Klasa 3a na harcerskiej zbiórce.
Autor: Op@sp3 22 czerwca 2016

20160615_18292417 czerwca po południu mimo niezbyt sprzyjającej pogody uczniowie klasy 3a byli gośćmi harcerzy na zbiórce prowadzonej przez phm Annę Buksę. Harcerze, którzy są jednocześnie uczniami naszej szkoły, przygotowali dla swoich młodszych kolegów różne zabawy oraz pokazy. Trzecioklasiści ćwiczyli udzielanie pierwszej pomocy na fantomie wg instruktarzu harcerzy. Nauczyli się wiązać na sznurze węzeł- ósemkę, a także układać z patyków ogniska. Rozpoznawali różne gatunki drzew, szyfrowali wiadomości. Największą frajdę mieli podczas musztry, którą prowadził najstarszy harcerz- Szymon. Po wykonaniu każdego zadania trzecioklasiści zdobywali fragment puzzli, które na koniec utworzyły krzyż harcerski. Zajęcia z harcerzami bardzo się podobały uczniom klasy 3a, którzy zapewnili, że w klasie 4 też zostaną harcerzami.

Czytaj dalej…

Dzień Otwarty w SP3 dla przedszkolaków!
Autor: Op@sp3 18 marca 2016

090320163457W dniu 10 marca w naszej szkole na specjalne zaproszenie przybyły cztery grupy pięcio/sześciolatków z Przedszkola nr 5. Każdy uczestnik na wstępie otrzymał „Legitymację przyszłego ucznia klasy I”. Przez cały dzień dzieci miały za zadanie zdobywać sprawności i w zamian otrzymywały pieczątki. Jeśli dziecko zdobyło wszystkie sprawności otrzymywało słodką nagrodę. Klasy trzecie wraz z wychowawcami przygotowali w salach lekcyjnych przeróżne niespodzianki dla gości: zajęcia sportowe, zajęcia plastyczne, zajęcia komputerowe połączone z profilaktyką komputerową oraz zajęcia logicznego myślenia z wykorzystaniem najnowszych, szkolnych sprzętów multimedialnych. Klasy trzecie stanęły na wysokości zadania i wspaniale zaopiekowały się młodszymi kolegami. Natomiast przedszkolaki były niezmiernie ciekawe tym co ich otaczało, były bardzo grzeczne i…zdolne! Gdyż okazało się, że zadania, które dla nich przygotowaliśmy wcale nie sprawiły im trudności! Na zakończenie pani dyrektor podziękowała gościom i zaprosiła dzieci w szkolne progi od września. Myślimy, że specjalnie zapraszać nikogo nie trzeba było, gdyż ta radość i uśmiechy na twarzach gości mówiły same za siebie. Dzieci podekscytowane same mówiły, „że szkoła jest fajna”. Z większością zobaczymy się we wrześniu! Zapraszamy!

Wychowawcy klas III

Bal maskowy klas trzecich!
Autor: Op@sp3 1 lutego 2016

DSC_0088Ach cóż to był za bal!
Przepiękne maski, odświętny ubiór, wspaniała dekoracja sali…czekało na nas ekscytujące wydarzenie!
Tym razem bal został poprowadzony od początku do końca przez specjalnych animatorów, którzy doskonale poradzili sobie z zabawianiem klas trzecich. Były znane i mniej znane układy taneczne, konkursy z nagrodami, przeciąganie liny, malowanie twarzy, zwierzątka, kwiatuszki i miecze z balonów, niezapowiedziani goście!
Dwie godziny szaleństwa przy najnowszych hitach muzycznych i tanecznych. Nabrać sił mogliśmy na przygotowanym dla nas poczęstunku. Zabawa była wyśmienita! Karnawał to wspaniały czas!
Uczniowie klas III

Warsztaty z ekologistyki ze studentami Uniwersytetu Ekonomicznego
Autor: Op@sp3 25 stycznia 2016

DSC_049719 stycznia gościliśmy w naszej szkole studentów logistyki Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Przeprowadzili oni dla uczniów klas III warsztaty pt. „Ekologistyka”. Uczniowie dowiedzieli się, co oznacza pojęcie logistyka, doskonalili umiejętność prawidłowego segregowania śmieci oraz zobaczyli, co dzieje się później z przesegregowanymi przez nas  śmieciami.

Uczniowie z zainteresowaniem oglądali przygotowaną przez studentów prezentację oraz bardzo chętnie grali w grę logistyczna z „trochę starszymi kolegami z uczelni” . Mamy nadzieję, że za rok studenci odwiedzą nas znowu i warsztaty te staną się tradycją naszej szkoły tak, jak wycieczki na Uniwersytet Ekonomiczny, który odwiedzają uczniowie klas IV – VI od ubiegłego roku szkolnego.

MH

Czytaj dalej…

„Górnicze skarby pod ziemia…”- wycieczka klasy 3a i 3b do kopalni srebra w Tarnowskich Górach
Autor: Op@sp3 8 grudnia 2015

SAMSUNG CAMERA PICTURES

2 grudnia uczniowie klasy 3a i 3b już o świcie zebrali się przed szkołą i z wielką ciekawością i entuzjazmem wybrali się na poszukiwanie srebra. Celem naszej wycieczki była Zabytkowa Kopalnia Srebra oraz Sztolnia Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach. Po przyjeździe na miejsce najpierw zwiedziliśmy multimedialne muzeum, w którym dowiedzieliśmy się jak to się stało, że właśnie w tym miejscu powstała kopalnia srebra. Oglądaliśmy zabytkowy sprzęt górniczy, poznaliśmy zasady działania maszyny parowej oraz dowiedzieliśmy się wiele ciekawych rzeczy o pracy górników, którą zapoczątkowało wykopanie bryły srebra przez chłopa Rybkę w 1490 roku. Następnie zjechaliśmy 40 metrów w głąb ziemi szybem „Anioł” i poszliśmy chodnikiem Staszica do pierwszej komory- Srebrnej, ze stanowiskiem pracy gwarków. Druga komora, którą zwiedziliśmy to komora Zawałowa. Oglądaliśmy także wózki z zawałowym urobkiem, widzieliśmy ołtarzyk z figurką św. Barbary, patronki górników. Następnie doszliśmy do Komory Niskiej, która ma tylko 1 metr wysokości, a stamtąd do zasypanego szybu „Szczęść Boże.” Bardzo ciekawą i ekscytującą częścią naszego zwiedzania było przepłyniecie łodziami do trzeciego szybu- „Żmija.” Od szybu „Żmija” wróciliśmy do podszybia szybu „Anioł” i zmęczeni, ale pełni wrażeń wyjechaliśmy na powierzchnię. Na tym jednak nasza wycieczka się nie zakończyła. W sklepiku z minerałami kupiliśmy piękne pamiątki wydobyte z ziemskich głębin i pojechaliśmy do W Sztolni Czarnego Pstrąga. Sztolnia Czarnego Pstrąga znajduje się pośrodku Parku Repeckiego.  Wewnątrz sztolni panuje temperatura ok. 10 stopni C. Zwiedzanie polega na przepłynięciu łodziami 600 metrowego odcinka sztolni. Do łodzi wsiadaliśmy w szybie „Ewa” i dopłynęliśmy do szybu „Sylwester”. Z szybu, który ma 30 metrów głębokości, wyszliśmy na powierzchnię schodami. Obydwa szyby zostały zbudowanie w 1828r., a od ok. 1950r. są dostępne dla zwiedzających. Wycieczka do kopalni srebra i spływ podziemnymi korytarzami sztolni, na długo pozostaną w naszej pamięci. Był to miło spędzony czas, a jednocześnie nauka o pracy tarnogórskich gwarków. Czytaj dalej…

Dyskoteka andrzejkowa
Autor: admin@sp3 30 listopada 2015

26 listopada klasy 3A, 3B i 3C urządziły sobie z okazji Andrzejek wspólną dyskotekę. Wszyscy świetnie się bawili co widać na załączonych zdjęciach 🙂 Czytaj dalej…

Klasa 3a w Studiu Działań Artystycznych
Autor: Op@sp3 1 listopada 2015

301020153098Co to jest sztuka? Jakie obejmuje dziedziny naszego życia? Czy sztuka to pojęcie o zasięgu globalnym? Czy prace wykonane przez dzieci możemy nazwać sztuką?  Na takie i inne pytania uczniowie klasy 3a uzyskali odpowiedzi  podczas udziału w warsztatach łączących sztukę, naukę i twórczą zabawę, które poprowadziła etnolog i antropolog kultury, pani Anita Czerner- Lebedew oraz artyści plastycy Studia Działań Artystycznych: Anna Bodzek- Sikora i Nina Kontny- Łomozik.  Dzieci w ciekawy i kreatywny sposób uczestniczyły w 2 częściach zajęć , których tematem była ETNO-ZABAWKA. W pierwszej części-  multimedialnej uczniowie poznawali różne kultury oraz warunki w jakich żyją dzieci i jakimi zabawkami się bawią.  Pani Anita szczególną  uwagę dzieci skierowała na zabawki wykonane przez same dzieci z dostępnych im materiałów np.: drewna, piór, nasion, szmatek itp. Dzieci  zastanawiały się także nad tym, czy rękodzieło dziecięce to też sztuka? Zobaczyły zabawki z różnych regionów świata, wykonane ręcznie z zaskakujących materiałów o różnych formach. W części drugiej każdy uczeń samodzielnie wykonał etno-zabawkę z materiałów recyklingowych. Dzieci projektowały etniczne wzory, a następnie malowały je farbą akrylową tworząc skarbonkę- misia koala.  Zajęcia były bardzo ciekawe i twórcze, a uczniowie mogli wykazać się znajomością geografii, przyrody, a także wyobraźnia artystyczną.

Wychowawca klasy 3a

Katarzyna Krupa

Czytaj dalej…

„Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię”- Chorzowskie Planetarium im. M. Kopernika-klasy 3a, 3b i 3d
Autor: Op@sp3 25 października 2015

SAMSUNG CAMERA PICTURES22.10.2015 roku klasy trzecie pojechały na wycieczkę do chorzowskiego Planetarium. Pierwsza część wycieczki składała się z zajęć w Obserwatorium. Opowiedziano nam sporo ciekawych rzeczy o galaktykach, gwiazdach, czarnych dziurach. Pokazano jak działa ogromny teleskop, niestety przez chmury obserwacja nieba była niemożliwa, ale i tak efekt otwartej kopuły obserwatorium był piorunujący. Po krótkiej przerwie śniadaniowej udaliśmy się do wielkiej sali, po środku której stała maszyna „Planetarium”, od której nazwa całego budynku. Wyświetlono nam dwa, 45 minutowe filmy. Widnokrąg, Gwiazda Polarna, znaki zodiaku, przeróżne konstelacje gwiazd czy ciekawostki dotyczące planet z naszego Układu Słonecznego nie są już dla nas tajemnicą. Zajęcia były niezwykle ciekawe i pouczające. Teraz z przyjemnością będziemy szukać na niebie Pasu Oriona czy Dużego Wozu! 🙂

VIII Żorskie Bieg Uliczny „Bieg po zdrowie”-było nas 130!!!
Autor: Op@sp3 11 października 2015

Już po raz ósmy nasza szkoła licznie (ok. 130 osób) zmierzyła się z dystansem dwóch kilometrów. Uczniowie klas I-VI wystartowali, by propagować zdrowy tryb życia. Dreszczyk emocji towarzyszył nam tuż przed startem, odliczanie i….ruszyli! Sprzed żorskiej Hali Sportowej, ulicami Rynku około 1000 osób biegło z różnych powodów. Większość chciała udowodnić, że da radę, niejako się sprawdzić. Niektórzy wręcz zakładali się ze swoimi rodzicami. Dla innych cenne były medale i nagrody, ale najważniejsza w tym wszystkim była wspaniała zabawa i czas spędzony na świeżym powietrzu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za wsparcie i pomoc podczas biegu!!!

Czytaj dalej…

Trzecia A o czystość dba!
Autor: Op@sp3 28 września 2015

20150918_150606„Sprzątanie świata” to nazwa akcji odbywającej się na całym świcie pod koniec września. W Polsce organizuje się ją od 1994 roku. Uczniowie, którzy chcą żyć w czystym i kolorowym świecie, sprzątają swoje otoczenie i uczą się jak dbać  środowisko. Klasa 3a również przyłączyła się do akcji „sprzątania świata” i postanowiła posprzątać teren wokół szkoły oraz place zabaw na osiedlu 700-lecia Żor. Dzieci przyniosły z domu worki na śmieci oraz gumowe rękawiczki i z zapałem wzięły się do pracy. W efekcie nazbieraliśmy 6 worków śmieci, a osiedle stało się czystsze i ładniejsze. Zachęcamy wszystkich do dbania o środowisko nie tylko we wrześniu, ale przez cały rok!

Wychowawczyni klasy 3a

Katarzyna Krupa Czytaj dalej…

Skip to content

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij