Kl.2c, 2d i 3b na audycji muzyczno – edukacyjnej z bajarką.
Autor: admin@sp3 5 czerwca 2017

Dzień Dziecka spędziłem w fantastycznym nastroju .Pierwszym przystankiem naszego dnia był MOK,a w nim kolejne spotkanie ze śląską bajarką. W zajęciach uczestniczyła również kl.2c i 3b. Poznaliśmy części koła(rowera) i braliśmy udział w konkursach.Kolejny przystanek to lody w „Malowanej Kawie”.Długo czekałem w kolejce, ale było warto! Po lodach przystanek karuzela ,,Żorzanka”. Ja razem z Olgą leciałem samolotem.Czwartym przystankiem był park linowy 'Cegielnia” i mnóstwo zabawy.To był wspaniały dzień z całą moją klasą i panią Halinką, a reszta atrakcji czekała mnie jeszcze z rodzicami i bratem w domu.   

Karol Koplin kl.2d

1.06.17r. byliśmy z klasą w MOK-u na zajęciach ze śląską bajarką pt. „A jo se jada na kole…”. Pani Dominika mówiła o Śląsku i grała na wiolonczeli. Potem poszliśmy na lody. Mmm! Były pyszne! Następnie poszliśmy na karuzelę. Ale się kręciliśmy! Pod koniec poszliśmy: na siłownę by ćwiczyć, na liny by się powspinać i na Cegielnię by po „ulicy” pochodzić. Było super!!!

Jaś Narwojsz kl.2d

Z okazji Dnia Dziecka nasze panie zabrały nas do Studia Działań Artystycznych w Żorach na zajęcia ze „Śląską Bajarką”– panią Dominiką. To było wspaniałe spotkanie podczas którego wiele nauczyliśmy się. Śpiewaliśmy piosenki po śląsku i poznaliśmy  dużo nazw i zwrotów w gwarze śląskiej.  Były również wesołe zabawy muzyczne. To było nasze kolejne spotkanie ze Śląska Bajarką. Za każdym razem jest ciekawie, śmiesznie i bardzo miło.              Piknie dzinkujemy!

Natalia Łukasik i Miła Rożek kl.3B Czytaj dalej…

KOSMICZNA WYPRAWA KLASY 3A I 3B
Autor: Op@sp3 17 maja 2017

Dnia 27 kwietnia 2017 roku byliśmy w Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym im. Mikołaja Kopernika w Chorzowie.  Wycieczka zapowiadała się bardzo ciekawie i oczywiście nie zawiedliśmy się. Już sam budynek planetarium zrobił ogromne wrażenie. Potem było tylko ciekawiej. Pod niebem planetarium, wiernie naśladującym rzeczywisty firmament uczestniczyliśmy w  seansie edukacyjnym pt. „Księstwo planet”. Autor seansu oprowadzał nas po nocnym niebie i zwracał uwagę na to, co umyka na co dzień naszej uwadze. W czasie projekcji mogliśmy podziwiać planety, komety,  gwiazdy i gwiazdozbiory.

Później udaliśmy się do obserwatorium astronomicznego, które jest wyposażone w największą w Polsce lunetę o 30-centymetrowym obiektywie i liczne mniejsze teleskopy. Dowiedzieliśmy się, że  zwiedzający mogą obserwować Słońce, a po zapadnięciu zmierzchu – ciekawe obiekty nocnego nieba, oglądane nawet w 750-krotnym powiększeniu. Nie mieliśmy niestety szczęścia, gdyż zachmurzone niebo uniemożliwiło nam obserwacje.

Ostatnimi punktem programu były 45 minutowe zajęcia w stacji meteorologicznej, gdzie zwiedziliśmy ogródek meteorologiczny i poznaliśmy urządzenia za pomocą których możliwe jest prognozowanie pogody.

Wycieczka była bardzo ciekawa i gorąco polecamy ją wszystkim, którzy nie mieli jeszcze okazji odwiedzić tego wspaniałego miejsca.

Uczniowie kl.3a i 3b Czytaj dalej…

MALI INŻYNIEROWIE Z TRÓJKI NA START!
Autor: Op@sp3 20 kwietnia 2017

10 kwietnia uczniowie klas: 2b, 3b i 3d uczestniczyli w  warsztatach  z robotyki. Instruktorki Pani Kasia i Pani Oliwia z Centrum Kreatywnej Edukacji Robokids Non-Profitul wprowadziły uczniów  w  ekscytujący świat  robotów. Podczas 1,5 godzinnych zajęć dla każdej grupy, uczniowie mogli konstruować poruszające się roboty z wykorzystaniem specjalnych zestawów edukacyjnych – klocków Lego Education  oraz Lego Mindstorms. Warsztaty były nie tylko świetną zabawą, ale  także zachętą do rozwijania zainteresowań w kierunku przedmiotów ścisłych, nauką programowania oraz treningiem intelektualnym dla każdego  dziecka. Najciekawszym elementem zajęć było testowanie robotów. Mali inżynierowie mogli poczuć satysfakcję z efektów swojej pracy, ucząc się jednocześnie wytrwałości w osiąganiu zamierzonych celów. Uczniowie zmierzyli  się z twórczym rozwiązywaniem problemów konstrukcyjnych, bo np. trzeba było lepiej wyważyć albo zaprogramować robota tak, aby dokładniej pokonywał wyznaczony tor. Dzisiejsze zajęcia pokazały nam, że robotyka może być przygodą, pasją, a w przyszłości zawodem z perspektywami. Nie trzeba mieć żadnych specjalnych zdolności wystarczy ciekawość świata i chęć spróbowania czegoś nowego. Dziękujemy wspaniałym instruktorkom za doskonałą rozrywkę i pokazanie uczniom, że nauka może być fascynującą przygodą.

U.Niziołek  D.Krok  M. Orłowska Czytaj dalej…

BAL KARNAWAŁOWY KLAS : 3A, 3B, 3C, 3D
Autor: admin@sp3 27 lutego 2017

We wtorek 21 lutego 2017 uczniowie czterech klas 3 bawili się na balu karnawałowym. Odświętnie udekorowana sala gimnastyczna stworzyła inspirujący do uciechy klimat. Wśród uczestników trudno było rozpoznać uczniów. Rodzice zadbali o wspaniałe stroje i przebrania, które umożliwiły wcielić się w ulubione postacie z bajek. Dostarczały emocji, budziły zaskoczenie i zachwyt. Grajek  zachęcał do tańca przy skocznej muzyce, którą dzieci dobrze znały, a często nawet wtórowały, głośno śpiewając. Rodzice wspólnie ze swoimi pociechami  korzystali z uroków karnawału. Zabawa była doskonała!  Czytaj dalej…

Sprawozdanie z wycieczki kl. 3a i 3b.
Autor: admin@sp3 16 grudnia 2016

img_0001W środę 14 grudnia 2016 roku pojechaliśmy z klasą 3b do zabytkowej kopalni Guido w Zabrzu. Zebraliśmy się przed szkołą i czekaliśmy na autobus. Kiedy byliśmy już w poczekalni kopalni, pani przewodnik założyła nam żółte kaski na głowę. Najpierw zjechaliśmy szolą  320m pod ziemię. Pani przewodnik opowiadała nam o pracy koni w dawnych czasach i o tym, jakie musiały być wytrzymałe! Niestety pracowały na kopalni, aż do śmierci. Pani opowiadała  nam o ubraniu górnika i jego narzędziach pracy. Pokazywała maszyny i inne ciekawe rzeczy. Zobaczyliśmy, jak pracują nowoczesne kombajny. Była bardzo dużo hałasu.  Opowiadaliśmy, jak powstał miliony lat temu węgiel. Chodząc chodnikami zbieraliśmy kawałki węgla i bardzo się pobrudziliśmy. Chodziliśmy tymi chodnikami i chodziliśmy i …. Dotarliśmy do kolejki. To była niezła zabawa! Na koniec pani przewodnik zaprowadziła nas do kawiarni i tam mogliśmy kupić pamiątki i zjeść drugie śniadanie. Wycieczka była ciekawa i wspaniała.

Napisała Karolina Gil  Czytaj dalej…

Spotkanie 3b ze „Śląską Bajarką”
Autor: Op@sp3 11 listopada 2016

20161103_143624-gawron63 listopada wybraliśmy się  do Studia Działań Artystycznych na zajęcia muzyczno- edukacyjne  pt.: ”Śląsko bajarka’. Zajęcia prowadzili pani Dominika i pan Rafał. Robiliśmy dużo ciekawych rzeczy np.: śpiewaliśmy śląskie piosenki, nauczyliśmy się wyliczanki o trzech Chińczykach, bawiliśmy się w chór oraz rozmawialiśmy o tradycjach, obrzędach i świętach obchodzonych na Górnym Śląsku. Nawet poznaliśmy tajniki kiszenia kapusty. Pani Dominika grała na wiolonczeli i cały czas  „godała” z nami gwarą śląską. My też próbowaliśmy, ale było to naprawdę trudne. Podczas zajęć był z nami nam gołąbek Ewald, którego musieliśmy ratować śpiewając  piosenkę „Gołąbek”. Pod wpływem naszych śpiwów gołąbek szybko stanął na nogi i odleciał. Uważamy, że zajęcia były barrrrrrrrdzo udane. Chętnie pójdziemy jeszcze raz!

Uczniowie klasy 3B: Hania Szafraniec, Brajan Białkowski, Bartek Pierzyna, Jaś Krzak, Igor Stawarz, Czarek Pustelnik. Czytaj dalej…

Wyjazd do Teatru Ziemi Rybnickiej
Autor: Op@sp3 23 października 2016

20161020_090749W czwartek 20 października 2016 r. klasy 2A, 2B, 2E, 3B, 3C wybrały się do Teatru Ziemi Rybnickiej na lekcję multimedialną pt. „Więc chodź, narysuj mój świat” – jak powstają filmy animowane. Dowiedzieliśmy się jak powstają filmy animowane, na czym polega praca animatora oraz jak nim zostać. Dowiedzieliśmy się również, co łączy konturówkę z filmem animowanym, jak ożywić postać z bajki. Rysowaliśmy Kubusia Puchatka, a na zakończenie obejrzeliśmy film „Mały Książę”. Mimo brzydkiej pogody za oknem, dzień był bardzo udany.
Czytaj dalej…

Klasa 3a i 3b w krainie dinozaurów
Autor: Op@sp3 9 października 2016

20160930_111255W piątek 30 września 2016 r. pojechaliśmy na wycieczkę do JuraParku w Krasiejowie. Park zwiedziliśmy zaczynając od niezwykłej atrakcji, jaką jest Tunel Czasu. Wszystkie dzieci zostały zaproszone na pokład kapsuły czasu, która zabierała nas w niezwykłą, interaktywną podróż poprzez dzieje naszej planety. Począwszy od Wielkiego Wybuchu poznaliśmy kolejne etapy kształtowania się Ziemi. Byliśmy świadkami powstania pierwszych galaktyk i Układu Słonecznego. Z ogromnym zaciekawieniem przyglądaliśmy się  narodzinom Ziemi, powstaniu atmosfery i pierwszym formom życia. Zaglądaliśmy w głębiny paleozoicznych mórz podziwiając ich mieszkańców. Mieliśmy okazję zobaczyć wędrówki kontynentów, zmiany klimatyczne i największe kataklizmy w dziejach naszej planety. Po pełnej wrażeń podróży  Tunelem Czasu rozpoczęliśmy spacer 1500 metrową ścieżką edukacyjną wśród prehistorycznych stworzeń.  Wzdłuż trasy rozmieszczone zostały rekonstrukcje dinozaurów oraz liczne foto-realistyczne plansze przedstawiające środowiska roślinne. Następnym etapem wycieczki był Pawilon Paleontologiczny w którym przez przeszkloną podłogę oglądaliśmy skamieniałości triasowych płazów i gadów. W Prehistorycznym Oceanarium stanęliśmy oko w oko z potężnym, mierzący blisko 20 metrów długości Megalodonem, rybopodobnym Mozazaurem, charakterystycznie uzębionym Liopleurodon i obdarzonym długą szyją płetwojaszczurem Plezjozaurem. Ciekawą atrakcją był seans w kinie Cinema 5D. Kolejnym punktem wycieczki były warsztaty paleontologiczne polegające na preparowaniu z gipsowego bloku „szkieletu” dinozaura oraz poznawaniu tajników pracy paleontologa. Potem czekał na nas Park Rozrywki. To była oczywiście wspaniała zabawa. Trampoliny, basen z kulkami, wspinaczkowy tor przeszkód, karuzele, kolejka szynowa i inne wspaniałości – to wszystko należało do nas. Do domu wróciliśmy szczęśliwi, zmęczeni, ale pełni wrażeń. Chętnie kiedyś jeszcze wrócimy do Krasiejowa.
Czytaj dalej…


Autor: Op@sp3 13 marca 2016

IMG_20160309_1601419 marca w naszej klasie obchodziliśmy Dzień Kobiet – wszak nasze dziewczynki są kobietami!  Od rana z niecierpliwością czekaliśmy  na rozpoczęcie imprezy. I warto było! Chłopcy zaśpiewali 100 lat, złożyli życzenia, wręczyli upominki i własnoręcznie wykonane portrety dziewczynek. Wszystkie były zachwycone talentem kolegów. Później były konkursy, tańce, dużo śmiechu i wspaniała zabawa. Dla wszystkich był słodki poczęstunek. Było bardzo sympatycznie. Na koniec każda dziewczynka otrzymała Dyplom Super Dziewczyny.

                                                                                                wychowawczyni klasy 2b Czytaj dalej…

Wizyta w teatrze kl.2 a i 2 b.
Autor: admin@sp3 7 marca 2016

DSC_0235Dnia 3 marca klasy 2a i 2b pojechały do Bielska do Teatru Lalki i Aktora „Banialuka” na spektakl pt.: ”Chłopiec z gwiazd”. Był to niezwykły spektakl, w którym zmagało się dobro ze złem. Ale jak to zwykle w bajkach bywa, dobro zwyciężyło, a zło zostało pokonane. Małych widzów zachwyciła wspaniała dekoracja, przepiękne kukiełki, niezwykła muzyka i zaskakujące efekty specjalne. Po spektaklu dzieci czekała jeszcze jedna niespodzianka. Wszyscy mogli wejść na scenę i pobawić się kukłami, weszli za kulisy i do kieszeni sceny. Potem było zwiedzenie zaplecza teatru. Dzieci poznały pracę ludzi przygotowujących każde przedstawienie. Zobaczyły, jak powstają lalki, kostiumy, dekoracje. Aktorka oprowadzająca pokazała dzieciom, jak animuje się lalki. W teatrze bardzo nam się podobało i z chęcią znowu tam pojedziemy, oczywiście na inny spektakl.

Helena Glos

Danuta Krok

Czytaj dalej…

Skip to content

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij