W podróż w 80 dni dookoła świata
Autor: UN 7 lutego 2019

4 lutego odbyliśmy wspaniałą podróż dookoła świata. Nie podróżowaliśmy sami, ale wraz z aktorami Teatru Moich Marzeń z Chorzowa, którzy gościli w żorskim MOK-u. To oni zabrali nas ze sobą, byśmy mogli odwiedzić egzotyczne kraje – poznać ludzi tam żyjących, ich nietypowe stroje, posłuchać przepięknych piosenek. Zwiedziliśmy Europę, Azję, Afrykę i Amerykę Północną. Podróżowaliśmy pociągiem, płynęłiśmy statkiem, a także jechaliśmy na grzbiecie słonia. Przygoda goniła przygodę, a my obserwując bohaterów spektaklu wsłuchiwaliśmy się w barwną muzykę. Jak miło czasem pomarzyć i wyobrazić sobie siebie tam … daleko… od domu.

Uczniowie kl.1b, 1c, 1d

Dobiegła końca II edycja Ogólnopolskiego Programu ,, Uczymy Dzieci Programować”, ale Trójka dalej bawi się w kodowanie :-)
Autor: UN 1 lutego 2019

Za nami II edycja ogólnopolskiego programu ,,Uczymy Dzieci Programować”. Edycja, w której poza typowymi, cotygodniowymi zadaniami pojawiły się również 3 dodatkowe wyzwania: Code Week z Uczymy Dzieci Programować, 100 lecie odzyskania niepodległości z Uczymy Dzieci Programować i Godzina kodowania z Uczymy Dzieci Programować. Przygotowane zajęcia udowodniły raz jeszcze, że nauka nie musi być nudna i można się uczyć również poprzez zabawę. Podczas wszystkich wyzwań wykorzystano klocki lego, korbo, ozoboty, roboty: Photon i Clementoni oraz kolorowe kubeczki, maty. Dzięki robotom dzieci w namacalny sposób przekonały się o tym, że programowanie jest niezwykle praktyczną dziedziną, która wykorzystywana jest w każdym obszarze ludzkiego życia. Programując z wykorzystaniem ozobotów, uczniowie są w stanie od razu zaobserwować efekty swojej pracy, co stwarza im przyjaźniejsze warunki do przyswajania wiedzy na zajęciach. Honorowy patronat nad programem objęli: Minister Edukacji Narodowej, Ministerstwo Cyfryzacji, Lubelski Park Naukowo Technologiczny, Prezydent Miasta Lublina, Mazowiecki Kurator Oświaty, Kuratorium Oświaty w: Lublinie, Białymstoku, Bydgoszczy, Gdańsku, Gorzowie Wielkopolskim, Katowicach, Kielcach, Łodzi, Poznaniu, Rzeszowie, Opolu, Warszawie, Wrocławiu, Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Gdańsku. Patronat medialny nad programem objęło Bliżej Przedszkola. W II edycji programu trwającej od 01.09.2018 r. do 31.01.2019r. wzięło udział ponad 4000 nauczycieli edukacji przedszkolnej, wczesnoszkolnej oraz 80 000 dzieci. Do programu przystąpili i świetnie się bawili uczniowie klas: 1 b, 1 c, 2 a, 2 b, 2 c, 2 d , 3 a  z wychowawcami  oraz uczestnicy zajęć logopedycznych, zajęć z kodowania kl. IV, V z opiekunami. 

                                                szkolny koordynator: Urszula Niziołek

A tak uczniowie naszej szkoły pożegnali  II edycję.

Czytaj dalej…

Dzień Babci i Dzień Dziadka
Autor: UN 30 stycznia 2019

W dniu 24 stycznia 2019 roku klasa 1b i 1c, zorganizowały uroczystość z okazji Dnia Babci i i Dnia Dziadka. Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego  przez wiele dni wnuczęta solidnie przygotowywały się do tego spotkania. Uczyły się wierszy, inscenizacji, piosenek i tańców. Przygotowały zaproszenia, upominki i dekoracje, aby należycie przyjąć swoich gości. Spotkanie przebiegło w niezwykle sympatycznej atmosferze. Dzieci zaprezentowały  przygotowany program artystyczny, a następnie wręczyły własnoręcznie wykonane  bukiety kwiatów i medale dla najwspanialszej babci i najwspanialszego dziadka. Całusom, uściskom i brawom nie było końca.  Seniorzy z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej zaprezentować się na scenie. Później  wszyscy zasiedli do wspólnej biesiady i  częstowali się przygotowanymi na tę okoliczność smakowitymi wypiekami. Spotkanie było pełne uśmiechów, wzruszeń i radości i z pewnością na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków!

                                                                                                      Wychowawczynie klasy 1b i 1c 

 

Technologie z klasą
Autor: UN 20 stycznia 2019

 

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie klas 1b,1c i 2d wraz z wychowawcami w październiku przystąpili do programu ,,Technologie z klasą”. To całoroczny ogólnopolski program, w ramach którego dzieci poszerzają swoją wiedzę z zakresu edukacji informatycznej. Organizatorem projektu jest Fundacja Uniwersytet Dzieci, która od 11 lat działa na rzecz rozwoju edukacji i popularyzacji nauki. Minister Edukacji Narodowej objął patronatem honorowym program Technologie z klasą.  W ramach projektu nauczyciele realizują cykl wartościowych lekcji poświęconych wykorzystaniu nowych technologii, bezpieczeństwu w sieci i nauce programowania. W ich trakcie uczniowie dowiedzą się, jak efektywnie i bezpiecznie korzystać z nowych technologii. Będą też kształtować kompetencje społeczne. Projekt obejmuje scenariusze lekcji tworzone przez specjalistów i firm technologicznych na bazie wypracowanej przez Fundację metody pytań i doświadczeń.

                                                Danuta Krok, Urszula Niziołek, Monika Orłowska

WIRUJĄ PARY ROZBAWIONE CZYLI KARNAWAŁOWY ZAWRÓT GŁOWY
Autor: UN 15 stycznia 2019

Dnia 14 stycznia 2019r. uczniowie klas 1b, 1c i 2d pojechali na wycieczkę do Żorskiego Centrum Regionalnego w Osinach na zajęcia pt.: „W karnawale czas na bale”. Jak na prawdziwy bal karnawałowy przystało, uczestnicy byli przebrani m.in. za superbohaterów, postaci z bajek, zwierzątka. Wspólnym zabawom, pląsom i tańcom w rytm muzyki ludowej, klasycznej i dyskotekowej nie było końca. Wiadomo – na balu najważniejsze są przecież tańce!!! Był też czas na naukę wesołych  piosenek i przyśpiewek ludowych. W czasie przerwy dzieci miały czas na pajdę chleba ze smalcem, herbatkę i słodkie przekąski. Karnawał to wspaniały czas.

Czytaj dalej…

Andrzejki w 1c
Autor: UN 2 grudnia 2018

29 listopada uczestniczyliśmy w zabawie andrzejkowej.  Muzyka, wróżby, słodkości – to wszystko gwarantowało mile spędzone popołudnie w gronie koleżanek i kolegów. Dużą atrakcją i niespodzianką była wizyta wróżek Alicji i Gabrysi, które przepowiadały co nas czeka w przyszłości. Nie zabrakło rzucania monetą,  losowania kwiatów,  ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, lania wosku. Były również słodkie  muffiny z wróżbą na przyszłość. Jesteśmy bardzo ciekawi komu wróżba się spełni? Mieliśmy też okazję zademonstrować swoje umiejętności taneczne. Zabawa była świetna!!!                                                                                                                                                                                     

   Uczniowie kl.1c

Czytaj dalej…

W „Brzechwolandii”
Autor: MM 29 listopada 2018

27 listopada 2018 w Kinie „Na Starówce” obejrzeliśmy wspaniałe widowisko teatralne przygotowane przez aktorów Narodowego Teatru Edukacyjnego z Wrocławia. Wysłuchaliśmy wierszy Jana Brzechwy w nieco innej formie – z wykorzystaniem wspaniałych efektów specjalnych, niezwykłej muzyki, świetnie przebranych aktorów. Mogliśmy włączyć się we wspólne śpiewanie, bądź razem z gośćmi recytować utwory poety.

Spektakl bardzo nam się podobał.

 

Uczniowie klas:1a,1b,1c,1d,2d,3a,3b Czytaj dalej…

Pasowanie na Pierwszaka
Autor: UN 23 października 2018

17 października w naszej szkole odbyła się uroczystość Pasowania na Pierwszaka.

Na sali gimnastycznej licznie zgromadzili się goście – rodzice uczniów. Z wielką radością uczestniczyli w przedstawieniu przygotowanym przez najmłodszych tej szkoły. Gościem specjalnym była Pani Dyrektor, która przyjęła ślubowanie oraz symbolicznie pasowała każdego na pierwszaka. Pamiątką dla każdego z uczniów była czapeczka oraz dyplom, który będzie przypominał o uroczystości. Na zakończenie uroczystego spotkania wszyscy mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.

Czytaj dalej…

MŁODSI SPRAWDZAJĄ, CZY STARSI TABLICZKĘ MNOŻENIA ZNAJĄ !
Autor: UN 30 września 2018

Niektórzy znają ją na pamięć, inni mają z nią problemy i w razie potrzeby korzystają z kalkulatora. Po raz drugi obchodzony przez naszą szkołę VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia przeszedł do historii. Z roku na rok coraz więcej pomysłów i lepsza zabawa. Tradycyjnie już w akcji brali udział uczniowie klas I-III, którzy zarazili swoją pasją do tabliczki mnożenia starszych kolegów z klas IV, V i VI. Tak, jak w poprzednim roku przygotowania ruszyły pełna parą. W ostatnim tygodniu korytarze szkolne zostały udekorowane plakatami wykonanymi przez uczniów. Nauczyciele opracowali i przygotowali zestaw gier i zabaw, które były przeprowadzane w klasach. Dzień finału akcji przypadł na 28 września. Od samego rana w szkole było wielkie poruszenie. Wszyscy uczniowie wysłuchali apelu z okazji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, aż w końcu wystartował konkurs ,, Chochlikowe psoty z tabliczką mnożenia”. Uczniowie wybrali się na II piętro, aby tam  wyłowić jak najwięcej pomyłek z tabliczką mnożenia. Szczęśliwcy, odnaleźli błędne działania i zostali nagrodzeni drobnymi upominkami. Następnie uczniowie wrócili na zajęcia, by potem według harmonogramu wziąć udział w przygotowanych dla nich konkurencjach. Podczas przerw międzylekcyjnych chętni uczniowie, rodzice, pracownicy szkoły brali udział w egzaminach z tabliczki mnożenia, które przeprowadzały usytuowane na korytarzach komisje  z klas drugich i trzecich. W tym samym czasie  patrole uczniowskie z klas: 1a,1b,1c pod opieką nauczycieli wyruszyło poza szkołę zachęcając do udziału w obchodach święta przypadkowych przechodniów. Mieszkańcy z uśmiechem podchodzili do akcji i chętnie przystępowali do egzaminu. Również przeegzaminowani zostali uczniowie i nauczyciele w budynku nr 2. Panie dyrektor: Natalia Chrabańska  i Katarzyna Koterzyna-Wiśniewska świetnie pamiętały tabliczkę mnożenia. Na koniec patrol z klasy 1b odwiedził Urząd Miasta. Tam też został przeprowadzony egzamin wśród  chętnych pracowników urzędu. Wyzwanie podjął Prezydent Miasta Żory Waldemar Socha, który zdał egzamin śpiewająco i zdobył tytuł  EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA. Po raz kolejny odnotowujemy, że był to udany dzień. Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do wspólnej zabawy za rok.

Koordynatorzy akcji

Czytaj dalej…

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI
Autor: HP@sp3 24 września 2018

14 września klasy edukacji wczesnoszkolnej włączyły się do obchodów ,,International Dot Day”.  Jest to trochę podchwytliwe święto, ponieważ nie chodzi o to, aby świętować powstanie znaku interpunkcyjnego jakim jest kropka, ale o coś znacznie głębszego. Obchody tego dnia zwykle zaczynają się od przeczytania opowieści H.Reynoldsa The Dot. Opowiada ona o historii małej dziewczynki, która dzięki małej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w siebie. Święto doczekało się również swojej piosenki pt. „Kropka”. Ten dzień  jest wspaniałą okazją  na zastanowienie się nad swoimi talentami albo zdolnościami. I nie było z tym wielkiego kłopotu! Uczniowie potrafili dokładnie sprecyzować w czym są świetni. Było mnóstwo różnokolorowych kropek małych i dużych na naszych strojach, szafkach, firankach…

W klasach powstały kropkowe dzieła sztuki, łamigłówki, grafiki, matematyczne łamigłówki, labirynty. Pomysłowość dzieciaków nie miała granic.  Uczniom  klasy 2c najbardziej spodobały się gry TWISTER. W kl. 2a było tworzenie drzewa talentów, poznanie alfabetu Braila, na zajęciach komputerowych w Paincie tworzenie kartki okolicznościowej z kropek i kółek, dyktando graficzne.

Na zakończenie obchodów ,,International Dot Day”  na boisku szkolnym odbył się Festiwal Baniek Mydlanych. Uczniowie klasy 1b, 1c i 2d zaopatrzeni w specjalne plastikowe pistolety, „trzepaczki”, „kosiarki” fikuśne klaszczące kółka czy patyki połączone sznurkami puszczały w niebo tysiące barwnych baniek. Wszyscy doskonale się bawili: jedni dmuchali, inni gonili. Było wesoło i kolorowo. Jesteśmy za tym, aby Międzynarodowy Dzień Kropki trwał cały rok.

Uczniowie i wychowawcy kl. I-III  Czytaj dalej…

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij