WYNIKI II WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU LITERACKO – MEDIALNEGO pt. „Z ORŁEM BIAŁYM PRZEZ WIEKI”
Autor: Oz@sp3 18 czerwca 2023

Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 31 w Częstochowie, we współpracy z RODN „WOM„ w Częstochowie.

Cele  konkursu:

• budowanie szacunku do symboli narodowych;
  •  promowanie i rozwijanie zainteresowania regionem
  • pokazanie jego bogactwa kulturowego, historycznego i przyrodniczego;
  •  pogłębianie świadomości dotyczącej tożsamości i dziedzictwa regionu;
  •  kształtowanie postaw wynikających ze społecznie uznawanych wartości;
  • rozwijanie wyobraźni, wrażliwości i umiejętności artystycznej wypowiedzi;
  •   doskonalenie umiejętności językowych;
  •  poszerzenie umiejętności obsługi programów do tworzenia prezentacji multimedialnych; –
  • rozwijanie kreatywności;
  • zachęcanie do aktywności twórczej

Przedmiotem konkursu było  stworzenie opowiadania promującego patriotyzm przedstawionego za pomocą prezentacji multimedialnej, związanego ze swoim regionem, nawiązującego m.in. do realnych wydarzeń, miejsc, postaci. Praca oprócz samego tekstu miała  być wzbogacona dodatkowymi elementami (np. zdjęciami, rysunkami, animacjami, przejściami slajdów), dopełniającymi przekazywane treści.

W konkursie wzięło udział wielu uczniów z całego województwa.

Z radością informujemy, że wysokie miejsce – WYRÓŻNIENIE  zdobyła uczennica naszej szkoły – NATALIA GANIEK –  z klasy 7j.

Natalii bardzo serdecznie gratulujemy       !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! BRAWO !!!!!!!!!!!!!!!!!

Beata  Oelszlaeger