Wycieczka klasy 5c do ośrodka H2O
Autor: Oz@sp3 20 czerwca 2016

W dniach 06-07.06.2016 r. wraz z naszą klasą 5c byliśmy na wycieczce w ośrodku H2O w Kiczycach. Podróż nie trwała zbyt długo, bo tylko pół godziny.
Gdy wysiedliśmy z autokaru, odnaleźliśmy swoje domki i zakwaterowaliśmy się. W pierwszym dniu czekało na nas wiele zabaw – między innymi zawody
w strzelaniu z łuku, rozpalanie ognisk czy wspinaczka na drzewo. Mieliśmy również sporo czasu wolnego. Wiele osób chodziło w tym czasie do pobliskiej kawiarenki, skakało na trampolinie, grało w piłkarzyki, bilard, a chłopcy rozgrywali mecze na boisku.
Następnego dnia uczestniczyliśmy w grze terenowej – tzw. GPS’ie. Gra ta składała się z wielu ciekawych zadań, które trzeba było wykonać podczas wędrówki po lesie. Wśród tych zadań były również zadania dodatkowe, za które można było zdobyć bonusowe punkty.
Na koniec dodam jeszcze, że pogoda była wspaniała, cały czas świeciło słońce! Po udanej wycieczce wróciliśmy opaleni, pełni wrażeń i z uśmiechami na twarzach do naszych domów i do szkoły.

Zuzanna Mieszczak Czytaj dalej…

Dzień Matki w klasie 5c
Autor: KK@sp3 8 czerwca 2016

Dnia 25.05.2016 roku w naszej klasie 5 „c” odbył się Dzień Matki.

Rozpoczęliśmy przedstawieniem, w którym pokrótce pokazaliśmy, jak ważne są dla nas nasze mamy. Później recytowaliśmy wiersze i śpiewaliśmy piosenki. Następnie nasze drogie mamy musiały znaleźć swój portret – robiliśmy je na lekcji wychowawczej, następnie rozdaliśmy im quizy „Co wiesz o swojej mamie”. Na twarzach wielu mam pojawił się szeroki uśmiech, zrobiło się bardzo wesoło. Na końcu był skromny poczęstunek, podczas którego rozmawialiśmy z naszymi ukochanymi mamami.

Dziękujemy naszej wychowawczyni pani Kseni Dźwigońskiej i pani Joannie Kwiatkowskiej, za pomoc w przygotowaniu Dnia Matki.

Kacper Zarzycki

Czytaj dalej…

Recenzja filmu ,,Lodowy smok’’ autorstwa Kacpra
Autor: Oz@sp3 2 czerwca 2016

W dniu 23.05.2016 roku nasza klasa 5c obejrzała trzeci i zarazem ostatni film z serii Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej pt. „Lodowy smok”. Seans odbył się w kinie „Na Starówce” w Żorach. Film powstał w 2012 roku, w Szwecji, reżyserem był M. Hogdahl.

Głównym bohaterem filmu był 11 letni chłopiec o imieniu Mike. Mieszkał z ojcem i bratem (mama nie żyła). Ojciec Mike`a był muzykiem i alkoholikiem i zaniedbywał swoich synów. Mike trafił do swojej cioci, na północ Szwecji. Życie Mike zmieniło się. Ciocia miała dobre serce, a zarazem była wymagająca. Wspierała go i wyznała, że kiedyś była alkoholiczką, ale wyleczyła się. W nowej szkole Mike miał przyjaciół. W opuszczonej hali dzieci zbierały zagubione koty i dokarmiały je. Życie Mike się stabilizowało. Niestety szczęście nie trwało długo. Opieka społeczna znalazła rodzinę zastępczą i Mike do niej trafił. Była to kolejna ważna zmiana w życiu chłopca. W nowej rodzinie Mike nie czuł się za dobrze. Musiał ciężko pracować – karmić psy. Nie było więzi między chłopcem a przybranymi rodzicami. Pewnego dnia nieszczęśliwy Mike wypuścił wszystkie psy i sam uciekł do cioci. Ta na początku była zdziwiona, po wysłuchaniu opowieści Mike, pozwoliła mu zostać u niej. Chłopiec wrócił również do swoich przyjaciół, którzy podczas jego nieobecności skończyli budowę pojazdu – „Lodowego smoka”. Pewnej nocy dzieci wybrały się na wyprawę „Lodowym smokiem”. Wybuchł pożar i pojazd się spalił. Następnego dnia Mike wpadł do wody i uratował go waleń.

Film „Lodowy smok” podobał mi się. W filmie poruszono problem alkoholizmu. Jest to choroba, w której ludzie dużo piją i nie mogą przestać. Są agresywni, zaniedbują najbliższych – szczególnie dzieci. Często ludzie piją, ponieważ mają problemy, kłopoty. Tak jak było w rodzinie Mike. Mama zmarła i tata nie potrafił poradzić sobie. Zaczął pić. Niestety dla Mike i jego brata było to wielkie obciążenie. Chłopcy wstydzili się ojca, czuli do niego złość. W konsekwencji choroby ojca, w życiu Mike`a nastąpiły zmiany. Trafił do cioci, a potem do rodziny zastępczej. Pomimo ciężkiego dzieciństwa, Mike miał przyjaciół, był zabawny, miał fajne pomysły i pasje. Postawa Mike`a bardzo mi się podobała. Treść filmu była trudna, ale przeplatana ciekawymi, wesołymi historiami i świetną muzyką. Cieszę się, że nasza klasa brała udział w projekcie i mam nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym zobaczymy filmy z ciekawymi historiami.

Kacper Zarzycki kl. 5c SP-3 Żory

Projekt Edukacyjno- Artystyczny – recenzja filmu kl. 5c
Autor: Oz@sp3 31 marca 2016

Nasza klasa 5c bierze udział w Projekcie Edukacyjno- Artystycznym, w którym zobaczymy filmy z Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej.

14 marca 2016 roku nasza klasa udała się na pierwszy film pt.”Felix”. Seans filmowy odbył się w kinie „Na Starówce” w Żorach. Scenariusz napisała Shirley Johnson, a reżyserem była Roberta Durrant, zaś autorką zdjęć do filmu – Natalie Haarhoff. Czytaj dalej…

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE OD KLASY 5C
Autor: Oz@sp3 24 marca 2016

Ciepłych, pełnych radosnej nadziei

Świąt Zmartwychwstania Pańskiego,

a także

kolorowych spotkań z budzącą się do życia

przyrodą

życzą uczniowie klasy 5c z wychowawczynią

2222

Lekcja muzealna „Radosne Święta Wielkanocne” – 5c
Autor: Oz@sp3 19 marca 2016

Jedenastego marca wybraliśmy się do Muzeum Miejskiego na lekcję muzealną. Lekcja ta dotyczyła Świąt Wielkanocnych. Gdy doszliśmy na miejsce, wraz z paniami prowadzącymi zajęcia, zeszliśmy schodami w dół i weszliśmy do sali z tablicą multimedialną. Poznaliśmy zagraniczne tradycje i zwyczaje wielkanocne – niektóre podobne do naszych, niektóre zupełnie inne. Następnie podzieliliśmy się na trzy drużyny i rywalizowaliśmy między sobą o to, która drużyna szybciej przetoczy za pomocą łyżki jajko po podłodze. Później robiliśmy własnoręcznie kartki wielkanocne. Kartki mogliśmy zabrać do domu. Na koniec zrobiliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcie i podziękowaliśmy paniom prowadzącym za ciekawe zajęcia.

Wiktoria Polok klasa 5c

DZIEŃ KOBIET W KLASIE 5C !!!!
Autor: KK@sp3 14 marca 2016

 

DSC_8335

4 marca 2016 roku na lekcji przyrody i godzinie wychowawczej zorganizowaliśmy Dzień Kobiet.

Przygotowaliśmy wiele różnych zabaw. Pierwszy był quiz, w którym nasze koleżanki odpowiadały na pytania, takie jak: Jak ma na imię żona Roberta Lewandowskiego? Co to jest spalony? Jakie kwiaty dostawały kobiety w PRL-u? Później był konkurs na klejenie klusek – miały być małe, estetyczne i apetyczne, następnie dziewczynki nawlekały makaron na sznurek – chodziło o nawleczenie jak największej ilości makaronu w danym czasie. Później odbyło się szukanie ukrytych cukierków. Było głośno i wesoło. Największą ilość punktów otrzymały Nikola i Ola. Gratulujemy !!!                           

Na koniec dziewczynki otrzymały od nas kwiaty i skromne upominki.

Jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet !!!!!!

                                                                                                             Kacper Zarzycki

Czytaj dalej…

ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA KOBIET !!!
Autor: Oz@sp3 8 marca 2016

Wszystkim przedstawicielkom płci pięknej,

Składamy najserdeczniejsze życzenia

Zdrowia, pomyślności i samych pięknych dni w życiu.

Życzymy by uśmiech rozpromieniał Wasze twarze

I byście zawsze czuły się doceniane.

Życzą chłopcy z 5c

zzz

RECENZJA SPEKTAKLU – 5C
Autor: Oz@sp3 1 lutego 2016

W dniu 25.01.2016 roku, o godz. 11.00 nasza klasa 5c, z nauczycielką Panią Jowitą Chodacką –Wojtynek udała się, do kina” Na Starówce” w Żorach, na spektakl pt.”Mity Greckie”. Spektakl ten wykonał Teatr z Wrocławia „In Art”. Scenariusz napisał, i wyreżyserował Andrzej Wieczorek, kostiumy przygotowali Teresa Mak i Marcin Rosiak. Scenografię wykonał Alan White, a muzykę i opracowanie muzyczne przygotował Michał Szablowski. Przedstawienie wprowadziło nas w świat starożytnej Grecji. W spektaklu przedstawiono nam kilka najważniejszych mitów. Poznaliśmy miłosną historię Posejdona, który nieszczęśliwie zakochał się w nimfie Amfitrycie. Przebiegłość Prometeusza, która została ukarana przez Zeusa, który posiadł władzę, potęgę i kazał powiesić Prometeusza na skale, do której codziennie przylatywał orzeł i dziobał mu wątrobę. Poznaliśmy również historię Dedala – słynnego budowniczego, który chciał uciec z Krety, ze swoim synem Ikarem. Zbudował wspaniałe skrzydła, na których wzbili się w powietrze. Jednakże Ikar wzbił się zbyt blisko słońca i wosk, z którego wykonane były skrzydła, zaczął się topić. Niestety Ikar zginął na oczach ojca. Wymieniłem kilka mitycznych historii, które zostały nam przedstawione. Śmialiśmy się, cieszyliśmy się, choć były też momenty wzruszenia. Braliśmy czynny udział w przedstawieniu – odgrywaliśmy rolę zwierząt i podskakiwaliśmy w rytm muzyki. Przedstawienie bardzo mi się podobało. Mitologia została humorystycznie odniesiona do współczesnych czasów. Podobały mi się również kolorowe stroje i maski. Scenografia była skromna, ale efekt teatru cienia postaci zrobił na mnie wielkie wrażenie. Całe przedstawienie odbyło się dzięki wspaniałej grze aktorskiej. Polecam wszystkim ten spektakl, również dorosłym – pośmiejecie się i oderwiecie od rzeczywistości.

Kacper Zarzycki

Wyjazd na mecz siatkówki do Jastrzębia – klasa 5C
Autor: MF@sp3 21 stycznia 2016

20160113_185225W dniu 13.01.2016 r. razem z naszą klasą Vc i innymi uczniami naszej szkoły pojechaliśmy na mecz Jastrzębskiego Węgla kontra Cerrad Czarni Radom. Na mecz jechaliśmy w strugach deszczu trzema autokarami. Dotarliśmy przed halę…

Zajęliśmy miejsca na trybunach. Mieliśmy dwa klasowe transparenty, pomarańczowe klubowe koszulki, szaliki i wuwuzele – kibicowaliśmy ile sił!!! W tym meczu były tylko trzy sety, ponieważ drużyna Jastrzębskiego Węgla wygrała wszystkie sety! Co prawda, przeciwna drużyna w niektórych momentach była bliska wygranej w secie lecz drużyna gospodarzy wspólnymi siłami potrafiła szybko dogonić punktami przeciwną drużynę. Z tego, co zauważyłam, większość publiczności kibicowała Jastrzębskiemu Węglowi. Czarni Radom mieli nielicznych kibiców.

Uczniowie naszej szkoły pod koniec mogli podejść do niektórych z zawodników Jastrzębskiego Węgla i poprosić o autograf, bądź wspólne zdjęcie. Mecz był ekscytujący i myślę, że wszyscy się dobrze bawili.

Zuzanna Mieszczak kl.5c

 

Czytaj dalej…

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij