KLASY PIĄTE WSPIERAJĄ WALCZĄCYCH NA UKRAINIE
Autor: Oz@sp3 18 maja 2023

W odpowiedzi na apel Kuratorium Oświaty w Katowicach  i Stowarzyszenia „Dajemy radę” klasy piąte z naszej szkoły – klasa 5a i 5p wzięły udział w szczytnym projekcie.

Zaproszono  chętnych uczniów z Ukrainy, uczących się w polskich szkołach do pisania listów i przygotowania prac plastycznych stanowiących wyraz wsparcia dla walczących na froncie żołnierzy formacji ukraińskich oraz dla służb medycznych. Akcja miała na celu podniesienie morale, podtrzymanie na duchu walczących w skrajnie trudnych warunkach żołnierzy formacji takich, jak armia, gwardia i oddziały terytorialne Ukrainy. Ważny był  taki sygnał od osób, które wyjechały z Ukrainy.

W inicjatywie mogli także uczestniczyć uczniowie polscy.

Wszyscy  z wielkim zaangażowaniem podeszli do tematu; powstały piękne prace plastyczne oraz wzruszające listy. Wszystko wysłaliśmy na adres Stowarzyszenia. Poniższe zdjęcia ilustrują zapał uczennic i  uczniów.

Beata  Oelszlaeger

Awans naszych koszykarzy do Finału Wojewódzkiego
Autor: Op@sp3 31 marca 2023

29 marca nasi uczniowie brali udział w Półfinale Wojewódzkim w Koszykówce dzieci. Organizatorem zawodów, które odbywały się na żorskiej hali była nasza szkoła a gościliśmy u siebie szkołę z Marklowic, Raciborza oraz Bielska-Białej. Każdy zespół rozegrał po dwa mecze, których wyniki decydowały o awansie do następnego etapu rozgrywek szkolnych.

Pierwszy mecz nasi zawodnicy rozgrywają ze szkołą z Raciborza i pomimo gorszych warunków fizycznych dosyć szybko obejmujemy wysokie prowadzenie, którego nie oddajemy już do końca. Kolejne spotkanie to mecz o pierwsze miejsce ze szkołą z Bielska-Białej, gdzie również od samego początku zaznaczamy swoją pozycję na parkiecie i nie pozwalamy przeciwnikowi na rozwinięcie skrzydeł. Spotkanie wygrywamy i zajmujemy pierwsze miejsce w turnieju.

Tym, samym nasza szkoła awansuje do Finału Wojewódzkiego i już teraz jest jedną z 4 najlepszych szkół w województwie śląskim!!

Naszą szkołę reprezentowali:
z klasy 5a:
– Bruno Kuczera,
– Stanisław Grzegorzewski,
– Adam Żyrek,
– Daniel, Zubel,
z klasy 6a:
– Stanisław Witkiewicz,
– Krzysztof Cieciak,
– Norbert Fizia,
– Mateusz Faryna,
– Aleksander Chudzik,
– Tymoteusz Dudek,
– Patryk Piotrowski

Chłopcom gratulujemy i życzymy powodzenia w finale.

Światowy Dzień Zespołu Downa
Autor: Op@sp3 24 marca 2023

Gazetka promująca Światowy Dzień Zespołu Downa- samorząd uczniowski.21 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa zwany też Dniem Kolorowej Skarpetki.
Ten dzień, nie bez przyczyny wyznaczono na 21 marca. Jest to początek kalendarzowej wiosny, symbolizujący narodziny nowego życia oraz narodziny ludzi niezwykłych. Data odnosi się również do samej istoty choroby. Zespół Downa wiąże się bowiem z obecnością trzeciego, dodatkowego chromosomu 21 w kariotypie.
Uczniowie oraz nauczyciele przyłączyli się do akcji „Skarpetki nie do pary” na znak solidarności z osobami z zespołem Downa.
Kolorowe skarpetki, podobnie jak data obchodów, mają znacznie symboliczne. Co symbolizują? Różnorodność, odmienność, społeczne niedopasowanie – czyli wszystko to, z czym na co dzień muszą zmagać się osoby dotknięte zespołem Downa.

Społeczność SP3 😉