Babciu, Dziadku – bardzo Was kochamy!
Autor: UN 15 lutego 2024

Dnia 22 stycznia w klasie 1c odbyła się wspaniała uroczystość – ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA. To dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów i radości. W pięknie udekorowanej sali dzieci wraz ze swoją wychowawczynią przedstawiły program artystyczny – inscenizację pt. „Dwanaście miesięcy dla babci i dziadka”  przeplataną piosenkami i tańcami. W trakcie występu babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje wnuki. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role. Następnie dzieci obdarowały swoich ukochanych gości upominkami. Na koniec uroczystości dzieci zaprosiły babcie i dziadków do wspólnej zabawy oraz  na mały poczęstunek przygotowany przez mamy.

Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków jak w tym dniu.

 

wych. Teresa Moś

Ach te bale w karnawale!
Autor: UN 26 stycznia 2024

W środę 24 stycznia w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Karnawał to wspaniały, pełen radości czas zabaw i tradycyjnych balów kostiumowych. Tak też było w naszej szkole! Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki, motylki, rycerzy, policjantów. Pojawiła się też Wednesday, Jack Sparrow, Spider-Man czy Batman. Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci, które pojawiły się na balu. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno! Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Na tę wyjątkową okazję zaprosiliśmy DJ-a, który zachęcał dzieci do tańca. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom ! Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały balową salę. Szkoda, że następny bal dopiero za rok.

Dziękujemy za świetną zabawę!

Wychowawcy klas 1-3

Pasowanie na czytelnika
Autor: RS@sp3 26 stycznia 2024

W ostatnim tygodniu przed feriami uczniowie klas pierwszych stali się pełnoprawnymi czytelnikami biblioteki szkolnej – zostali uroczyście pasowani na czytelników biblioteki w Szkole Podstawowej nr 3 im. Żorskich Twórców Kultury w Żorach.

Uczniowie zapoznali się z regulaminem biblioteki, dowiedzieli się jakie są zalety czytania książek, poznali księgozbiór szkolnej biblioteki. Odbyła się również pogadanka na temat sposobu korzystania z książek. Chętni uczniowie przeczytali fragmenty wybranych pozycji literatury dziecięcej, a następnie złożyli uroczyste przyrzeczenie i zostali pasowani na czytelnika biblioteki szkolnej. Uczniowie obiecali kochać książki, szanować je i przestrzegać obowiązków czytelnika.

Odbyło się pierwsze wypożyczenie książek, a na pamiątkę każdy uczeń wybrał sobie zakładkę.

 

Wszystkim nowym czytelnikom naszej biblioteki życzymy, aby wypożyczane przez Was książki zachwycały Was swoim pięknem, cieszyły oczy i rozpalały wyobraźnię. Niech Wam towarzyszą w chwilach radości i smutku, wywołują głośny śmiech i łzy szczerego wzruszenia.

 

Pamiętajcie, miłość do książek to prezent na całe życie.

 

Tego życzą panie bibliotekarki

Wycieczka klas 1b i 1c do teatru
Autor: UN 21 grudnia 2023

Dnia 12 grudnia klasy 1b i 1c pojechały  do Teatru „Banialuka” w Bielsku-Białej na spektakl pt.: ”Diabelskie figle”. Były to zabawne anielsko-diabelskie potyczki. Psotom, figlom i wzajemnemu podstawianiu sobie nogi nie było końca. Uczniowie i uczennice uczestniczyli w spektaklu z dużym ożywieniem i zaangażowaniem w przygody bohaterów. Ta zabawna historyjka wprowadziła wszystkich w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. W teatrze bardzo się dzieciom podobało i z chęcią znowu tam pojadą, oczywiście na inny spektakl.

 

Świętowanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej
Autor: UN 20 grudnia 2023

Dzień 6 grudnia jest wyjątkowym dniem dla wszystkich, zarówno dla dzieci jak i dorosłych, wypełniony uśmiechem, radością i życzliwością. Uczniowie klasy 1b i 1c postanowili świętować mikołajki w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Biblioteka w miesiącu grudniu przybrała świąteczny wystrój, znalazł się adwentowy kalendarz z niespodziankami. Jedną z atrakcji było prezentowanie przez Panią Aleksandrę ciekawych wręcz magicznych książek oraz projekcja świątecznych bajek. Pierwszaki  poznały zasady wypożyczania książek i zachowania w bibliotece. Rozmawiały o tym, jak należy obchodzić się z książkami, by jak najdłużej ładnie wyglądały i służyły czytelnikom. Spotkanie minęło w bardzo miłej atmosferze i przyniosło dzieciom wiele radości. Celem spotkania było rozpowszechnianie czytelnictwa i wprowadzenie uczniów w atmosferę nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

wychowawczynie klas: Urszula Niziołek i Teresa Moś

W listopadzie – ciekawie w klasie 1c
Autor: UN 30 listopada 2023

W listopadzie dni stają się coraz krótsze, czasami wydają nam się szare i smutne. Jednak w naszej klasie nie ma miejsca na ponury nastrój. Tym bardziej, że w tym miesiącu są bardzo ciekawe i ważne daty. 6 listopada obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek – były quizy, zagadki, rebusy. W pierwszej połowie listopada królowała tematyka patriotyczna.  W ramach zajęć wykonaliśmy kotyliony, podobiznę orła oraz rozwiązywaliśmy rebusy o tematyce
patriotycznej. Świętowaliśmy również Dzień Kredki. W tym dniu kredki były w centrum naszego zainteresowania. Zrobiliśmy też kotka z tektury falistej. Przytulając się do swoich misiów, poznaliśmy historię powstania tej ponadczasowej zabawki – celebrując Światowy Dzień Pluszowego Misia. Wykonaliśmy przepiękne podobizny swoich miśków techniką origami. Była też misiowa sesja zdjęciowa. Braliśmy udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia, a sowy  symbole tego dnia ozdabiały korytarz przy naszej klasie. Obserwowaliśmy zmieniające się warunki atmosferyczne. Powtórzyliśmy wiadomości dotyczące zdrowego stylu życia. Nie obce nam zdrowe odżywanie i…samodzielnie przygotowane śniadanie. Wiemy też, że popcorn jest źródłem wielu cennych składników m.in. błonnika i doskonałym materiałem na popcornowe baranki – zadanie banalnie proste, a efekt końcowy zaskakujący! Obchodziliśmy Klasowy Dzień Życzliwości – dzień pełen pozytywnej wymiany życzeń, pozdrowień, podziękowań – puszczaliśmy iskierkę życzliwości i wykonaliśmy ordery życzliwości. Kiedy spadł pierwszy, śnieg rzucaliśmy się śnieżkami, lepiliśmy bałwanki, chodziliśmy po śladach – po prosu zimowe harce! Wraz z końcem listopada zapanowała u nas magiczna atmosfera, ponieważ świętowane były Andrzejki. Było wesoło i przyjemnie. To była wspaniała okazja do integracji.

Uczniowie klasy 1c wraz z wychowawczynią

„Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”.
Autor: UN 19 listopada 2023

Nauka przez zabawę zawsze przynosi najlepsze efekty. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia idealnie wpasowuje się w tę koncepcję, a jego celem jest lepsze zrozumienie zasad kierujących się matematyką. W tym roku Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) obchodzono 17 listopada. Święto było okazją do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Tematyczna dekoracja na drugim piętrze  szkoły niewątpliwie do tego zachęcała. W tegorocznej edycji nudno nie było. Naszymi szkolnymi egzaminatorami byli uczniowie klasy drugiej, którzy dzielnie sprawdzali „tabliczkową wiedzę” swoich starszych kolegów oraz pracowników szkoły. Uczniowie klas pierwszych z zapałem  rozwiązywali  zadania matematyczne, wykonali sowy-logo ŚDTM. Uczniowie klas trzecich zmierzyli się w klasowym turnieju pt. ,,Mistrz tabliczki mnożenia”. Obchody jak zwykle wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji. Gratulujemy zdobywcom odznaki, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie!

Ciekawostki z życia 1c
Autor: UN 5 listopada 2023

Październik już za nami. I tak jak w piosence – „… w naszej szkole jak w dobrym kinie, szybko, ciekawie przemija czas…” Poznajemy literki, cyferki. Uczymy się pisać, liczyć i czytać. Tworzymy niezwykle ciekawe prace plastyczne. Wzięliśmy udział w Code Week i otrzymaliśmy nasz pierwszy certyfikat. Szczególnym dniem był dla nas dzień 16 października,  który na długo pozostanie w pamięci każdego z nas – czyli uroczystość pasowania na ucznia. Zapraszamy do obejrzenia poniższej galerii ilustrującej nasze zmagania z nowymi szkolnymi wyzwaniami.      

wych. Teresa Moś

CodeWeek 1c

 

Pasowania nadszedł czas!
Autor: Op@sp3 17 października 2023

Uroczyste ślubowanie klas pierwszych.Dnia 16 października 2023 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość Pasowania Na Ucznia. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. W tym dniu dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów naszej szkoły. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Starsi uczniowie, którzy również brali udział w uroczystości obiecali pomagać i wspierać w trudniejszych chwilach oraz udzielili kilka cennych wskazówek swoim młodszym kolegom.  Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekaliśmy, było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Panią Dyrektor.

Pierwszaki głośno i z przekonaniem ślubowały wypełniać sumiennie obowiązki ucznia, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, przynosić dumę sobie, rodzicom i nauczycielom, być sobą i marzyć każdego dnia!
Na koniec uroczystości uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki zasponsorowane przez Radę Rodziców, za co im bardzo serdecznie dziękujemy!
Dziękujemy uczniom: Oldze Dąbek, Laurze Walczak, Mikołajowi Rymaszewskiemu za poczet sztandarowy.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów, wspaniałych chwil w szkole i dużo, dużo radości!
Wychowawczynie klas I

 

Hej, ho, pierwsza klasa!
Autor: UN 5 października 2023

Chłopcy i dziewczynki na wspólnym zdjęciu.Za nami pierwszy miesiąc szkoły. Wrzesień upłynął szybko. Odnaleźć się w nowej szkolnej rzeczywistości pomaga nam pani. A my wszyscy bardzo się staramy. W naszej klasie, 1c jest wesoło i głośno. Każdy z nas jest inny, lecz razem jesteśmy – Hej, ho, pierwsza klasa!
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
wych. Teresa Moś

 

 

Czytaj dalej…

Skip to content

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij