KOSMICZNA WYPRAWA KLASY 3A I 3B
Autor: Op@sp3 17 maja 2017

Dnia 27 kwietnia 2017 roku byliśmy w Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym im. Mikołaja Kopernika w Chorzowie.  Wycieczka zapowiadała się bardzo ciekawie i oczywiście nie zawiedliśmy się. Już sam budynek planetarium zrobił ogromne wrażenie. Potem było tylko ciekawiej. Pod niebem planetarium, wiernie naśladującym rzeczywisty firmament uczestniczyliśmy w  seansie edukacyjnym pt. „Księstwo planet”. Autor seansu oprowadzał nas po nocnym niebie i zwracał uwagę na to, co umyka na co dzień naszej uwadze. W czasie projekcji mogliśmy podziwiać planety, komety,  gwiazdy i gwiazdozbiory.

Później udaliśmy się do obserwatorium astronomicznego, które jest wyposażone w największą w Polsce lunetę o 30-centymetrowym obiektywie i liczne mniejsze teleskopy. Dowiedzieliśmy się, że  zwiedzający mogą obserwować Słońce, a po zapadnięciu zmierzchu – ciekawe obiekty nocnego nieba, oglądane nawet w 750-krotnym powiększeniu. Nie mieliśmy niestety szczęścia, gdyż zachmurzone niebo uniemożliwiło nam obserwacje.

Ostatnimi punktem programu były 45 minutowe zajęcia w stacji meteorologicznej, gdzie zwiedziliśmy ogródek meteorologiczny i poznaliśmy urządzenia za pomocą których możliwe jest prognozowanie pogody.

Wycieczka była bardzo ciekawa i gorąco polecamy ją wszystkim, którzy nie mieli jeszcze okazji odwiedzić tego wspaniałego miejsca.

Uczniowie kl.3a i 3b Czytaj dalej…

Klasa 3a uczy się, bawiąc.
Autor: admin@sp3 27 kwietnia 2017

Dnia 20 kwietnia na zajęcia kółka „Jestem bystrzakiem” klasy 3a zawitał gość – pasjonat gier planszowych i logicznych. Przywiózł ze sobą  dwa wielkie pudła pełne gier. Podzieliliśmy się na grupy czteroosobowe.  Każda grupa mogła wybrać sobie dowolną grę. Pan w prosty sposób tłumaczył zasady. W trakcie dwugodzinnych zajęć mogliśmy wielokrotnie zmieniać gry i ciągle poznawać nowe. W sali nie było cicho, gdyż emocji było sporo. Staraliśmy się jednak przestrzegać zasad fair-play. Gry były bardzo ciekawe, uczyły nas logicznego myślenia, ale była to również wspaniała zabawa. Ciekawe gry logiczne i planszowe wspaniale integrują nie tylko klasę, ale również rodzinę. Spróbujemy w domu częściej grać w gry planszowe, zamiast siedzieć przed komputerem.

Helena Glos Czytaj dalej…

Patriotyzm na co dzień i od święta
Autor: admin@sp3 27 kwietnia 2017

W kwietniu 2017 r. w ramach projektu „Patriotyzm na co dzień i od świętaodbyła się kolejna edycja festiwalu pt.: „Majowe Święta w Piosnce Patriotycznej”.

Na festiwalu naszą szkołę reprezentował zespół wokalny z kl.3a „Gwiazdeczki” oraz duet z kl. 3d. Oba występy zakończyły się wspaniałymi sukcesami.

Grupa wokalna z klasy 3a w składzie: Kinga Bartosik, Melissa Baykal, Agata Chyła, Agata Jamrozik, Daria Jarzynka, Renata Martis, Natalia Płonka, Maja Wronowska, brawurowo zaśpiewała piosenkę „Gramy w kolory” zespołu harcerskiego ‘Gawęda”, który przed laty był bardzo znany w całej Polsce i za granicą. W kategorii: zespoły klas I – III zajęła I miejsce.

Drugi występ to duet z klasy 3d. Nina Małek i Grzegorz Witoszek przepięknie zaśpiewali smutną pieśń „Taki kraj”. W kategorii: duety klas I – III również zajęli I miejsce.

Wszyscy zwycięzcy wystąpią na Gali Laureatów w MOK-u w dniu 10 maja. Gratulujemy zwycięzcom i cieszymy się,  że godnie reprezentowali nasza szkołę!!!

Helena Glos

Urszula Niziołek  Czytaj dalej…

Mamy talenty w klasie 3a
Autor: admin@sp3 11 kwietnia 2017

Dnia  4 kwietnia w naszej klasie odbyło się wielkie rodzinne spotkanie. Zaczęło się od tego, że pani od pierwszej klasy obserwowała nasze postępy w nauce i rozwijające się talenty. W jej głowie narodził się pomysł na zorganizowanie spotkania pt.: „Mam talent”. Miało ono na celu pokazanie naszych talentów głównie rodzicom. Oczywiście na tym spotkaniu zjawili się również nasi bracia, siostry i dziadkowie.

W naszej klasie dzieci mają rozliczne talenty: muzyczne, matematyczne, sportowe, szachowe, aktorskie i plastyczne. Nasza pani przypomniała rodzicom wszystkie nasze sukcesy w licznych konkursach od pierwszej klasy. Niektóre z nich zaprezentowaliśmy na naszym spotkaniu. Podczas występów dzieci  zagrały na instrumentach, na których uczą się grać w szkołach muzycznych np.: na flecie, skrzypcach czy keyboardzie.  Wspólnie całą klasą tańczyliśmy, śpiewaliśmy i graliśmy na dzwonkach. Zawsze po każdym występie rodzice obdarowywali nas wielkimi brawami. Na koniec zrobiliśmy wielkie rodzinne zdjęcie.

Uważam, że spotkanie „Mam talent” było bardzo udane, a rodzice i pani byli z nas bardzo dumni.

Napisała Karolina Gil  Czytaj dalej…

Dzień Dziewczynki w klasie 3a
Autor: admin@sp3 26 marca 2017

Na początku marca wybraliśmy  cała klasą do figloraju. Byliśmy tam z okazji  Dnia Kobiet. No, bo dziewczynki z kl. 3a to małe kobietki! W figloraju było dużo atrakcji. Oczywiście w ciągu kilku sekund wszyscy  się  rozbiegli. Bawiliśmy się w berka i w zwierzątka. Na koniec chłopcy grali kolorowymi piłeczkami w zbijaka i w piłkę nożną. Niestety my dziewczyny musiałyśmy te piłeczki posprzątać, bo oni mogliby się przez nie przewrócić. W figloraju bardzo mi się podobało, szczególnie zjeżdżalnia . To był niezapomniany dzień.

Napisała Karolina Gil z kl. 3a

Czytaj dalej…

Wycieczka do Bielska – Białej kl.3a i 2d.
Autor: admin@sp3 6 marca 2017

Dnia 3 marca klasa 3a i 2d pojechała do Bielska do teatru Banialuka. Oglądaliśmy przedstawienie pt. „Król Maciuś Pierwszy”. Spektakl był niezwykle ciekawie wyreżyserowany. Było w nim bardzo mało dialogów i kolorów, scenografia bardzo uboga. Główną rolę odgrywały ruch, muzyka , proste dekoracje, efekty dźwiękowe i wizualne. Dominowały kolory szarości.

Przedstawienie pokazywało, jak dzieci mogą przesadzić z zachciankami. Zdziwiło mnie to, że ośmioletni Maciek po śmierci ojca został królem i mógł sam decydować o losach kraju. Chłopiec ogłosił kilka ustaw, które dotyczyły tylko przyjemności dla dzieci. Doprowadziło to do wojen i chaosu w kraju.

Po spektaklu poszliśmy do Studia Filmów Rysunkowych. Pani prowadząca pokazywała nam, jak kiedyś robiono filmy rysunkowe. Dowiedzieliśmy się, jaka to była długa i żmudna praca, aby zrobić krótką bajkę animowaną. Dzisiaj tę pracę przyspieszają i ułatwiają komputery. Na koniec zwiedzania byliśmy w kinie i obejrzeliśmy kilka najbardziej znanych produkcji czyli Bolka i Lolka oraz Reksia.

Ta wycieczka była niezwykle interesująca i pouczająca, a równocześnie wspaniale bawiliśmy się.

Napisała Maja Wronowska z kl. 3a  Czytaj dalej…

BAL KARNAWAŁOWY KLAS : 3A, 3B, 3C, 3D
Autor: admin@sp3 27 lutego 2017

We wtorek 21 lutego 2017 uczniowie czterech klas 3 bawili się na balu karnawałowym. Odświętnie udekorowana sala gimnastyczna stworzyła inspirujący do uciechy klimat. Wśród uczestników trudno było rozpoznać uczniów. Rodzice zadbali o wspaniałe stroje i przebrania, które umożliwiły wcielić się w ulubione postacie z bajek. Dostarczały emocji, budziły zaskoczenie i zachwyt. Grajek  zachęcał do tańca przy skocznej muzyce, którą dzieci dobrze znały, a często nawet wtórowały, głośno śpiewając. Rodzice wspólnie ze swoimi pociechami  korzystali z uroków karnawału. Zabawa była doskonała!  Czytaj dalej…

Koncert muzyczny „Rodowody instrumentów – historia perkusji”
Autor: admin@sp3 27 lutego 2017

W dniu 22 lutego 2017 r. poszliśmy do MOK-u na koncert umuzykalniający. Prowadzący opowiadał nam o mniej i bardziej znanych instrumentach perkusyjnych, takich jak: werbel, gong, wietrzne dzwonki, ksylofon – jego płytki były wykonane z drzewa palisandrowego i wiele innych. Słuchaliśmy dziwnych dźwięków tych instrumentów. Niektóre z nich wykorzystywane są do wykonywania efektów specjalnych, jak na przykład pojawianie się ducha. Bardzo, bardzo mi się podobało, gdy muzycy grali różnorodne utwory na prezentowanych instrumentach, a my musieliśmy odgadnąć ich tytuły. Były to znane melodie filmowe. Zaciekawiły mnie dzwonki i instrument, który wyglądał jak małe paszcze. A na koniec niektórzy dostali proste instrumenty perkusyjne i mogli grać wspólnie z muzykami. Zajęcia bardzo mi się podobały , mogliśmy się dowiedzieć wielu bardzo ciekawych rzeczy.

Agata Chyła

Karolina Gil

 Agata Jamrozik kl.3a

Bale w karnawale – kl.3a.
Autor: admin@sp3 27 lutego 2017

Dnia 9 lutego poszliśmy do Muzeum Miejskiego na zajęcia pt.: ”Karnawał”. W pokoju, do którego zaprosiły nas panie prowadzące, zobaczyliśmy zawieszone maski karnawałowe z całego świata. Obejrzeliśmy ciekawą prezentację, w której panie pokazały nam jak obchodzony jest karnawał w różnych państwach. We Francji ulicami jedzie platforma, która jest ozdobiona kwiatami, a ludzie również są przebrani za kwiaty. W Niemczech panowie ubierają koszule, krawaty i czarne spodnie, a kobiety wychodzą na ulicę i obcinają każdemu napotkanemu panu krawat. To świadczy, że kobiety mają władzę nad panami. W Belgii karnawał jest obchodzony od setek lat tak samo. Panowie noszą zawsze taki sam strój , idą ulicami i w miejscu gdzie jest pełno ludzi rzucają pomarańczami. Gdy ktoś dostanie pomarańczą, to znaczy, że będzie miał szczęście. Po prezentacji bawiliśmy się balonami, a na koniec robiliśmy maski karnawałowe. Naklejaliśmy różne kolorowe elementy. Pani zrobiła nam zdjęcie w maskach. Zajęcia bardzo mi się podobały i mam nadzieję, że je powtórzymy.

Jaś Kucharski  Czytaj dalej…

Mistrzowie kodowania w klasie 3a
Autor: Op@sp3 17 lutego 2017

Dnia 15 lutego w naszej szkole odbyły się zajęcia otwarte dla nauczycieli w ramach projektu „Erasmus +”. Nauczycielki będące na wymianie chciały zaprezentować w jaki sposób urozmaicić lekcję wykorzystując tablety. Uczniowie klasy 3 a wytłumaczyli czym jest kod i w jakiś sytuacjach się go stosuje. Następnie kodowały i rozkodowywały trasę wspólnie na macie „Twister”. Po pracach w grupie nad „zadaniami specjalnymi’ klasa pokazała w jaki sposób kodują i rozkodowują na tabletach przy wykorzystaniu takich aplikacji jak „Kodable”, „Run Marco” i „Light Both”.

Po lekcji goście mieli okazję sami spróbować z czym mierzą się dzieci podczas pracy z tabletami. Na szczęście uczniowie byli pojętni 🙂
Dziękujemy za tak aktywną postawę podczas zajęć obecnych nauczycieli.

H. Glos, K.Krupa, M. Oparowska-Kozyra Czytaj dalej…

Skip to content

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij