Dzień Patrona
Autor: Op@sp3 7 czerwca 2023

1 czerwca odbył się szkolny Dzień Patrona. Wszystkie klasy podczas całego roku szkolnego poznawali swojego klasowego patrona. Były spotkania autorskie, wywiady, warsztaty plastyczne i taneczne. Uczniowie dowiedzieli się bardzo ciekawych rzeczy o swoim klasowym Twórcy Kultury. Dzień 1 czerwca, był dniem, w którym dzieliliśmy się zdobytą wiedzą i przedstawialiśmy innym uczniom naszego klasowego patrona. Malarze, muzycy, tancerze, fotografowie, twórcy rękodzieła…to tylko niektóre dziedziny sztuki, które zagościły podczas naszego jubileuszowego roku w naszej szkole.

Moduł II Dzień Matki i Ojca – laurka
Autor: Oz@sp3 2 czerwca 2023

Autorka projektu @AgnieszkaPrass-EduLearn.expert

Uczniowie klasy 5p w ramach zajęć dodatkowych inspirowanych projektem Canva na lekcji wykonali dodatkowo laurki z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca.

KLASY PIĄTE WSPIERAJĄ WALCZĄCYCH NA UKRAINIE
Autor: Oz@sp3 18 maja 2023

W odpowiedzi na apel Kuratorium Oświaty w Katowicach  i Stowarzyszenia „Dajemy radę” klasy piąte z naszej szkoły – klasa 5a i 5p wzięły udział w szczytnym projekcie.

Zaproszono  chętnych uczniów z Ukrainy, uczących się w polskich szkołach do pisania listów i przygotowania prac plastycznych stanowiących wyraz wsparcia dla walczących na froncie żołnierzy formacji ukraińskich oraz dla służb medycznych. Akcja miała na celu podniesienie morale, podtrzymanie na duchu walczących w skrajnie trudnych warunkach żołnierzy formacji takich, jak armia, gwardia i oddziały terytorialne Ukrainy. Ważny był  taki sygnał od osób, które wyjechały z Ukrainy.

W inicjatywie mogli także uczestniczyć uczniowie polscy.

Wszyscy  z wielkim zaangażowaniem podeszli do tematu; powstały piękne prace plastyczne oraz wzruszające listy. Wszystko wysłaliśmy na adres Stowarzyszenia. Poniższe zdjęcia ilustrują zapał uczennic i  uczniów.

Beata  Oelszlaeger

Moduł V Ulubione potrawy
Autor: Oz@sp3 25 kwietnia 2023

Autorka projektu @AgnieszkaPrass-EduLearn.expert

Uczniowie klasy 5p wykonali prezentacje multimedialne przedstawiające potrawy, które lubią.

Światowy Dzień Zespołu Downa
Autor: Op@sp3 24 marca 2023

Gazetka promująca Światowy Dzień Zespołu Downa- samorząd uczniowski.21 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa zwany też Dniem Kolorowej Skarpetki.
Ten dzień, nie bez przyczyny wyznaczono na 21 marca. Jest to początek kalendarzowej wiosny, symbolizujący narodziny nowego życia oraz narodziny ludzi niezwykłych. Data odnosi się również do samej istoty choroby. Zespół Downa wiąże się bowiem z obecnością trzeciego, dodatkowego chromosomu 21 w kariotypie.
Uczniowie oraz nauczyciele przyłączyli się do akcji „Skarpetki nie do pary” na znak solidarności z osobami z zespołem Downa.
Kolorowe skarpetki, podobnie jak data obchodów, mają znacznie symboliczne. Co symbolizują? Różnorodność, odmienność, społeczne niedopasowanie – czyli wszystko to, z czym na co dzień muszą zmagać się osoby dotknięte zespołem Downa.

Społeczność SP3 😉

Moduł III Bezpieczny Internet
Autor: Oz@sp3 10 lutego 2023

Autorka projektu @AgnieszkaPrass-EduLearn.expert

Uczniowie klasy 5p przygotowali grafiki w języku polskim oraz ukraińskim. Na pracach widać starania uczniów, aby wszystko dobrze wyglądało, zdarzają się jednak potknięcia związane np. z niedopasowaniem kroju czcionki do polskich znaków. Pracujemy nad tym na każdych zajęciach.

Moduł II projektu edukacyjnego @CANVA NA LEKCJI w klasie 5p
Autor: Oz@sp3 21 grudnia 2022

Autorka projektu @AgnieszkaPrass-EduLearn.expert

Kolejny projekt klasy 5p w ramach międzynarodowego projektu @Canva na lekcji. Nasi ukraińscy uczniowie stworzyli swoje planery związane ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, niektóre jak możecie zobaczyć związane są jeszcze ze szkołą. Czy Wy też macie plany na ostatni tydzień przed Świętami?