Światowy Dzień Drzewa 2020
Autor: Oz@sp3 4 listopada 2020

Zdjęcie przedstawia fotografie, przyniesione przez uczniów klas 4 i 5, na szkolny konkurs foto Jesienne drzewo. Fotografie zrobione przez uczniów zostały umieszczone na trzech planszach ustawionych na sztalugach na szkolnym korytarzu.

Z okazji Światowego Dnia Drzewa, który przypada na 10 października, uczniowie klasy 4c, przy pomocy Pana konserwatora, posadzili na szkolnym terenie trzy drzewa, a są to: Klon zwyczajny, Perukowiec podolski i Śliwa ozdobna.

Była to akcja polegająca na nasadzeniu nowych drzew na terenie placówek oświatowych, a wsparł ją Wydział Inżynierii Środowiska Urzędu Miasta Żory.

Uczniowie mieli również okazję poznać inne drzewa, gdyż po posadzeniu drzew została zorganizowana pogadanka na temat gatunków i rozpoznawania drzew rosnących w okolicy. Zostały wykorzystane szkolne zielniki, które okazały się bardzo pomocne.

Dodatkowo został zorganizowany szkolny konkurs fotograficzny pt. «Jesienne drzewo», w którym wzięli udział uczniowie klas 4 i 5, a zdjęcia zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym.

Ksenia Dźwigońska