TIK-owy świat Koderków
Autor: UN 23 listopada 2022

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Uczniowie klasy 3b w ramach realizowanej innowacji pt. ,,TIK-owy świat Koderków” oraz programu Laboratoria Przyszłości mają możliwość pracy z klockami Lego Education SPIKE Essential  i BricQ, które pozwalają dzieciom w interaktywny sposób poznawać zagadnienia związane z przedmiotami STEAM oraz przyswoić umiejętności potrzebne do tworzenia innowacji w XXI wieku.  Uczniowie chętnie angażują się w ciekawe zajęcia edukacyjne by zdobyć nowe umiejętności poprzez udział w kreatywnej zabawie. Klocki Lego Education Spike Essential to idealne zestawy startowe do nauki robotyki, które dają nieograniczone możliwości kreatywnego projektowania. Zadaniem uczniów nie jest samo budowanie robotów, lecz rozwiązanie przedstawionego problemu. Kierując się wskazówkami dzieci muszą osiągnąć przedstawiony w zadaniu cel. Dzięki poruszaniu tematów z życia codziennego, figurkom z różnymi osobowościami oraz znanym elementom konstrukcyjnym Lego, abstrakcyjne pojęcia ożywają, a uczniowie nabywają umiejętności językowe, matematyczne i społeczno-emocjonalne. A wszystko to podczas wesołej zabawy!

Wychowawca: Urszula Niziołek

https://www.youtube.com/watch?v=OKghwsJibok

 

 

 

 

 

TIK-owy świat Koderków
Autor: UN 21 listopada 2022

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

W ramach innowacji ,,TIK-owy świat Koderków”  uczniowie chętnie angażują się w ciekawe zajęcia edukacyjne by zdobyć nowe umiejętności poprzez udział w kreatywnej zabawie. Przy użyciu zestawów klocków  Lego Koderki uczą się konstruować maszyny, wkręcać śrubki i łączyć ze sobą zębatki, mogą spróbować swoich sił w łatwych projektach.  Oprócz zasad mechaniki, poznają zjawiska fizyczne oraz uczą się matematyki. Każde zajęcia  to inny temat przewodni, a dopasowane zabawy rozwijają kreatywność i sprawność manualną. Podczas zajęć uczniowie mają szansę zbudować własną konstrukcję, ucząc się przy tym  logicznego myślenia, jak również poszerzają wiedzę dotyczącą zjawisk występujących na świecie.

Wychowawca: Urszula Niziołek

Narodowe Święto Niepodległości
Autor: UN 13 listopada 2022

„Naród, który nie szanuje swej przeszłości,
Nie zasługuje na szacunek teraźniejszości
i nie ma prawa do przyszłości.”

                                                Józef Piłsudski

 

Czwartkowa uroczystość w naszej szkole poświęcona była obchodom 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości – po 123 latach niewoli. Data 11 listopada to symbol walki o wolność, symbol wiary, miłości oraz symbol zwycięstwa. Dzieje naszej ojczyzny, to nie tylko dni szczęśliwe i spokojne. Chcąc przybliżyć nadejście wolności, Polacy wzniecali powstania narodowe, przelewali krew, cierpieli na zesłaniu i w więzieniach zaborców. Jednakże nasi pradziadowie mieli Ojczyznę w sercu. To oni wierzyli, że naród przetrwa, jeżeli nauczy swoje dzieci, jak być Polakami.

Akademia rozpoczęła się od wspólnego zaśpiewania hymnu polskiego. Słuchając wierszy i piosenek o tematyce patriotycznej, uczciliśmy ten dzień głęboką refleksją nad historią i współczesnością naszego kraju. Występujący z wielkim zaangażowaniem prezentowali swoje zdolności recytatorskie i wokalne.

Geniboty sprawdzają wiedzę Koderków
Autor: UN 8 listopada 2022

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Praca z robotem, to ogromne korzyści dla dziecka, świetna zabawa, która rozwija miękkie kompetencje takie jak: logiczne, algorytmiczne myślenie czy zadaniowe podejście do stawianych problemów. Genibot to robot, który idealnie sprawdza się w procesie kształtowania kompetencji kluczowych u dzieci. Zabawy z robotem w naturalny sposób oswajają uczniów z nowymi treściami edukacyjnymi. Tym razem trzecioklasiści  podsumowali zdobyte wiadomości i umiejętności o  lesie, wykorzystując geniboty i klocki lego, zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości.  Koderki  z wielkim zapałem przystąpili do zadań, a to efekty ich pracy.

 

Światowy Dzień Kanapki w klasie 3b!
Autor: UN 7 listopada 2022

Zdrowa, pożywna, smaczna, a przy tym prosta w przygotowaniu – taka właśnie jest kanapka. 3 listopada obchodzi swoje święto – znane jako Światowy Dzień Kanapki. Uczniowie klasy 3b przygotowali z przyniesionych przez siebie produktów apetyczne kanapki. Ponadto do kanapek dołożyli zdrowe, kiszone owoce i warzywa, które zakisili podczas zajęć.

Kolejny raz  dzieci wykazały się kreatywnością. Uczniowie  przygotowali samodzielnie śniadanie, które składało się z pięknych kolorowych kanapek, na których znajdowało się dużo witamin pod wieloma postaciami. Kanapki uginały się pod ciężarem  zdrowych produktów. Uczniowie doskonale wiedzą, że zdrowo to nie znaczy nudno. Wspólne śniadanie było świetną okazją, aby porozmawiać  o zdrowych posiłkach i zdrowych nawykach żywieniowych.

wychowawca: Urszula Niziołek 

Patriotyzm na co dzień i od święta – Jesień 2022
Autor: UN 2 listopada 2022

25 października i 27 października 2022 r. w MOK-u odbyły się powiatowe konkursy: poezji i
prozy patriotycznej oraz piosenki patriotycznej, które są częścią projektu „Patriotyzm na co
dzień i od święta”.
W  konkursie poezji i prozy  reprezentowali naszą szkołę: Marlena Karwacka z klasy 2a,
Bartosz Morgała z klasy 2a, Hanna Kubaszko z klasy 2c,  Magdalena Korotko z klasy 3b i
Miłosz Utrata z klasy 3c. Wszyscy wykazali się talentem recytatorskim. Umiejętności
recytatorskie Hanny Kubaszko z klasy 2c nagrodzone zostały wyróżnieniem.
W konkursie piosenki patriotycznej wzięły udział uczennice z klasy 2c – Emilia Łukasik,
Hanna Dratwa, Emilia Karwala, Zofia Piasecka, Amelia Kieś, Nadia Marcol, Tola
Tomaszewska, z klasy 3b – Magdalena Korotko, Zofia Kot, Yeva Lysenko, Emilia Lysenko, i
z klasy 3c – Hanna Krupa, Emilia Maciołek, Maja Molitor, Karolina Rzepecka. Uczestniczki
zaprezentowały utwory o tematyce patriotycznej i wykazały się wspaniałą umiejętnością
śpiewu. Nagrodzeni:
II miejsce ex aequo w kategorii soliści
Karolina Rzepecka – piosenka „Niepodległa, niepokorna”
Hanna Krupa – piosenka „Aby ktoś mógł żyć”
II miejsce w kategorii zespoły
zespół z klasy 2c – piosenka „Jak raz wojsko szło ulicą”
III miejsce
zespół z klasy 3b – piosenka „Co to za dzień?”

Teresa Moś, Urszula Niziołek, Monika Orłowska, Paulina Müller-Porombka

TIK-owy świat Koderków
Autor: UN 26 października 2022

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

 

CodeWeekowa przygoda trwa w najlepsze. Koderki w dalszym ciągu testują długopisy 3D, klocki Lego zakupione w ramach projektu ,,Laboratoria przyszłości”. Praca z długopisami nie jest łatwa, wymaga dużo cierpliwości oraz sprawności manualnych, ale sprawia uczniom wiele satysfakcji i  radości. Podczas zajęć dzieci  współpracują w grupie, rozwijają wyobraźnię przestrzenną i kreatywność. Kolejne wyzwania nie były proste, powstał jubileuszowy tort z klocków i dekoracje na torcie: kwiaty, muffinki , serca, pszczółki wykonane przy użyciu długopisów 3D. Na koniec uczniowie wykonali ,, Taniec CodeWeek” czyli taniec robotów. Kolejny raz nauka została połączona ze wspaniałą, kreatywną zabawą.

wychowawca klasy: Urszula Niziołek

certyfikat

 

 

Lektura na wieszaku
Autor: UN 26 października 2022

Uczniowie klasy 3b mieli okazję wykazać się niezwykłą kreatywnością podczas opracowywania lektury Astrid Lindgren ,,Dzieci z Bullerbyn”. Po cyklu zajęć  poświęconych tej książce tworzyli samodzielnie „lekturę na wieszaku”.Jest to ciekawa metoda aktywizująca, dzięki której można zebrać informacje o lekturze (np. o bohaterach, miejscach i czasie akcji, problematyce czy narracji) w nietypowej formie i umieścić je na wieszaku, który staje się dzięki temu mobilnym kompendium wiedzy. Dzieci tworzyły teksty, rysunki i inne elementy, które umieszczały później na wieszaku. Po wykonaniu ciekawych form uczniowie doskonalili umiejętność wystąpień publicznych prezentując wszystkim swoje prace. Nowa formuła omówienia lektury przypadła uczniom do gustu i zapewne wpłynie to na lepsze zapamiętanie problematyki utworu.

wychowawca klasy: Urszula Niziołek

 

 

TIK-owy świat Koderków
Autor: UN 19 października 2022

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

 

CodeWeek2022 jubileuszowe działania Koderków: napis z liści wykonany za pomocą długopisu 3D.CodeWeek 2022 to jubileuszowa,  już 10 edycja Europejskiego Tygodnia Kodowania, trwa od 8 do 23 października. Europejski Tydzień Kodowania promuje programowanie i umiejętności cyfrowe. To społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa rywalizują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Może się w nią włączyć każdy, kto chce rozpocząć lub kontynuować swoją przygodę z kodowaniem, bowiem CodeWeek jest dla wszystkich. Kodowanie i programowanie to jedne z najważniejszych kompetencji, które otwierają przed dziećmi i uczniami nowe możliwości. W ramach innowacji pedagogicznej ,,TIK-owy świat Koderków” uczniowie z klasy 3b mają już za sobą dwie aktywności: z klockami Lego, aplikacją Quiver oraz długopisami 3D. Tak świętujemy Code Weekowe zmagania!

Koderki z wychowawczynią

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w Trójce
Autor: Op@sp3 11 października 2022

Dnia 7.10.2022 r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Nasza szkoła przystąpiła do tej akcji już po raz kolejny. Głównym organizatorem ŚDTM jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to bezpłatna akcja edukacyjna. Odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października. W tym roku odbyła się już po raz 12!

Celem akcji jest promowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

W tym dniu uczniowie wykonywali szereg ciekawych kart pracy, prac plastycznych, kodowali, rozwiązywali łamigłówki, mieli przeróżne konkurencje. Najwięcej radości sprawiało dzieciom odpytywanie dorosłych podczas Patroli Egzaminacyjnych.

 Zarówno uczniowie jak i egzaminatorzy byli na początku bardzo zestresowani, ale po zdanym egzaminie wszystkie buźki były uśmiechnięte i zadowolone. Egzaminatorzy spisali się na medal! Najbardziej jednak bali się egzaminu dorośli- bardzo go przeżywali i nie chcieli wypaść źle przed młodzieżą. Oczywiście poradzili sobie wyśmienicie!

Gratulujemy wszystkim pozytywnych wyników testów i dziękujemy za wspólnie spędzony dzień. Zapraszamy za rok!

Chcesz wiedzieć więcej wejdź na stronę https://www.wmtday.org/pl

Czytaj dalej…

Skip to content

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij