Konkurs-„Czytanie jest przygodą”
Autor: RS@sp3 31 marca 2021

Plakat konkursu "Czytanie jest przygodą"

Nasza szkoła bierze udział w Wojewódzkim Konkursie „Czytanie jest przygodą” Jest to projekt czytelniczy o zasięgu wojewódzkim, skierowanym do uczniów klas 3 – 8 szkół podstawowych oraz dzieci w wieku przedszkolnym. Celem projektu jest  rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży, realizacja priorytetów MEN na rok 2020/21 oraz wzmacnianie pozytywnego obrazu młodego czytelnika  oraz docenienie promujących czytelnictwo placówek i nauczycieli. Realizując projekt staramy się także o uzyskanie certyfikatu placówki promującej czytelnictwo.

Etap pierwszy konkursu przeprowadzony  został 25 marca. Chętni uczniowie przystąpili do testu online w dwóch kategoriach wiekowych klasy 3-5 oraz klasy 6-8. Lekturami dla uczniów młodszych były następujące pozycje książkowe „Asiunia” Joanny Papuzińskiej oraz bardzo chętnie czytana książka  Justyny Bednarek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”. Starsi uczniowie czytali „Małego księcia” A. de Saint-Exupéry, oraz ‘Oskar i pani Róża” Érica-Emmanuela Schmitt.

Laureatkami pierwszego etapu konkursu zostały następujące uczennice:

Klasy 3-5

Iga Mieszczak z klasy 3c

Milena Marks z klasy 4a

Klasy 6-8

Zofia Massalska i Julia Smietana z klasy 8j

Dziewczyny będą reprezentowały szkołę w etapie wojewódzkim konkursu, który odbędzie się 12 maja.

Gratulujemy i trzymamy za Was kciuki!

Godziny pracy biblioteki szkolnej
Autor: Oz@sp3 21 stycznia 2021

DZIEŃ TYGODNIA

BUDYNEK
os. 700-lecia Żor 16

BUDYNEK
przy ul. Klimka 7

NIECZYNNE

NIECZYNNE

Z książką mi do twarzy
Autor: Oz@sp3 9 listopada 2020

Zdjęcie przedstawia kolaż złożony ze zdjęć, na których są uczennice czytające książki oraz zakładki do książekPo tym hasłem upłynął tegoroczny miesiąc bibliotek szkolnych. Efekty Waszych prac, czyli zakładki do ciekawych książek oraz fotografie w książkowej scenerii są bardzo pomysłowe i świadczą o kreatywności oraz talentach plastycznych ich autorów. Prezentujemy na wystawce wszystkie prace, które napłynęły do biblioteki. Wyróżnieni i nagrodzeni książkami zostali następujący uczniowie:

Zakładka do ciekawej książki

I miejsce –Emila kl. 2b

II miejsce Kuba kl.3d

Aleksander kl. 2c

„Z książką mi do twarzy”- fotografia

I miejsce- Maja kl. 3a

II miejsca

Pola kl. 2b

Marysia kl. 2a

Jadzia kl. 2a

Pytania czytelnicze za październik

Filip kl. 2a

Autor: Oz@sp3 22 maja 2020

Nasza biblioteka otrzymała dofinansowanie na zakup nowości czytelniczych.

Czekamy na Wasze propozycje książek, które chcielibyście, aby znalazły się w szkolnej bibliotece.

Tytuły książek przesyłać przez dziennik
do pani Bożeny Biłki lub Alicji Bosak do końca maja
.

II Szkolny Turniej Dooble
Autor: Oz@sp3 22 maja 2020

W związku z pandemią niemożliwe jest rozegranie finału turnieju.

Gratulujemy finalistom, którymi są:

Elżbieta Płaczek kl. 8b (ubiegłoroczny mistrz)
Hanna Sikora k. 7j
Maks Zawrotniak kl. 7d
Wiktoria Beczała kl. 8b
Dominika Paleczna kl. 7b

Drodzy Uczniowie! Konkurs
Autor: Oz@sp3 2 kwietnia 2020

Drodzy Uczniowie!

Dzisiaj , tj. 2 kwietnia, przypada 215. rocznica urodzin największego baśniopisarza – Hansa Christiana Andersena. Z tej okazji chcemy zaprosić uczniów klas trzecich do udziału
w konkursie bibliotecznym. Możecie wykazać się znajomością najpopularniejszych baśni Andersena
i rozwiązać zadania testowe (do pobrania konkurs_andersen).

Poproście rodziców, aby zdjęcia wydrukowanych, uzupełnionych i podpisanych kart pracy przesłali na adres: bozenabilka71@gmail.com

„Opowiadania do chichotania”
Autor: Oz@sp3 1 kwietnia 2020

Zapraszamy najmłodszych uczniów na

Opowiadania do chichotania”

Renaty Piątkowskiej

Posłuchajcie opowiadań czytanych przez pana Artura Barcisia i zróbcie rysunek do tego opowiadania, przy którym najbardziej chichotaliście.

Poproście Rodziców, aby zrobili zdjęcie Waszego rysunku (nie zapomnijcie go podpisać na głównej stronie) i wysłali go na adres.

a.bosak.sp3@gmail.com

Dobrej zabawy!