V POWIATOWY KONKURS LOGICZNEGO MYŚLENIA ,, Łamigłówki mądrej główki”
Autor: UN 9 marca 2020

9 marca br.  Karol Ciupka  uczeń klasy 3d oraz Kacper Barnat z klasy 3a, laureaci szkolnego konkursu logicznego myślenia wzięli udział w Piątym Powiatowym Konkursie Logicznego Myślenia dla uczniów klas II i III ,,Łamigłówki mądrej główki”. Organizatorem konkursu była Prywatna Szkoła Żorek. 16 uczestników z żorskich szkół przystąpiło do rozwiązania 14 zadań konkursowych. Na rozszyfrowanie skomplikowanych zadań, które wymagały uważnego czytania poleceń i pracy w skupieniu zawodnicy otrzymali 60 minut.

W wyniku bardzo zaciętej rywalizacji    Karol Ciupka  zajął   III miejsce , a zarazem wywalczył brązowy medal  w konkursie.

Gratulujemy sukcesu Karolowi !

Urszula Niziołek

 

 

Czytaj dalej…

Wizyta w teatrze
Autor: UN 1 marca 2020

Dnia 24 marca klasy 3a i 3b pojechały do Bielska do Teatru Lalek i Aktora „Banialuka” na spektakl pt.: ”Księżniczka na ziarnku grochu”. Wszystkie dzieci znają treść tej baśni napisanej przez J. Ch. Andersena.  Zachwycił nas przede wszystkim pomysł reżysera, który z króciutkiej baśni potrafił zrobić niezwykły spektakl. Dekoracja była bardzo prosta, aktorzy ubrani w szare kostiumy i proste szare kukiełki. Wrażenie zrobił na nas pomysł z kolorowymi materacykami i kołderkami, niezwykła muzyka i zaskakujące efekty specjalne.

Po spektaklu czekała nas jeszcze jedna niespodzianka, a mianowicie pojechaliśmy do Parku Trampolin GoJump. Czuliśmy się jak prawdziwi akrobaci, a cudowna zabawa była wspaniałym zakończeniem tego dnia.

 

Helena Glos i Renata Martis

Czytaj dalej…

Muzyczne talenty Trójki
Autor: UN 19 lutego 2020

Dnia 19 lutego 2020 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Żorach odbyła się IX EDYCJA KONKURSU POWIATOWEGO „PIEŚNICZKI I PRZYŚPIEWKI ŚLĄSKIE’.

W kategorii zespoły wokalne klas 1-3 wystąpiła grupa wokalna z klasy 3a w składzie:

Gabriela Białoń

Maja Łodziato

Karolina Kosztyła

Magdalena Marks

Milena Marks

Kacper Barnat

Mateusz Faryna

Bartosz Oleksy

Zespół zaśpiewał starą śląską pieśniczkę pt.: „Obejrzyjcie wy dziewuchy”. Interpretacja, piękne wianki oraz doskonałe wykonanie piosenki spodobało się jury. Zespół zdobył I miejsce.

W kategorii duety Antonina Tetla i Paweł Waldon również z klasy 3a zaśpiewali piosenkę „Poszła Karolinka”  i zajęli II miejsce w swojej kategorii.

Zuzanna Polok z klasy 3c zaśpiewała piosenkę „ Czerwone słoneczko”  i zdobyła III miejsce w kategorii soliści klas 1-3

 Gratulujemy zwycięzcom talentu! Wspaniale reprezentowali naszą szkołę!

 

 

 

Wojewódzki Konkurs Plastyczny ” I POWSTANIE ŚLĄSKIE – galeria plakatu”
Autor: DK@sp3 5 grudnia 2019

Z ponad 100 przepięknych prac, które wpłynęły do organizatora konkursu trzy prace uczennic naszej szkoły zostały wybrane i nagrodzone! II miejsce  ex aequo zajęły Maja Łodziato z kl. 3a, Paulina Rudkiewicz z kl. 3c i Julia Papciak z kl. 3d. Prace można oglądać w galerii w Centrum Przesiadkowym (PKS). Laureatkom serdecznie gratulujemy.

Klasa 3a poznaje historię Polski – lapbook
Autor: UN 4 grudnia 2019

Listopad to ważny miesiąc w historii Polski. W tym miesiącu obchodzimy kolejną rocznicę odzyskania niepodległości. Na lekcjach bardzo zaciekawiła nas historia naszego kraju i chcieliśmy się o min jak najwięcej dowiedzieć. Aby nasza wiedza tak szybko na nie wywietrzała nam z głowy postanowiliśmy zrobić lapbooki. To jest taka teczka, którą gdy otworzysz to masz różne zakładki. W zakładkach są różne wiadomości np.: królowie polscy, sławni Polacy, ważne daty, symbole narodowe, stroje regionalne itp. Naszego lapbooka robiliśmy kilka dni poszerzając swoją wiedzę. Na samym początku materiały przygotowała dla nas pani, a potem uzupełnialiśmy własnymi pomysłami np. listą tradycyjnych potraw kuchni polskiej, województw, regionów, rzek. Każdy lapbook i pomysł był bardzo ciekawy i wspaniały . Bardzo spodobała się taka forma nauki. Zachęcam wszystkich do wykonywania takich lapbooków. W końcu najlepiej się uczy przez zabawę.

Napisała Karolina z klasy 3a

Czytaj dalej…

Szkolny Konkurs ,, ŁAMIGŁÓWKI MĄDREJ GŁÓWKI”
Autor: UN 3 grudnia 2019

21 listopada odbył się konkurs skierowany do uczniów klas trzecich „Łamigłówki Mądrej Główki”. Wzięło w nim udział po troje uczniów. Uczniowie musieli się wykazać umiejętnościami logicznego myślenia,  rozwiązywania krzyżówek, różnorodnych łamigłówek, spostrzegawczością oraz umiejętnościami matematycznymi.  

Oto wyniki:

Karol Ciupka 23 pkt   3d      I miejsce
Rafał Tomczak 21 pkt   3d   
Kacper Barnat 21 pkt    3a
Stanisław Witkiewicz 21 pkt  3a
Mateusz Faryna 20 pkt 3a
Zofia Silka 20 pkt  3c
Dawid Kłosek 19 pkt 3d
Zuzanna Polok 19 pkt  3c
Kinga Rogowska 19 pkt  3b
Paulina Rudkiewicz 19 pkt  3c
Michalina Szafraniec 18 pkt   3b
Mikołaj Koplin 12 pkt  3b

 

Po dogrywce, która odbyła się 3 grudnia zwyciężył Kacper Barnat , tym samym zajął II miejsce. Tak więc Karol Ciupka z klasy 3d i   Kacper Barnat  z klasy 3a będą reprezentować naszą szkołę na powiatowym konkursie.

GRATULUJEMY i trzymamy kciuki na dalszym etapie logicznych zmagań!

Organizatorki: Małgorzata Muras i Urszula Niziołek

 

Andrzejki w klasie 3a
Autor: DK@sp3 2 grudnia 2019

Dnia 28 listopada odbyły się andrzejki klasy 3a. Kilka uczennic wraz z panią wychowawczynią przygotowało wiele interesujących wróżb. Do najciekawszych należały ciasteczka, w których ukryte były wróżby  oraz taniec  z wylosowaną osobą. Była także wróżba – zawody, dzięki której mogliśmy się dowiedzieć, czym będziemy zajmować się w przyszłości. Oprócz wróżenia była także okazja zjeść coś słodkiego i potańczyć przy utworach  Just Dance. Cały wieczór był wyjątkowy i bardzo udany. Tylko szkoda,  że podczas tej zabawy czas minął tak szybko.

Napisała Amelka z klasy 3a

W czwartek 28 listopada w naszej klasie obchodziliśmy andrzejki. Zabawa rozpoczęła się wróżbą „Koło fortuny” na tablicy multimedialnej. Każdy z nas był ciekawy, jaka przyszłość go czeka. Nie zabrakło również muzyki, przy dźwiękach której wszyscy wspaniale się bawili. Czekał na nas mały poczęstunek i chwila odpoczynku przed kolejnymi wróżbami i tańcami. Były różne wróżby przygotowane przez nas samych, takie jak: serce miłości, ciasteczkowe wróżby, kubeczki czyli wszystko co nas czeka w przyszłości. Zabawa bardzo nam się podobała, możemy tak codziennie. Oczywiście wszyscy pamiętali, że te wróżby to tylko zabawa  i nie należy w nie wierzyć.

Napisała Alinka z klasy 3a

W kopalni „Guido”
Autor: DK@sp3 2 grudnia 2019

Dnia 26 listopada pojechaliśmy razem z klasą 3b na wycieczkę do kopalni „Guido”. Kiedyś w niej wydobywano węgiel kamienny, ale teraz jest tylko do zwiedzania . Na początku mogliśmy kupić pamiątki. Potem przyszedł do nas przewodnik , założyliśmy kaski i „szolą” zjechaliśmy do podziemi na pierwszy poziom. Najpierw zobaczyliśmy stare zdjęcia, które pokazywały, jak dawniej pracowali górnicy. Byliśmy też w stajni, bo przecież dawniej górnikom w pracy pomagały konie. Niestety dostawały one bilet w jedną stronę czyli nigdy już z kopalni nie wyjeżdżały na powierzchnię. W kopalni jest też kaplica patronki górników św. Barbary. W kolejnym niższym  poziomie, na który zjechaliśmy, zobaczyliśmy już nowoczesna kopalnię. Tam też bardzo się ubrudziliśmy. Przewodnik pokazał nam pracę nowoczesnych maszyn. Wielka frajdę sprawiła nam przejażdżka podziemna kolejką. Na końcu wycieczki dotarliśmy do podziemnej kawiarenki, w której mogliśmy odpocząć. To była bardzo ciekawa wycieczka i teraz wiemy, jak ciężka i niebezpieczna jest praca górnika.

Napisał Kuba z klasy 3a

Czytaj dalej…

Trójkowy Zakodowany Dzień Pluszowego Misia
Autor: UN 27 listopada 2019

„Miś na smutki i radości, miś gdy coś Cię bardzo złości, miś gdy czasem jest Ci źle, miś gdy  gorzej  czujesz się, miś dla małych i dla dużych…”

W poniedziałek 25 listopada uczniowie klas I-III  wraz z wychowawcami obchodzili  Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu wszystkie misie opuściły swoje zaciszne pokoiki i przybyły wraz z uczniami do szkoły. Na korytarzu  zrobiło się kolorowo i „misiowo”. Pluszowe maskotki towarzyszyły swoim uczniom w czasie przerw i na lekcjach. Przypomnijmy, że Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej. W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą przeczytał producent zabawek. Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów. W czasie „misiowych obchodów”nie zabrakło zabaw zgaduj zgadula, spotkania z literaturą – czytania fragmentów bajek o znanych misiach, nie obyło się również bez zadania dla łasuchów- jedzenie ciasteczek, chlebka z miodkiem. Były ,,misiowe” tańce i piosenki  z misiem w roli głównej. Dodatkową atrakcją było kodowanie, zarówno na macie jak i w zeszytach uczniowskich , z wykorzystaniem ozobotów, robotów Dash i Dot oraz kolorowych kubeczków, kwadratów.

Czytaj dalej…

Dzień Misia w naszej klasie
Autor: UN 25 listopada 2019

Dzień 25 listopada jest znany jako Światowy Dzień Pluszowego Misia. Miś to jedna z ulubionych zabawek na całym  świecie.   Z okazji tego święta nasza klasa wykonała wiele zadań. Najpierw poznaliśmy historię powstania tej zabawki oraz przypomnieliśmy sobie misiowych bohaterów z bajek i książek. Wykonaliśmy pracę plastyczną wg własnego pomysłu. Czytaliśmy książki pierwszoklasistom i drugoklasistom, a ich zadaniem było odgadnąć o jakiego misia chodzi. Do szkoły przynieśliśmy swoje ulubione misie i na lekcji opisywaliśmy je. A na koniec mogliśmy skosztować pysznego miodku – ulubionego smakołyku  Kubusia Puchatka.

Napisał Witek z klasy 3a

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij