Bezapelacyjne zwycięstwo naszych siatkarek w zawodach SZS.
Autor: KK@sp3 13 stycznia 2019

Dnia 10 stycznia 2019 roku na Hali Sportowej MOSiR w Żorach odbyły się Powiatowe Zawody Siatkówki Dziewcząt  w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (rocznik 2003-2005). Z przyjemnością informujemy że reprezentacja naszej szkoły zdobyła pierwsze miejsce wygrywając w zawodach wszystkie osiem meczy, zdobywając łącznie 251 punktów a tracąc tylko 88. W najbliższym czasie siatkarki naszej szkoły reprezentować będą nasze miasto w szkolnych zawodach rejonowych. Warto nadmienić iż w zawodach wzięła udział rekordowa ilość 11 reprezentacji żorskich szkół, łącznie 132 osoby. Poza naszą szkołą na podium zawodów znalazła się jeszcze reprezentacja Gimnazjum 3 na drugim miejscu oraz reprezentacja SP15 na trzecim miejscu. Skład zwycięskiej drużyny tworzyły uczennice gimnazjalnej klasy sportowej 3E oraz klasy mistrzostwa sportowego z 8 A. Opiekunem była Sylwia Mazur natomiast zawody zorganizował Marek Utrata.

Klasy sportowe na obozie siatkarskim
Autor: KK@sp3 18 października 2018

Klasy sportowe IV – VI z naszej szkoły uczestniczyły w dniach 1-7 października w obozie siatkarskim w Głuchołazach. Przez pierwsze cztery dni uczniowie – zawodnicy ciężko pracowali na treningach, które odbywały się 3 razy dziennie… Poza odbijaniem piłki na hali uczestnicy chodzili na spacery po pięknej okolicy, a w czwartym dniu wszyscy wybrali się na wycieczkę po Górach Opawskich, a dokładniej na zdobywanie największego ich szczytu, czyli Kopy Biskupiej. Dla klasy 6a to już drugi obóz siatkarski w tym miejscu. Dziewczyny z klasy 5a były tam po raz pierwszy, ale najdzielniej trudom obozowym sprostali najmłodsi uczestnicy – klasa 4a.

Po czterech dniach treningu nastąpił czas sprawdzianów. Od piątku do niedzieli odbywał się w Głuchołazach Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki Chłopców i Dziewcząt. Dla najmłodszych uczestników było to prawdziwe wyzwanie, ponieważ dla wielu z nich był to pierwszy turniej minisiatkówki w życiu. Zadanie było o tyle trudne, że na turniej zjechały się nie tylko „doŚwiadczone” już w tym wieku drużyny z regionu ale również kilka zespołów z dalszych zakątków kraju. Po trzech dniach zmagań na parkietach i dodatkowych atrakcji, takich jak strzelanie z łuku i spotkanie z gawędziarzem wszyscy cali i mocno zmęczeni wrócili do domu…

P.S. Pełne wyniki turnieju na stronie muks-sari.eu (link również na stronie szkoły).

VIII Turniej Siatkówki Klubowej im. Czesława Fojcika
Autor: KK@sp3 1 października 2018

16 września nasza Szkołą wraz z Klubem MUKS Sari Żory zorganizowała VIII Turniej Siatkówki Klubowej im. Czesława Fojcika. Dziewczęta z dwóch grup młodziczek: starszych i młodszych sprawdzały stan i jakość przygotowania do nowego sezonu. Każda z drużyn rozegrała 5 meczy. Był czas i miejsce na eksperymenty, sprawdzenie drużyny, szukanie optymalnych rozwiązań podczas gry na poważnie. W końcowej klasyfikacji nasza drużyna młodziczek starszych (8klasa) zajęła 2 miejsce ulegając drużynie z Pszczyny dopiero w 3 secie. Młodsza drużyna (klasa 7) uplasowała się na 7 miejscu.
Dziękujemy kibicom za doping do zobaczenia podczas turniejów w nowym sezonie.

KLASYFIKACJA:
1. UKS Centrum Pszczyna