Dzień Dziecka z Małym Księciem
Autor: Oz@sp3 4 czerwca 2016

DSCF1101W Dniu Dziecka część uczniów klas: IVB, IVC, VD oraz VIB wyjechała do Teatru Muzycznego w Gliwicach na spektakl pt. „Mały Książę“. Scenicznej adaptacji powieści Antoine’a de Saint-Exupéry podjęli się Cezary Domagała i Tomasz Bajerski. Mały, zagubiony chłopiec odbywa podróż przez krainę dorosłych. Przed dotarciem na Ziemię odwiedza różne planety, na których spotyka najdziwaczniejsze postacie. Dzięki nowoczesnej technologii widzowie mogli przenieść się w przestrzeń kosmiczną. Autorem projekcji video jest Dawid Kozłowski. Małgorzata Szydłowska zaprojektowała świetne kostiumy oraz scenografię. Choreografią zajęła się Marta Domagała. Autorem znakomitej muzyki jest Tomasz Bajerski. Uczniom spodobał się Mały Książę wyśmienicie kreowany przez Pawła Wawrzycznego oraz Andrzej Skorupa odtwarzający rolę Pilota. Salwy śmiechu wywoływał Pijak, w którego wcielił się Sebastian Dylnicki. Marcin Włosiński w roli Geografa oraz Mariola Wichrowska jako Asystentka Geografa wzbudzili podziw swoimi umiejętnościami poruszania się na szczudłach. Dzieciom bardzo podobał się Latarnik, którego kreował Przemysław Witkowicz. Fantastyczna piosenka oraz iście cyrkowe loty nad widownią.

Nasi uczniowie byli bardzo zadowoleni i wychodzili z teatru śpiewając piosenkę o kapeluszach, które mają duszę.

Gorąco polecamy innym uczniom obejrzenie tego naprawdę znakomitego widowiska.

A oto wypowiedzi uczniów: Czytaj dalej…

Ostatnie zadanie.
Autor: KK@sp3 10 maja 2016

DSCF1083

Realizacji ostatniego zadania gry czytelniczej podjęły się klasy IVC oraz VD.

Uczniowie mieli poszukać w swojej okolicy wydarzenie godne zanotowania i przekształcenie go w literaturę. Nie mogły to być legendy czy opowiastki, które są już odnotowane.

Zespoły zadaniowe rozpoczęły rozmowy z rodzicami, dziadkami czy sąsiadami. Po wyborze zdarzenia musieli przelać je na papier i w ten sposób powstały „nowe“ legendy związane z naszym miastem. Autorkami opowiastek z klasy IV C są: Zosia Gaszka, która stworzyła opowiadanie o dwóch żorskich lwach oraz Oliwia Antulis, która opowiedziała o żorskiej studni. W klasie VD autorkami opowiadań są: Emilka Ryszkiel– „Cudowne uzdrowienie“ oraz Gabrysia Hanslik– „ Nawiedzony dom przy ulicy Murarskiej“.

Uczniowie uczestniczący w grze musieli zaprezentować wyniki swojej pracy szerszej publiczności.

Klasa IV C zadecydowała, że najlepszą formą prezentacji ich opowiadań będzie teatrzyk kukiełkowy, natomiast klasa VD postanowiła nakręcić dwa krótkie filmiki.

Efekty prac uczniowskich zostały zaprezentowane podopiecznym szkolnej świetlicy. Oklaski świadczyły o tym, ze prezentacje się spodobały.

Linki do filmików kl. VD:

https://www.youtube.com/watch?v=2lIitY0SAfY

Nawiedzony dom

https://www.youtube.com/watch?v=emcWS6VLnpA

Cudowne uzdrowienie

Autor: Gabriela Steuer

Czytaj dalej…

WARSZTATY WOKALNE W SP3
Autor: Oz@sp3 7 kwietnia 2016

 30 marca b.r. w naszej szkole odbyły się warsztaty wokalne prowadzone przez Panią Elżbietę Żydek.

Pani Elżbieta jest absolwentką Wydziału Aktorsko-Wokalnego przy Akademii Muzycznej w Katowicach. Od wielu lat szkoli głosy żorskiego chóru „Voce Segreto”.

Zajęcia odbyły się w ramach Projektu Edukacyjno -Artystycznego, który realizowany jest głównie przez uczniów klas 4 b i 4c. Czytaj dalej…

Warsztaty muzealne
Autor: Oz@sp3 14 marca 2016

Żorskie Muzeum Miejskie przedstawiło ofertę nowych warsztatów w oparciu o wystawę „Polskie poznanie świata”. Skorzystaliśmy z zaproszenia i klasy 4c, a następnie kl. 6b wzięły udział w bardzo ciekawych zajęciach . Uczniowie klasy 4c poznali historię polskiego podróżnika Kazimierza Nowaka i jego przygody w czasie kilkuletniej wyprawy przez Afrykę, którą odbył rowerem.

Klasa 6b poznała historię wypraw na Daleki Wschód od Marco Polo do Vasco da Gamy. Następnie uczniowie wzięli udział w zajęciach warsztatowych, w czasie których wykonywali różne zadania: plastyczne, a także rozpoznawali po zapachu przyprawy, odczytywali zaszyfrowany tekst. Największą atrakcją jednak było zwiedzanie wystawy pełnej interesujących eksponatów, w tym przejażdżka interaktywnym pociągiem.

Gra czytelnicza
Autor: Oz@sp3 17 lutego 2016

Uczniowie klas: IVA, IVC oraz VD uporali się z drugim zadaniem w ramach gry czytelniczej. Tym razem mieli stworzyć grę, w której wykorzystają bohaterów, fabułę popularnych wśród dzieci książek. Nie mogła to być gra komputerowa. Czytaj dalej…

GRA CZYTELNICZA
Autor: Oz@sp3 28 listopada 2015

Uczniowie klas: 4A, 4C oraz 5D biorą udział w projekcie edukacyjnym „Gra czytelnicza”. Celem zabawy jest promocja czytelnictwa wśród uczniów, zachęcanie do sięgania po ciekawe pozycje.

Zespoły w określonym terminie wykonują zadania. Pierwsze to zabawa rymem. Uczniowie musieli napisać limeryk na temat czytania, który miał posłużyć do promocji czytelnictwa.

Pomysłów było wiele. Każda klasa starała się jak najlepiej zrealizować zadanie. Było trochę stresów, ale i dużo uśmiechu. Najfajniejsza była współpraca między uczniami, nie tylko z danej klasy. Jedni starali się pomóc drugim. Trudne okazało się przygotowanie krótkiego filmiku, ale tutaj swoją nieocenioną pomoc udzielili rodzice. Podczas realizacji następnych filmików z pewnością działania będą bardziej samodzielne. W końcu praktyka czyni mistrza.

Zachęcamy pozostałe klasy do udziału w „Grze”.

Poniżej prezentujemy zdjęcia, a pod nimi niespodzianka. Czytaj dalej…

Lubimy czytać
Autor: Oz@sp3 21 listopada 2015

Klasa IVC uczestniczy w projekcie edukacyjnym, którego celem jest popularyzacja czytelnictwa.

W związku z realizacją pierwszego zadania grupa uczniów postanowiła nakręcić krótki filmik do limeryku swojej koleżanki Oliwii Antulis. Miejscem zdjęć był żorski skate park. W rolę kamerzysty wcielił się Franek Urbańczyk. Pozostali uczniowie byli aktorami. Oj, jak się przydały wczorajsze warsztaty teatralne!

Zapraszamy do obejrzenia https://youtu.be/45c4v_zhONc

Zabawa była fajna, a po pracy – chwila oddechu na linach.

W teatrze im. Stanisława Wyspiańskiego
Autor: Oz@sp3 18 listopada 2015

DSCF1157Dzisiaj, tj. 18 listopada 2015 r., część uczniów z klas: IVA, IVB, IVC oraz V D była w Katowicach na spektaklu opartym na motywach opowiadania Erica- Emmanuela Schmitta pt. „Oskar i pani Róża”. Reżyserem sztuki jest Grzegorz Kempinsky. W rolę chorego na białaczkę Oskara wcielił się Marek Rachoń, zaś panią Różę kreowała Alina Chechelska.

Przedstawienie oglądaliśmy na deskach sceny kameralnej, więc mieliśmy świetny kontakt z aktorami. Historia chorego chłopca i jego listów do pana Boga jest bardzo wzruszająca. Doskonała gra aktorów, wspaniale dobrana muzyka oraz efekty świetlne dały w rezultacie fantastyczne przedstawienie pełne wzruszeń i skłaniające do refleksji o tym, które wartości są naprawdę ważne. Czytaj dalej…

Warsztaty rycerskie w Muzeum Miejskim
Autor: Oz@sp3 15 listopada 2015

DSC_049602 listopada klasy 4b i 4c uczestniczyły w warsztatach rycerskich w Muzeum Miejskim w Żorach. Zajęcia prowadził rycerz Tomasz, czyli pan Tomasz Górecki z giermkiem Ludwikiem (pan Ludwik Wróbel) oraz z damami dworu przybyłymi z Osin. Uczniowie poznali życie rycerzy od pazia do giermka. Uczyli się fechtunku, ćwiczyli oko strzelając do tarczy, ale także poznali życie dworskie, ucząc się tańca i pieśni. Dziewczyny sprawdziły się jako hafciarki, a chłopcy projektowali swoje herby. Zajęcia prowadzone metodą warsztatową angażowały wszystkich uczniów, wyzwalając dużo emocji i radości. Czekamy na kolejne propozycje tak atrakcyjnych zajęć. Jak się bawiliśmy, zobaczcie na zdjęciach. Czytaj dalej…

KLASY 4B I 4C W GÓRACH
Autor: Oz@sp3 14 października 2015

DSC_0330Dnia 1 października klasy 4b i 4c podziwiały piękno przyrody Beskidu Śląskiego na szkolnej wycieczce. O godzinie 8.00 rano ruszyliśmy autokarem w kierunku Bielska-Białej. Po około godzinie jazdy wysiedliśmy na parkingu pod Szyndzielnią. Tam nasza Pani zakupiła bilety i kolejka linowa zawiozła nas do góry. Już w czasie jazdy mogliśmy podziwiać piękne widoki, ponieważ była piękna pogoda. Przy górnej stacji kolejki zakupiliśmy trochę pamiątek, oscypki i ruszyliśmy w trasę jak prawdziwi turyści z plecakami i dobrym humorem. Zdobyliśmy szczyt Szyndzielni a potem wdrapaliśmy się na Klimczok. Troszkę odpoczęliśmy, niektórzy się posilili kanapkami, zrobiliśmy sobie grupowe zdjęcie i cieszyliśmy się, że tak cudownie świeci słońce. Ze szczytu Klimczoka widzieliśmy schronisko, do którego chcieliśmy dotrzeć. Nie było to łatwe zadanie, ponieważ ścieżka, którą szliśmy była bardzo stroma i trzeba było bardzo uważać, żeby nie zjechać na pupie. Ale nasza drużyna turystów dzielnie się spisała i po dłuższej chwili odpoczywaliśmy w schronisku przy pysznej herbacie, frytkach i kanapkach. Niektórzy z nas z wielką radością powiększali sobie kolekcję pieczątek ze zdobytych szczytów w swoich turystycznych książeczkach. Mogliśmy też podziwiać tam hodowlę królików i poszaleć na placu zabaw. Po godzinie Panie zarządziły zbiórkę i wszyscy z nowymi siłami ruszyliśmy w dalszą trasę, jak przystało na turystów. Czerwonym szlakiem schodziliśmy w dół w kierunku kolejnego schroniska o nazwie „Chata Wuja Toma”. Szliśmy około godziny i niektórzy byli już naprawdę zmęczeni, ale gdy dotarliśmy do celu, byliśmy dumni, że udało nam się pokonać zaplanowaną trasę. Przy schronisku znowu krótki odpoczynek, pyszne lody, pieczątki i przed nami ostatni etap trasy – do autokaru. Wędrówkę zakończyliśmy w Szczyrku. Pan Kierowca już na nas czekał, a my przywitaliśmy go z wielkim entuzjazmem, bo bardzo bolały nas nogi i chcieliśmy już wygodnie usiąść, choć niekoniecznie jechać do domu. Ale wszystko co dobre i fajne też się kiedyś kończy, więc pożegnaliśmy góry i obolali, ale szczęśliwi wróciliśmy do Żor.

Turyści z klas 4b i 4c Czytaj dalej…

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij