Dobiegła końca II edycja Ogólnopolskiego Programu ,, Uczymy Dzieci Programować”, ale Trójka dalej bawi się w kodowanie :-)
Autor: UN 1 lutego 2019

Za nami II edycja ogólnopolskiego programu ,,Uczymy Dzieci Programować”. Edycja, w której poza typowymi, cotygodniowymi zadaniami pojawiły się również 3 dodatkowe wyzwania: Code Week z Uczymy Dzieci Programować, 100 lecie odzyskania niepodległości z Uczymy Dzieci Programować i Godzina kodowania z Uczymy Dzieci Programować. Przygotowane zajęcia udowodniły raz jeszcze, że nauka nie musi być nudna i można się uczyć również poprzez zabawę. Podczas wszystkich wyzwań wykorzystano klocki lego, korbo, ozoboty, roboty: Photon i Clementoni oraz kolorowe kubeczki, maty. Dzięki robotom dzieci w namacalny sposób przekonały się o tym, że programowanie jest niezwykle praktyczną dziedziną, która wykorzystywana jest w każdym obszarze ludzkiego życia. Programując z wykorzystaniem ozobotów, uczniowie są w stanie od razu zaobserwować efekty swojej pracy, co stwarza im przyjaźniejsze warunki do przyswajania wiedzy na zajęciach. Honorowy patronat nad programem objęli: Minister Edukacji Narodowej, Ministerstwo Cyfryzacji, Lubelski Park Naukowo Technologiczny, Prezydent Miasta Lublina, Mazowiecki Kurator Oświaty, Kuratorium Oświaty w: Lublinie, Białymstoku, Bydgoszczy, Gdańsku, Gorzowie Wielkopolskim, Katowicach, Kielcach, Łodzi, Poznaniu, Rzeszowie, Opolu, Warszawie, Wrocławiu, Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Gdańsku. Patronat medialny nad programem objęło Bliżej Przedszkola. W II edycji programu trwającej od 01.09.2018 r. do 31.01.2019r. wzięło udział ponad 4000 nauczycieli edukacji przedszkolnej, wczesnoszkolnej oraz 80 000 dzieci. Do programu przystąpili i świetnie się bawili uczniowie klas: 1 b, 1 c, 2 a, 2 b, 2 c, 2 d , 3 a  z wychowawcami  oraz uczestnicy zajęć logopedycznych, zajęć z kodowania kl. IV, V z opiekunami. 

                                                szkolny koordynator: Urszula Niziołek

A tak uczniowie naszej szkoły pożegnali  II edycję.

Czytaj dalej…

KLASA 2B Z WIZYTĄ W MDPS W ŻORACH
Autor: UN 30 stycznia 2019
Z okazji Dnia Babci i Dziadka uczniowie klasy 2b odwiedzili podopiecznych Miejskiego Domu Pomocy Społecznej w Żorach. Dzieci przedstawiły krótki program artystyczny. Śpiewały piosenki i recytowały wiersze. Na zakończenie wszystkie babcie i dziadkowie otrzymali kwiaty i życzenia. Dużo radości pozostawiły dzieci w ich domu. Chcemy tam jeszcze wrócić.
Uczniowie z klasy 2b
Wyniki szkolnego konkursu matematycznego klas drugich „Żaczek”.
Autor: UN 21 stycznia 2019

W dniu 9 stycznia 2019r. odbyły się szkolne eliminacje do Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur 2019”. W konkursie tym wzięło udział 26 najlepszych matematyków z każdej  klasy drugiej. Uczniowie rozwiązywali zadania matematyczne o zróżnicowanym charakterze:  nietypowe i wykraczające treściami poza program klasy drugiej, łamali sobie głowy rozszyfrowując łamigłówki i zagadki matematyczne. 

Zwycięzcami konkursu zostali:

1.Michalina Szafraniec  kl. 2b

2.Karol Ciupka ucz. kl. 2d

3.Kacper Barnat ucz. kl.2a

4.Mateusz Faryna kl.2a, Witold Wyrobek ucz. kl.2a

5.Myron Ozhyievskyi ucz. kl. 2c , Stanisław Witkiewicz ucz. kl.2a

 Gratulujemy zwycięzcom i życzymy sukcesu w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur 2019” , który odbędzie się w marcu br.

 

SZACHY W SPODKU
Autor: MM 4 listopada 2018

We wtorek 30 października Katowice stały się stolicą polskich szachów. Na hali widowiskowo-sportowej Spodek 1500 szachistów zasiadło do rozgrywek podczas w III Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół i Przedszkoli w Szachach. Udział wzięli uczniowie szkół podstawowych gimnazjów, liceów, przedszkoli z całej Polski. Najmłodszy zawodnik miał 3 i pół roku, najstarszymi byli maturzyści 19 – 20 lat. Szachiści grali w grupach wiekowych z podziałem na dziewczęta i chłopców. Naszą szkołę reprezentowali: Basia Czerny kl. 2b, Karol Ciupka kl. 2d, Paweł Klimurczyk kl. 2d, Artur Ferens kl. 4a, Alan Skoczylas kl. 4d oraz Igor Zaborski kl. 5d. Każdy uczeń przywiózł pamiątkowy dyplom i mnóstwo satysfakcji z udziału w turnieju tej rangi.

Powiatowe Mistrzostwa Dzieci w Szachach
Autor: MM 28 października 2018

Dnia 23 października czteroosobowa drużyna w składzie: Basia Czerny, Karol Ciupka, Alan Skoczylas i Igor Zaborski reprezentowali naszą szkołę w Powiatowych Mistrzostwach Dzieci Szkół Podstawowych w Szachach, które odbyły się w żorskim Klubie Rebus. Walczyli bardzo dzielnie i ostatecznie wśród dziecięciu żorskich szkół zajęliśmy 4 miejsce. Serdecznie gratulujemy naszym młodym szachistom i życzymy dalszych sukcesów już wkrótce w katowickim Spodku.

Ogólnopolski Konkurs Edukacyjny „Szkolne przygody Gangu Słodziaków”
Autor: UN 10 października 2018

Czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. Sieć sklepów Biedronka, świadoma wagi tego tematu, aktywnie wspiera inicjatywy na rzecz czytelnictwa wśród najmłodszych i ich rodziców. Dnia 5 października w naszej szkole odbył się  Dzień Głośnego Czytania . Uczniowie klas drugich przygotowali go dla pierwszaków. Wszystkie dzieci w tym dniu przyniosły do szkoły swoje maskotki Słodziaków. Zaproszona na spotkanie Pani Dyrektor przeczytała dzieciom jedną z przygód z książki pt.: „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”.

Uczniowie klas drugich przygotowali również krótkie inscenizacje inspirowane wierszami Brzechwy i Tuwima. Było kolorowo i wesoło. Przygody Słodziaków stały się inspiracją do prac plastycznych. Klasy I rysowały swoje historie. Klasy II stworzyły komiksy, a klasy III napisały  krótkie historie i je zilustrowały. To jednak nie koniec przygody ze Słodziakami. Dzieci dostały do domu plakaciki, które mają zachęcić je i ich rodziców do codziennego czytania. Za każde 10 min czytania w domu, otrzymują od wychowawców naklejki. Mamy nadzieję, że  ilustrowane opowieści o przygodach Gangu Słodziaków, zmotywują dzieci do codziennego czytania i pokochania książek.

Organizatorzy: Wychowawcy klas drugich

Czytaj dalej…

MŁODSI SPRAWDZAJĄ, CZY STARSI TABLICZKĘ MNOŻENIA ZNAJĄ !
Autor: UN 30 września 2018

Niektórzy znają ją na pamięć, inni mają z nią problemy i w razie potrzeby korzystają z kalkulatora. Po raz drugi obchodzony przez naszą szkołę VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia przeszedł do historii. Z roku na rok coraz więcej pomysłów i lepsza zabawa. Tradycyjnie już w akcji brali udział uczniowie klas I-III, którzy zarazili swoją pasją do tabliczki mnożenia starszych kolegów z klas IV, V i VI. Tak, jak w poprzednim roku przygotowania ruszyły pełna parą. W ostatnim tygodniu korytarze szkolne zostały udekorowane plakatami wykonanymi przez uczniów. Nauczyciele opracowali i przygotowali zestaw gier i zabaw, które były przeprowadzane w klasach. Dzień finału akcji przypadł na 28 września. Od samego rana w szkole było wielkie poruszenie. Wszyscy uczniowie wysłuchali apelu z okazji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, aż w końcu wystartował konkurs ,, Chochlikowe psoty z tabliczką mnożenia”. Uczniowie wybrali się na II piętro, aby tam  wyłowić jak najwięcej pomyłek z tabliczką mnożenia. Szczęśliwcy, odnaleźli błędne działania i zostali nagrodzeni drobnymi upominkami. Następnie uczniowie wrócili na zajęcia, by potem według harmonogramu wziąć udział w przygotowanych dla nich konkurencjach. Podczas przerw międzylekcyjnych chętni uczniowie, rodzice, pracownicy szkoły brali udział w egzaminach z tabliczki mnożenia, które przeprowadzały usytuowane na korytarzach komisje  z klas drugich i trzecich. W tym samym czasie  patrole uczniowskie z klas: 1a,1b,1c pod opieką nauczycieli wyruszyło poza szkołę zachęcając do udziału w obchodach święta przypadkowych przechodniów. Mieszkańcy z uśmiechem podchodzili do akcji i chętnie przystępowali do egzaminu. Również przeegzaminowani zostali uczniowie i nauczyciele w budynku nr 2. Panie dyrektor: Natalia Chrabańska  i Katarzyna Koterzyna-Wiśniewska świetnie pamiętały tabliczkę mnożenia. Na koniec patrol z klasy 1b odwiedził Urząd Miasta. Tam też został przeprowadzony egzamin wśród  chętnych pracowników urzędu. Wyzwanie podjął Prezydent Miasta Żory Waldemar Socha, który zdał egzamin śpiewająco i zdobył tytuł  EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA. Po raz kolejny odnotowujemy, że był to udany dzień. Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do wspólnej zabawy za rok.

Koordynatorzy akcji

Czytaj dalej…

ŚWIĘTO NASZYCH MAM 💞
Autor: HP@sp3 29 maja 2018

Uczniowie klasy 1b świętowali Dzień Matki. Z tej okazji przygotowali piosenki i wiersze. Był też koncert flażoletowy oraz konkursy i zabawy dla mam. Dzieci złożyły swoim mamom życzenia i podarował własnoręcznie zrobione upominki. Wszyscy częstowali się pieczonymi przez uczniów 1b pysznymi ciasteczkami. Wszystkim mamom z okazji ich święta dużo radości. 😍

 

Klasa 1b 

Czytaj dalej…

Wycieczka na lotnisko w  Gotartowicach
Autor: HP@sp3 26 kwietnia 2018

25 kwietnia klasy 1a i 1b pojechały na lotnisko do Gotartowic. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały opowieści przewodnika, który pokazał im piękne samoloty i szybowce stojące w hangarze. Mogły zajrzeć do kabin pilotów i zobaczyć ich wyposażenie.  Bardzo ciekawa była unikatowa  wystawa modeli samolotów, z których większość wykonał modelarz pasjonat strugając je z drewna. Ponieważ była piękna pogoda, po zwiedzeniu lotniska przeszedł czas na puszczanie latawca i  zabawy sportowe.

Helena Glos i Renata Martis  Czytaj dalej…

Odżywiamy się zdrowo.
Autor: HP@sp3 15 kwietnia 2018

Klasa sportowa 1a, jak na prawdziwych sportowców przystało wie, że bardzo ważne jest zdrowe odżywianie. Codziennie na drugie śniadania dzieci zjadają pyszne, zdrowe kanapki przygotowane przez troskliwych rodziców. Uczniowie również chętnie włączyli się w projekty szkolne:  „Owoce i warzywa” oraz „Mleko w szkole”. W ubiegłym tygodniu z mleka i bananów przygotowali zdrowe, smaczne mleko bananowe. Mimo, iż nie dodano do niego ani trochę cukru był słodki i wszystkim bardzo smakował.

Wych. Helena Glos

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij