Do widzenia trzecia klaso!
Autor: UN 23 czerwca 2023

Zakończyliśmy naukę w klasie trzeciej. To był bardzo pracowity rok. Braliśmy udział w ciekawych projektach i programach, za które otrzymaliśmy certyfikaty i dyplomy.

-Międzynarodowy projekt edukacyjny ,, Wirtualne podróże czyli ,,Nauka w plecaku” -poszerzyliśmy swoją wiedzę na temat Polski, Europy i świata. Wykonaliśmy wszystkie zadania projektowe, bawiąc się i ucząc oraz dowiadując się wiele ciekawostek na temat różnych krajów. Mogliśmy spróbować europejskie smakołyki, które sami robiliśmy: owoce w czekoladzie oraz ukraińskie ,,syrniczki”.  Równoczesnie realizowaliśmy projekt Uniwersytetu Dzieci” ,,Młodzi obywatele. Jak poznać kraj, w którym mieszkamy?   Uniwersytet Dzieci 3bSP-3 ZORY        Wirtualne podróze 3b  

-Czytam z klasą czyli ,, Lekturki spod chmurki” edycja IV -Podróżowanie przez czytanie : najważniejszym celem projektu było uatrakcyjnienie sposobu omawiania lektur oraz upowszechnianie czytelnictwa. Przygotowaliśmy lapbooki ,, O psie, który jeździł koleją”,  z Anarukiem wybraliśmy się w podróż z robotami vex123 do Grenlandii. Dzieci z Bullerbyn zaprosiliśmy do zagród zbudowanych z klocków Lego._Certyfikat_Klasy 3bSP3ZORY

-Uczymy dzieci programować- z dużym zaangażowaniem uczestniczyliśmy w zajęciach. Rozwijaliśmy umiejętności zdobyte podczas lekcji, przecież programowanie to świetna zabawa dla nas, ale przede wszystkim to możliwość rozwijania kreatywnego myślenia, poszukiwanie różnorodnych rozwiązań oraz  nauka współpracy.dyplom_UDP_XI_kl.3bSP3Żory

-W programie EkoEksperymentarium– uczyliśmy i rozwijaliśmy dobre praktyki ekologiczne. Wiemy jak świadomie robić zakupy, sprzątać czy oszczędzać wodę.Dyplom IIIb EKOEKSPERYMENTARIUM

-Innowacja pedagogiczna napisana dla nas przez naszą Panią ,,TIK-owy świat Koderków”. Mieliśmy możliwość pracy z klockami Lego Education Spike Essential i BricQ. Pracowaliśmy z długopisami 3D, wykorzystaliśmy roboty Indi, ozoboty, geniboty oraz vex123. Okazuje się, że klocki Lego są znakomitym narzędziem do rozwijania niezbędnych w XXI wieku umiejętności, uczą zdobywać wiedzę w praktyce. Najwięcej emocji wzbudziło przygotowanie jubileuszowego tortu z okazji 50-lecia szkoły. Wykorzystaliśmy  długopisy 3D. Poradziliśmy sobie z tym zadaniem świetnie. Efekty  naszych ,,TIK-owych” zmagań można było obserwować na stronie szkoły oraz podczas jubileuszu naszej placówki.

Koderki  z wychowawczynią Urszulą Niziołek

Ale to już było, krótka relacja z naszych działań. Zapraszamy!

Talent głęboko ukryty.
Autor: UN 23 czerwca 2023

Uczeń klasy 3b Piotr Wyroba  doskonali swoje zdolności artystyczne na dodatkowych, pozaszkolnych zajęciach. Pod okiem swoich instruktorek rozwija  talent plastyczny. 23 czerwca odbyła się wystawa jego prac w plenerze w Suszcu.

Sam zainteresowany o swoim talencie mówi tak: ,,Bardzo lubię chodzić na zajęcia plastyczne. Najwiekszą frajdę sprawia mi malowanie akwarelami i akrylami. Tworzenie obrazów to dla mnie prawdziwa przyjemność”.

Imię patrona naszej szkoły jak widać zobowiązuje 🙂 . Każdy posiada jakiś talent można się rozwijać, działać i robić wiele wspaniałych rzeczy!

Życzymy Piotrkowi nieustającego natchnienia i kolejnych wspaniałych wernisaży. 

Bliskie spotkanie z…dronem
Autor: Op@sp3 22 czerwca 2023

Po raz kolejny spotkaliśmy się z tatą Marysi Narwojsz, tym razem poznaliśmy bliżej na jakiej zasadzie działa dron. Mieliśmy okazję poznać jego budowę, funkcje oraz bardzo szerokie zastosowanie. Poznaliśmy aplikację, w której należy zgłosić lot, zanim chcemy wyruszyć dronem w powietrze. Okazało się, że ta „zabawka” może być bardzo niebezpieczna i dzięki temu spotkaniu mogliśmy dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat przepisów korzystania z takiego sprzętu.

Takie zajęcia są bardzo potrzebne, aby uświadamiać młodych użytkowników, że nawet bawiąc się sprzętem latającym musimy mieć na uwadze innych użytkowników nieba (samoloty, ptaki). Bardzo dziękujemy za poświęcony czas oraz cenną lekcję odpowiedzialności.
Wychowawczynie klas 1a i 3b.

DZIEŃ PUSTEJ KLASY
Autor: UN 19 czerwca 2023

16 czerwca nasi uczniowie wyszli z klas, aby uczyć się wśród natury, a tym samym uczcić Dzień Pustej Klasy. Pomysłów było wiele: jedni buszowali wśród traw, krzaków, w zielonym labiryncie oraz korzystali z uroków zdrowotnych żorskiej tężni. Inni  poszukiwali owadów, uczyli się rozróżniania gatunków drzew, ptaków, zwierząt, tworzyli niezwykłe prace plastyczne inspirowane naturą! Inni wyszli z książkami, kartami pracy, aby wśród natury uczyć się matematyki, języka polskiego. Były również ciekawe zabawy grupowe, wzmacniające koleżeńskie więzi – takie, podczas których każdy z uczestników może pokazać swoje mocne strony!

W tym dniu  nauczyciele i uczniowie otworzyli  się na nowe: nowe metody pracy i podejście do procesu uczenia.

Wychowawcy klas I-III

 

TIK-owy świat Koderków
Autor: UN 31 maja 2023

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Koderki na zajęciach kreatywnych  tworzyli kolejne roboty z wykorzystaniem modułu silnika Lego.

Jak zawsze była  świetna zabawa, gdy budujemy nowy projekt, jesteśmy bardzo ciekawi efektu i finału, czy wszystko zadziała poprawnie. Rozwijamy swoje umiejętności techniczne i twórcze myślenie programując nowe roboty. Nie mamy czasu na nudę.

50-lecie naszej szkoły zbliża się wielkimi krokami z tej okazji  uczniowie klasy 3b postanowili wykonać jubileuszowy tort  wykorzystując długopisy 3D. Pracy było co niemiara, ale efekt przerósł nasze oczekiwania. Tak więc świętujemy urodziny naszej ,, Trójeczki”.

Koderki z wychowawczynią

 

Kamera termowizyjna w… klasie 1a i 3b
Autor: Op@sp3 24 maja 2023

Niedawno klasy 1a i 3b miały przyjemność spotkać się z tatą Marysi i zapoznać się z funkcjonowaniem kamery termowizyjnej. Dowiedzieliśmy się, gdzie jest ona wykorzystywana oraz w jaki sposób działa. Mimo fachowego podejścia…temat był dla nas bardzo przystępny i ciekawy. Gość był tak zadowolony z naszej postawy podczas zajęć, że obiecał już niebawem kolejne spotkanie…z dronem! O tym napiszemy później. Dziękujemy bardzo Panu Grzegorzowi za poświęcony czas i chęć podzielenia się swoją pracą , a zarazem pasją.
Wychowawczynie

,, TIK-owy świat Koderków”
Autor: UN 10 maja 2023

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Współpraca, komunikacja, kreatywność, spostrzegawczość, zręczność, logiczne myślenie i rozwiązywanie problemów – tego wszystkiego  uczą się uczniowie klasy 3b podczas realizacji innowacji pedagogicznej ,,TIK-owy świat Koderków”. Okazuje się, że klocki Lego są znakomitym narzędziem do rozwijania niezbędnych w XXI wieku umiejętności. Już od pierwszych zajęć uczniowie są zmotywowani do wspólnej pracy, komunikacji. Zabawy konstrukcyjne z wykorzystaniem różnorodnych klocków zawsze były, są i będą ciekawą formą zabawy, która rozwija wyobraźnię i kreatywność dzieci. Samodzielna praca nad konstrukcją uczy koncentracji, skupienia i obserwacji.  Praca w zespole uczy dzielenia się i współdziałania.

wych. Urszula Niziołek

Efekty naszej wspólnej pracy. Kaczuszki z Lego Education Essentiale Spike.

 

 

 

 

 

ZWYCIĘSTWO w Powiatowym konkursie piosenki patriotycznej dla szkół!!!
Autor: UN 27 kwietnia 2023

27 kwietnia 2023r. w MOK-u odbył się Powiatowy konkurs piosenki patriotycznej dla szkół, IX edycja w ramach projektu „Patriotyzm na co dzień i od święta”- wiosna 2023. Organizatorami są Żorskie Stowarzyszenie Edukacyjno – Kulturalne, Szkoła Podstawowa nr 15 i Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach. W konkursie zaprezentowali się uczennice i uczniowie klas I – III naszej szkoły. Uczynili to
na wysokim poziomie, co dało im podium.
I miejsce zdobyły Hanna Krupa i Karolina Rzepecka, duet wokalny z klasy 3c za piosenkę „Jesteśmy stąd”
II miejsce zajęły Emiliia Lysenko i Yeva Lysenko, duet wokalny z klasy 3b, za piosenkę „Tu wszędzie jest moja ojczyzna”
II miejsce otrzymały Hanna Dratwa, Emilia Karwala, Hanna Kubaszko, Emilia Łukasik, Zofia Piasecka – zespół wokalny z klasy 2c, za piosenkę „Flaga Polski”
III miejsce uzyskali Maja Radosz, Liliana Tlołka, Lena Wronkowska, Helena Jamrozik, Maksymilian Wronka – zespół wokalno-instrumentalny z klasy 3a, za piosenkę „Ojczyzna”

Wszystkim gratulujemy  świetnych wyników i oczekujemy na kolejne sukcesy 🙂

Renata Martis, Teresa Moś, Urszula Niziołek i Monika Orłowska

Wycieczka do Planetarium Śląskiego
Autor: UN 27 kwietnia 2023

26 kwietnia uczniowie klas 3b i 3c odwiedzili największe i najstarsze planetarium i obserwatorium astronomiczne w Polsce. Podczas dwulekcyjnych zajęć pt. „Królestwo planet” odbyli fascynującą podróż przez Układ Słoneczny. Dowiedzieli się Co można zobaczyć na niebie, gdy Słońce idzie spać? Czy Wielki Wóz jest gwiazdozbiorem? Dlaczego nie możemy wylądować na Jowiszu? Na te i na wiele innych pytań odpowiedzieli im autorzy seansu ukazując całe piękno kosmosu. Wycieczka była bardzo ciekawa i inspirująca do zgłębiania wiedzy o wszechświecie. 

Wychowawczynie klas 3b i 3c

 

 

 

TIK-owy świat Koderków
Autor: UN 19 kwietnia 2023

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Spotkanie z naszym patronem Grzegorzem Witoszkiem już dawno za nami, ale w naszych głowach wciąż myśli o tańcu. Na kolejnych zajęciach kreatywnych zbudowaliśmy z klocków Lego Education Spike Essential- tancerza. Udało nam się złożyć postać bez instrukcji i wprawić ją w ruch za pomocą ułożonego programu. Wiadomo przecież, że Koderki uwielbiają zabawy konstrukcyjne. To nasza pasja. Podczas zajęć świetnie się rozumiemy i współpracujemy ze sobą, rozwijając logiczne myślenie, komunikację oraz kreatywność. Eksperymentujemy i rozwiązujemy napotkane problemy, aby metodą prób i błędów dojść do celu. W ten sposób uczymy się zdobywać wiedzę w praktyce.

Zapraszamy do obejrzenia efektów naszej, wspólnej pracy.

Koderki i wych. Urszula Niziołek

Skip to content

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij