UCZNIOWIE KLASY 3D UZYSKALI CERTYFIKAT W KAMPANII SPOŁECZNEJ ,, BĄDŹ KUMPLEM, NIE DOKUCZAJ”!
Autor: Op@sp3 24 czerwca 2017

Cartoon Network po raz trzeci zorganizował Ogólnopolską Kampanię Społeczną „Bądź kumplem, nie dokuczaj”. Kampania pomaga  najmłodszym, rodzicom i nauczycielom jak radzić sobie z problemem dokuczania. W 2017 roku twarzą akcji został piłkarz reprezentacji Polski – Jakub Błaszczykowski, który zachęca dzieci do gry fair play i propaguje koleżeńskie zachowania. Patronat honorowy nad akcja objął Rzecznik Praw Dziecka- Marek Michalak, a partnerem została Fundacja Dajmy Dzieciom Siłę. Uczniowie z klasy 3 d włączyli się do kampanii. W trakcie zajęć poznaliśmy wszystkie aspekty dokuczania, kształtowaliśmy swoje postawy koleżeńskie. Wychowawczyni klasy przedstawiła nam i wytłumaczyła wykorzystując filmy edukacyjne na czym polega dokuczanie i jak możemy sobie z tym problemem radzić, do kogo możemy się zwrócić o pomoc. Rozmawialiśmy z nauczycielem o swoich emocjach, o relacjach z rówieśnikami. Pracowaliśmy wspólnie wykonując plakaty plastyczne, kodeks kumpla, które umieściliśmy w klasie na honorowym miejscu. Programowaliśmy trasę ozobotowi poprzez kodeks kumpla. W dniu zakończenia roku szkolnego  dostaliśmy informację, iż udało nam się zdobyć dla szkoły certyfikat ,, Bądź kumplem, nie dokuczaj”. Ogromnie się cieszymy z naszego małego sukcesu.

U.Niziołek i uczniowie klasy 3d

MOJA KLASA 3D TYLE WDZIĘKU W SOBIE MA …
Autor: Op@sp3 22 czerwca 2017

MOJA KLASA 3D TYLE WDZIĘKU W SOBIE MA …

TO WSPANIAŁE SĄ DZIECIAKI, UCZĄ SIĘ WSZYSTKIEGO DEBEŚCIAKI!

BĄDŹ KUMPLEM, NIE DOKUCZAJ!

Nasza klasa to naprawdę zgrana ekipa, dlatego postanowiliśmy wziąć udział w akcji ,, Bądź kumplem , nie dokuczaj”.  Zawsze trzymamy się razem i każdy z nas może liczyć na wsparcie swoich kolegów i koleżanek. Razem bawimy się też wyśmienicie! Ale po kolei! Nasza klasa liczy dwadzieścia jeden uczniów. Od trzech lat chodzimy do Szkoły Podstawowej Nr 3 Mistrzostwa Sportowego im. Żorskich Twórców Kultury w Żorach. Do naszej klasy należy dwanaście dziewczyn i dziewięciu chłopaków. Jest wśród nas mnóstwo oryginałów i trudno powiedzieć, kto wyróżnia się bardziej! Niektórzy sądzą, że najmądrzejszy z nas wszystkich jest Grześ, mistrz matematyki, laureat wielu konkursów powiatowych, inni twierdzą, że mądre główki to Jonasz i Szymek. Szefowa klasowego samorządu  Zosia to bystra i uczynna dziewczynka, często się śmieje i dla każdego z nas znajdzie chwilę wolnego czasu. Każdy ma wady i zalety, ale nasza pani Ula potrafi docenić nas we wszystkim, jeśli coś nam się nie udaje to wiemy, że na naszą panią zawsze możemy liczyć, rozwiąże najtrudniejszy problem, przytuli, rozweseli, jak mówimy to nasza szkolna mama, drugiej takiej nie znajdziecie J. Uczy nas wszystkiego, zawsze nam powtarza, że tworzymy klasową rodzinę. A w rodzinie jak to w rodzinie są radości i smutki. Inni z kolei szczególnie lubią Franka, doskonałego sportowca. Franek nie zadziera nosa i zawsze chętnie zagra w piłkę, nawet ze słabszymi graczami. Podobnie, jak Nina i Tosia, śmieją się one nieustannie! W ogóle pani mówi, że to cecha charakterystyczna nas wszystkich – jesteśmy bardzo optymistyczni i lubimy żarty. Czytaj dalej…

Ruch to zdrowie –super wycieczka klasy 3d i 2a!
Autor: Op@sp3 22 czerwca 2017

W miniony poniedziałek uczniowie klas: 2a i 3d pojechali do JumpWorld  w Katowicach. Jest to plac zabaw składający się trampolin, basenów z gąbkami i materaców służący do czerpania radości z beztroskiego skakania. Przed zajęciami uczniowie zostali zaopatrzeni w specjalne antypoślizgowe skarpetki. Potem wszyscy zapoznali się z zasadami bezpieczeństwa. Następnie podzielono dzieci na dwie grupy i pod opieką  trenerów udali się na rozgrzewkę. Część ćwiczyła na mniejszej platformie w bardziej kameralnym składzie, a część poszła na większą platformę. Trenerzy pokazali uczniom różne kombinacje skoków. Po dłuższej rozgrzewce i zorganizowanej zabawie wszyscy dostali czas wolny, aby wykorzystać go według własnego gustu i upodobań. Jedni grali w koszykówkę, inni opanowywali grę w siatkówkę. Zabawa była wyśmienita! U.Niziołek Czytaj dalej…

Wygrana SP 3 w konkursie „Naukowa przygoda z Eugeniuszem”!
Autor: Op@sp3 20 czerwca 2017

Hurraaa! Wygraliśmy konkurs na najciekawszą fotorelację z pobytu u Eugeniusza!
W nagrodę do klas 2a, 2b, 2c, 3d przyjechał Eugeniusz z Centrum Nauki i Zabawy w Czechowicach-Dziedzicach. Dokładnie był to Szalony Maciek- naukowiec, który zamienił naszą salę w prawdziwe laboratorium. Podczas zajęć „ochom” i „achom” nie było końca. Po każdym wspaniałym doświadczeniu naukowiec tłumaczył dlaczego właśnie tak się dzieje. Mieliśmy okazję wykonać własnego spinnera oraz bardzo aktywnie uczestniczyć podczas doświadczeń.
Bardzo dziękujemy za docenienie i niezapomniane zajęcia!
M. Oparowska-Kozyra, U. Niziołek
Czytaj dalej…

MAMA JEST DO PRZYTULANIA, CAŁOWANIA I KOCHANIA!
Autor: Op@sp3 6 czerwca 2017

31 maja zaprosiliśmy nasze kochane mamy na zajęcia otwarte. To był dzień inspiracji. Najpierw wykonaliśmy konfitury uczuć –pięknie ozdobiliśmy słoiczek, każdy wg własnego pomysłu. Do słoika wrzuciliśmy karteczki w kształcie serduszek, wyznaliśmy mamusiom  jak bardzo je kochamy. Tosia napisała : ,,Mamo jesteś moim skarbem”, a Grześ ,,Bez Ciebie w domu jest smutno”, Wiktoria : ,, Bardzo KOCHAM CIĘ MAMO”. Konfitury to tak naprawdę uczucia jakimi darzymy nasze rodzicielki. Chcieliśmy również pokazać kochanym mamom jak uczymy się bawiąc cyber robotem, gąsieniczką Debeściarą i Ozobotem. Na macie rozwiązaliśmy krzyżówkę i zakodowaliśmy za pomocą kubeczków serduszka dla mam. Ponadto zaprogramowaliśmy naszego Debeściaka. Przygotowaliśmy drogę w kształcie serca, a na niej kody i tak nasz Ozobot wyruszył na spotkanie z naszymi gośćmi. Ozobot wysyłał nam informacje migając kolorami. Od naszej wyobraźni zależało, jakie informacje  zakodowaliśmy przy pomocy kolorów. Jak dużo da się powiedzieć kolorami? Zobaczcie sami.

Egzamin z programowania robotów zdaliśmy celująco!

Urszula Niziołek

Czytaj dalej…

NAUKOWA ZABAWA W 3D
Autor: Op@sp3 15 maja 2017

Kolejne zajęcia z kodowania i robotyki już za nami. Świetnie się bawiliśmy i  rozwijaliśmy zdobyte umiejętności. Z Ozobotem- Debeściakiem i gąsienicą Debeściarą ( tak ją nazwaliśmy)  wędrowaliśmy po Polsce, programując trasę robota za pomocą specjalnych kodów. Po odczytaniu trasy nasz Debeściak wykonywał niewiarygodne tańce, a do tego emitował piękne kolory, dzięki temu łatwo zapamiętaliśmy parki narodowe. Gąsienica zapraszała nas do zwiedzania stolicy. Na pasjonującą przygodę po Europie i Polsce zabrał  nas CYBER ROBOT, który od dzisiaj stał się naszym nieodłącznym przyjacielem i wraz z nim będziemy stawiać czoła zabawnym zadaniom i odkrywać zasady programowania i robotyki. Robot poruszał się dzięki aplikacji zainstalowanej na smartfonach. Dzisiejsze zajęcia pokazały nam kolejny raz, że wykorzystanie nowoczesnej technologii może wiązać się nie tylko z zabawą, ale również z nauką i z rozwijaniem swoich zainteresowań. To rewelacyjny trening zręczności, ćwiczenie pamięci i eksperymentowanie. U.Niziołek Czytaj dalej…

Patriotyzm na co dzień i od święta
Autor: admin@sp3 27 kwietnia 2017

W kwietniu 2017 r. w ramach projektu „Patriotyzm na co dzień i od świętaodbyła się kolejna edycja festiwalu pt.: „Majowe Święta w Piosnce Patriotycznej”.

Na festiwalu naszą szkołę reprezentował zespół wokalny z kl.3a „Gwiazdeczki” oraz duet z kl. 3d. Oba występy zakończyły się wspaniałymi sukcesami.

Grupa wokalna z klasy 3a w składzie: Kinga Bartosik, Melissa Baykal, Agata Chyła, Agata Jamrozik, Daria Jarzynka, Renata Martis, Natalia Płonka, Maja Wronowska, brawurowo zaśpiewała piosenkę „Gramy w kolory” zespołu harcerskiego ‘Gawęda”, który przed laty był bardzo znany w całej Polsce i za granicą. W kategorii: zespoły klas I – III zajęła I miejsce.

Drugi występ to duet z klasy 3d. Nina Małek i Grzegorz Witoszek przepięknie zaśpiewali smutną pieśń „Taki kraj”. W kategorii: duety klas I – III również zajęli I miejsce.

Wszyscy zwycięzcy wystąpią na Gali Laureatów w MOK-u w dniu 10 maja. Gratulujemy zwycięzcom i cieszymy się,  że godnie reprezentowali nasza szkołę!!!

Helena Glos

Urszula Niziołek  Czytaj dalej…

MALI INŻYNIEROWIE Z TRÓJKI NA START!
Autor: Op@sp3 20 kwietnia 2017

10 kwietnia uczniowie klas: 2b, 3b i 3d uczestniczyli w  warsztatach  z robotyki. Instruktorki Pani Kasia i Pani Oliwia z Centrum Kreatywnej Edukacji Robokids Non-Profitul wprowadziły uczniów  w  ekscytujący świat  robotów. Podczas 1,5 godzinnych zajęć dla każdej grupy, uczniowie mogli konstruować poruszające się roboty z wykorzystaniem specjalnych zestawów edukacyjnych – klocków Lego Education  oraz Lego Mindstorms. Warsztaty były nie tylko świetną zabawą, ale  także zachętą do rozwijania zainteresowań w kierunku przedmiotów ścisłych, nauką programowania oraz treningiem intelektualnym dla każdego  dziecka. Najciekawszym elementem zajęć było testowanie robotów. Mali inżynierowie mogli poczuć satysfakcję z efektów swojej pracy, ucząc się jednocześnie wytrwałości w osiąganiu zamierzonych celów. Uczniowie zmierzyli  się z twórczym rozwiązywaniem problemów konstrukcyjnych, bo np. trzeba było lepiej wyważyć albo zaprogramować robota tak, aby dokładniej pokonywał wyznaczony tor. Dzisiejsze zajęcia pokazały nam, że robotyka może być przygodą, pasją, a w przyszłości zawodem z perspektywami. Nie trzeba mieć żadnych specjalnych zdolności wystarczy ciekawość świata i chęć spróbowania czegoś nowego. Dziękujemy wspaniałym instruktorkom za doskonałą rozrywkę i pokazanie uczniom, że nauka może być fascynującą przygodą.

U.Niziołek  D.Krok  M. Orłowska Czytaj dalej…

DZIŚ KODUJĄ, A MOŻE JUTRO BĘDĄ ZMIENIAĆ ŚWIAT
Autor: admin@sp3 5 kwietnia 2017

Nauka programowania nie jest niczym strasznym to przede wszystkim nauka logicznego myślenia, planowania oraz pomoc w zrozumieniu otaczającego nas świata – świetnie o tym już wiedzą  uczniowie klasy 3d, którzy każdą wolną chwilę spędzają na kodowaniu.

Jak sami twierdzą ,, to super spędzony czas na zabawie, tylko za krótko”- dzieli się swoimi wrażeniami Tosia, ,, szkoda, że zajęcia nie trwają dłużej” -żali się Franek. Uczniowie bardzo polubili kodowanie nie tylko na komputerach, tabletach, ale przede wszystkim na dywanie.

Nauka programowania to inwestycja w przyszłe życie. Zresztą zobaczcie sami!

 

U.Niziołek  Czytaj dalej…

POZNAJCIE DEBEŚCIAKA Z 3 D
Autor: admin@sp3 27 marca 2017

W piątek 17 marca do naszej klasy zawitał nowy kolega – ozobot. Jest to jeden z najmniejszych na świecie  inteligentnych robotów, który otwiera  drzwi do świata informatyki, robotyki i kodowania. Zdobywca tytułu ,, Zabawka Roku 2016” w Polsce. Podczas zajęć zapoznaliśmy się z możliwościami robotów i podstawami tworzenia oprogramowania. Ozobot zabrał nas w niesamowitą przygodę rysowania. Za pomocą pisaków napisaliśmy swój pierwszy program. Na białej kartce papieru programowaliśmy zadania. Z wypiekami na twarzy odkrywaliśmy znaczenie kodów i słów: turbo, rotacja, tornado. Emocje podgrzewała ciekawość, jak ozobot wykona poszczególne polecenia. Z wszystkimi zadaniami poradził sobie wspaniale, my jeszcze będziemy doskonalić naszą wiedzę i umiejętności w zakresie programowania. Naszego robocika nazwaliśmy Debeściak, bo to mały pomocnik naszej Pani.  Czekamy na kolejne spotkania!

U.Niziołek  Czytaj dalej…

Skip to content

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij