym pożarze w historii Żor, który miał miejsce w 1702r.  Oglądaliśmy prezentacje – ilustracje na temat starych Żor.

Drugi raz poszliśmy do muzeum 12 maja 2022r.  Z przewodnikiem zwiedzaliśmy miejsca związane z historią Żor.  Byliśmy przy kapliczce nazywanej kościółkiem, w amfiteatrze gdzie znajdują się dawne mury obronne Żor.

Byliśmy przy ulicach Murarskiej i Garncarskiej i przy dawnym cmentarzu przy kościele św. Apostołów Filipa i Jakuba. Była to bardzo pouczająca wycieczka?

Uczennica klasy 3a Anna Wistuba

Patriotyzm na co dzień i od święta- Wiosna 2022
Autor: UN 29 kwietnia 2022

26 kwietnia i 28 kwietnia 2022 r. w MOK-u odbyły się powiatowe konkursy: prozy i poezji patriotycznej oraz piosenki patriotycznej, które są częścią projektu „Patriotyzm na co dzień i od święta”. W konkursie wzięli udział uczniowie  szkół podstawowych klas 1-3 i 4 -8. Naszą szkołę w  konkursie prozy i poezji na poziomie klas 1-3  reprezentowali: Magdalena Korotko z kl. 2b, Franciszek Sienkowiec z kl. 2c i Dorota Wacławczyk z kl. 3b. Chociaż podczas występu towarzyszyła im trema, odważnie wyszli na scenę, pokazując swój talent recytatorski. Dorota Wacławczyk zajęła III miejsce, a Magda i Franek otrzymali wyróżnienia.

Powiatowy konkurs piosenki patriotycznej dla szkół przyniósł kolejne sukcesy naszych wychowanków.

I miejsce w kategorii zespół: wyśpiewali uczniowie kl.3a w składzie: Adam Mikołajec, Lena Surma, Zofia Włodarczyk, Anna Wistuba, Gabriela Frączek, Laura Woźnica, Lena Siemianowska. Uczniowie zaprezentowali piosenkę ,,Biały orzeł w koronie”.

II miejsce w kategorii zespół zajęli uczniowie z kl.2a : Tlołka Liliana, Radosz Maja, Jamrozik Helena,Wronowska Lena, Wronka Maksymilian oraz uczeń kl.5a Faryna Mateusz . Zaśpiewali ,,Dzień dobry biały ptaku”.

III miejsce w kategorii zespół zdobyli uczniowie kl.2b w składzie Hanna Bednarska, Kamila Jasiak, Magdalena Korotko,  Zofia Kot,  Anna Kozik,  Jan Wilk,  Piotr Wyroba. Wykonali piosenkę,, Moja Polsko”.

II miejsce w kategorii duet   Lena Surma, Adam Mikołajec z kl.3a, piosenka ,,Jestem Polakiem”

I miejsce w kategorii soliści

Hanna Krupa kl.2c  piosenka ,,Tu wszędzie jest moja Ojczyzna”

Karolina Rzepecka  kl.2c ,,Piosenka małego patrioty”

III miejsce  Zofia Włodarczyk kl.3a „Nie idź na wojnę”

Kategoria klas 4-8

Duet : II miejsce Renata Martis (kl.8e), Jakub Michalski (kl.5c).  Zaśpiewali piosenkę „Pytasz mnie” Jana Pietrzaka z towarzyszeniem fortepianu i fletu poprzecznego.

Gratulujemy odwagi i ambicji oraz życzmy dalszych sukcesów!

Katarzyna Krupa, Joanna Kwiatkowska, Renata Martis, Teresa Moś, Urszula Niziołek, Magdalena Oparowska-Kozyra

MOMY TO – wygodali i wyśpiywały…
Autor: UN 28 kwietnia 2022

   Magdalena Korotko z klasy 2b, Maria Świdzikowska z klasy 3a zajęły II miejsce, a Tymoteusz  Menartowicz z klasy 3b zajął III miejsce w XXVIII powiatowym konkursie „Ślōnsko godka”. Emilia Maciołek i Hanna Krupa z klasy 2c zajęły III miejsce w XI powiatowym konkursie „Pieśniczki i Przyśpiewki Śląskie”. Oba konkursy organizowane są w ramach projektu „Chcę znać swoje dziedzictwo – Żory 2022”
dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. GRATULUJEMY!!!
Katarzyna Krupa, Urszula Niziołek , Teresa Moś, Magdalena Oparowska- Kozyra

 

Jak klasa 3a uczciła Międzynarodowy Dzień Ziemi?
Autor: Op@sp3 25 kwietnia 2022

Uczniowie klasy 3a wiedzą jak dbać o naszą planetę Ziemię. Na co dzień segregują w klasie i w domach śmieci do specjalnych pojemników, w czasie wycieczek do lasu czy parku zbierają porzucone śmieci i wrzucają do napotkanych kontenerów. Wiedzą jak oszczędzać energię, wodę i inne zasoby naturalne. Tegoroczny Dzień Ziemi był okazją do przypomnienia innym, że Ziemię mamy tylko jedną i to on nas zależy jej przyszłość. Dzieci samodzielnie wykonały plakaty, ulotki oraz ekologiczne obrazki z materiałów przeznaczonych do recyklingu. Przygotowały też woreczki z nasionami jednorocznych kwiatów. Cała klasa w piątek 22 kwietnia wyruszyła przez park na żorski rynek. Po drodze dzieci zachęcały napotkanych mieszkańców miasta do dbania o Ziemie. Rozdawały nasiona, ulotki i obrazki. Akcja spotkała się z dużą sympatią ze strony żorzan i utwierdziła trzecioklasistów w przekonaniu, że można promować postawy proekologiczne mając zaledwie 10 lat.

Wychowawczyni i uczniowie klasy 3a

Mamy żorskiego mistrza szachowego w kategorii klas 3!
Autor: Op@sp3 5 kwietnia 2022

Nasi reprezentanci z pamiątkowymi dyplomami, medalami i pucharem Karola.W dniu wczorajszym po raz 8 został przeprowadzony szachowy Turniej Małych Arcymistrzów. Naszą szkołę reprezentowało siedmioro uczestników: Lena Pach, Kaja Sikora, Adam Mikołajec, Szymon Tomczak, Michał Kiecka, Filip Bienia oraz Karol Płowy. Celem turnieju jest wyłonienie najlepszego żorskiego szachisty w kategorii klas 3. Podczas siedmiu rozgrywek szachowych nasi uczniowie zdobyli 3,5 oraz 4 punkty na 7, co jest dla nich małym sukcesem. Jednakże laureatem Turnieju Małych Arcymistrzów został nasz uczeń, Karol Płowy. Wygrał on wszystkie rozegrane partie, tym samym kończąc turniej z kompletem 7 punktów! Wynik ten jest owocem ciężkiej pracy Karola, spędzania mnóstwo czasu nad szachownicą, jeżdżenia na niezliczoną ilość turniejów i zmierzania się niejednokrotnie z graczami kilka razy starszymi od niego…

Karol będzie reprezentował naszą szkołę na Turnieju MASTERS 06.05.2022 r.

Jeszcze raz gratulujemy WSZYSTKIM uczestnikom turnieju i liczymy na Wasze dalsze sukcesy na szachowej arenie. Trzymamy kciuki za Karola, by szachy jak najdłużej go cieszyły i były wspaniałą pasją!
M. Oparowska-Kozyra

Matematyka jest kluczem i drzwiami do nauki!
Autor: UN 19 marca 2022

Jak co roku, w naszej szkole obchodzony jest Dzień Matematyki- Królowej Nauk. Został ustanowiony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać, że matematyka może być przyjemna i dawać radość.

W Polsce pierwsze obchody Dnia Matematyki odbyły się 12 marca 2014 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve i wzięło w nich udział ponad 100 szkół z całej Polski. Organizatorzy zapraszają wszystkich do konkursów, quizów i zagadek matematycznych.

My również spędziliśmy ten dzień na łamigłówkach i zadaniach matematycznych. Powstały wielkie budowle złożone z różnych figur geometrycznych.  Zabawy z tangramami, bingo matematyczne, doskonalenie tabliczki mnożenia, techniki dodawania i odejmowania, mierzenie, ważenie to tylko niektóre z zadań jakie czekały na naszych uczniów.  Była to wspaniała okazja do zaakcentowania ogromnej roli tej dziedziny nauki w życiu człowieka.

 

 

 

 

 

Bal przebierańców w klasie 3a
Autor: UN 9 lutego 2022

W środę  2.02.2022 nasza klasa o 16:30 wzięła udział w balu przebierańców. Zabawa odbyła się w naszej sali przystrojonej w balony, serpentyny i  pozostałe kolorowe ozdoby. Jak to na balu były tańce hulańce, konkursy oraz zabawy przy muzyce, między innymi: poszukiwanie słodyczy, taniec z balonem oraz słynne „krzesełka”. Nasze stroje były cudowne. Na balu były zwierzęta, postacie z filmów, gier oraz bajek. Każdy z nas mógł w tym czasie wcielić się w wymarzoną postać. Cała zabawa nas tak pochłonęła, że nie zauważyliśmy jak jest już ciemno i nadszedł czas powrotu do domu. Według nas bal przebierańców był super!!! Miło było spędzić razem radosny czas.

Krzysztof Szymański  uczeń klasy 3a.

 

 

Afryka dzika…klasa 3a w muzeum
Autor: Op@sp3 25 listopada 2021

We wtorek 16 listopada uczniowie klasy 3a odwiedzili Muzeum Miejskie w Żorach. Spotkanie miało na celu pogłębienie wiedzy o znanym, polskim podróżniku, Kazimierzu Nowaku. Dzieci wcześniej przeczytały książkę Łukasza Wierzbickiego pt.: „Afryka Kazika” i zachwyciły się niezwykłymi przygodami polaka podróżującego w pierwszej połowie XIX wieku na rowerze przez Afrykę.

W muzeum trzecioklasiści uczestniczyli w zajęciach, które jeszcze bardziej przybliżyły im losy Kazika, poparte oryginalnymi zdjęciami i tekstami z jego pamiętników. Oglądały oryginalne eksponaty pochodzące z wyprawy do Afryki, a przedstawiane przez żorskiego podróżnika, Tomasza Góreckiego.

Na zakończenie dzieci wykonały prace plastyczną techniką kolaż, w której wykorzystały wycinki ze zdjąć Kazimierza Nowaka oraz kolorowy papier i ołówek.

Zajęcia w muzeum były świetną lekcją podroży po afrykańskiej pustyni, sawannie i dżungli razem z Kazikiem.

wychowawca klasy 3a

Katarzyna Krupa

Skip to content

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij