Jubileuszowy Piknik Rodzinny
Autor: Op@sp3 8 czerwca 2023

3 czerwca na terenach zielonych przy SP3 odbyło się wspaniałe wydarzenie – trzeci dzień obchodów Jubileuszu 50-lecia Naszej szkoły, a mianowicie Rodzinny Piknik. Na absolwentów, rodziców oraz dzieci czekała moc atrakcji! 

Katedra wychowania fizycznego zorganizowała mnóstwo konkursów z nagrodami dla całych rodzin. Był konkurs na najciekawsze rodzinne piramidy, mecze pokazowe oraz rozgrzewające tańce pierwszaków.  Uroczystość  ubarwiły swoimi cudownymi strojami i pięknymi występami Żorskie Mażoretki pod opieką Sandry Gonsior – za co serdecznie dziękujemy.  Dziękujemy również za cudowne występy  taneczne „Wesołych Nutek”, których opiekunem jest Pani Maria Kożuch oraz wokalne- laureatów konkursu muzycznego Baloo.  Na szkolnym boisku zaprezentowała się również klasa 2a o profilu policyjno-prawnym z III Liceum Ogólnokształcącego im. Z. Herberta z Żor, której opiekunem był pan Mariusz Bardowa. Dzieciom podobała się zabawa na dmuchańcach, Ring Sumo i animacje organizowane przez Szalone Figle. Dużo radości sprawił dzieciom MOSiR organizując konkursy sportowe z nagrodami. Dzięki Szkole Języków Obcych Be Best mogliśmy się przenieść do Anglii, gdzie na tronie zasiadła Dorota Wacławczyk, wygrywając całoroczny kurs językowy.

Dla absolwentów, nie lada gratką, była możliwość wspomnień dawnych czasów podczas zwiedzania szkoły oraz przeglądania klasowych kronik. Nauczyciele zaprezentowali liczne prace pokonkursowe, które odbywały się w tym roku szkolnym, a tematyką  był jubileusz (rodzinne fotografie absolwentów, lapbooki pełne wspomnień absolwentów, prace plastyczne „Moja szkoła wczoraj, dziś i jutro”, Medal dla Szkoły, Maskotka, hasło oraz zawieszka 3d 50-lecia).
Przy pysznym cieście upieczonym i sprzedawanym przez wspaniałych rodziców naszych uczniów słychać było gwarne, pełne szkolnych anegdot rozmowy. Pokazaliśmy, że jako szkoła idziemy z  duchem czasu, prezentując  innowacyjne sprzęty do kodowania oraz wydruki 3D. Jak zwykle dużą popularnością cieszyła się Sala Relaksu oraz wystawa prac żorskiego artysty Alojzego Błędowskiego. 

Dziękujemy Państwowej Straży Pożarnej za obecność na pikniku oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Rogoźnej za opiekę medyczną. Wisienką na torcie był Sznupek – żorska maskotka policyjna, która wywoływała u dzieci szerokie uśmiechy.

To był ostatni dzień Naszego Jubileuszu. Zaszczycili nas swoją obecnością byli nauczyciele, pracownicy szkoły oraz uczniowie – dziękujemy Wam z całego serca za Waszą obecność! W tym wyjątkowym dniu odwiedzili nas również przyjaciele naszej szkoły – Dom Chleba Powszechnego dla Osób z Niepełnosprawnością z Działoszyna. To dzięki Wam ten dzień był tak wyjątkowy! 


Mamy nadzieję, że spotkamy się wszyscy razem na kolejnym jubileuszu, który spędzimy w równie cudownej atmosferze.

Specjalne podziękowania otrzymują: Rodzice uczniów naszej szkoły za wspaniałą współpracę, MOSiR, MUKS Sari, KMP w Żorach, KPSP, OSP Rogożna, Mażoretki, Wesołe Nutki, LO im. Z. Herberta, firma ADO, firma AMBI, firma Czas na Party, Szalone Figle, Be Best, MOKATE, pan Dziembowski i pani Krzyżanek.

Uroczysta Gala z okazji 50-lecia Naszej Szkoły
Autor: Op@sp3 7 czerwca 2023

2 czerwca odbyła się uroczysta gala z okazji 50-lecia Naszej Szkoły. Na urodziny „Trójki” przybyło wielu gości. Wśród nich był Pan Waldemar Socha Prezydent Miasta Żory, Pan Piotr Kosztyła Przewodniczący Rady Miasta Żory, Pan Jacek Świerkocki Radny Sejmiku Śląskiego i Pełnomocnik Prezydenta ds. Społecznych, Pan Daniel Wawrzyczek Zastępca Prezydenta Miasta Żory, Pan Piotr Huzarewicz Wiceprzedwodniczący Rady Miasta Żory, Pan Zbigniew Krówka Przewodniczący Komisji Edukacji Rady Miasta Żory, Pani Anna Szelka Sekretarz Miasta Żory, Pani Grażyna Zdziebło Skarbnik Miasta Żory, Pani Grażyna Chachulska Wizytator Delegatury Kuratorium Oświaty Katowice, Delegatura w Rybniku, Pan Dominik Krusberski Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Żory, Pan Janusz Janik Przewodniczący Zarządu Rady Dzielnicy 700-lecia Żor, dyrektorzy miejskich instytucji społecznych, kulturalnych i służb miejskich, przedstawiciele rad dzielnic: 700-lecia, Śródmieścia oraz Dzielnicy Zachód, ksiądz proboszcz kościoła ewangelicko-augsburskiego, dyrektorzy żorskich placówek oświatowych, współgospodarze imprezy, czyli Rada Rodziców Szkoły z przewodniczącą Panią Katarzyną Goraus, przyjaciele szkoły i wszystkie osoby wspierające, Twórcy Kultury, byli pracownicy szkoły oraz absolwenci.

Pani Dyrektor Irena Krzywoń z rąk Przewodniczącego Kapituły Odznaki Honorowej za zasługi dla woj. śląskiego Pana Jacka Świerkockiego otrzymała medal, który jest dużym wyróżnieniem i na pewno zajmie honorowe miejsce w naszej szkole.

Osoby występujące na scenie zagwarantowały nam moc atrakcji. Słuchaliśmy radosnej piosenki w wykonaniu Kuby Konińskiego, pięknego muzycznego duetu uczennic klas ósmych Laury Winkler i Liliany Kubaszko, wzruszającej piosenki w wykonaniu Anny Szendzielorz oraz cudownego duetu świeżo upieczonych absolwentów, czyli Marysi Brudnowskiej i Franka Krakowczyka. Na scenie nie zabrakło również magii w postaci tańca w wykonaniu Vanessy Jerc, Millany Morozowej i Julii Wilk. Nasza absolwentka Marta Wacławczyk zaprezentowała monolog w gwarze śląskiej, Katarzyna Kośla z klasy 2 zaprezentowała swoje zdolności, wygrywając mocne dźwięki na klawiszach, a całość przedstawienia zakończył flash mob naszych nauczycielek: Bożeny Biłki i Moniki Franczuk-Frysz, ucznia Kuby Michalskiego oraz pozostałych uczestników, którzy dołączyli do nas na scenie. Goście opuszczali salę w rytm piosenki „Ale to już było” i udali się na zewnątrz budynku, gdzie czekała ich kolejna niespodzianka. Pan Prezydent Waldemar Socha wraz z Panią Dyrektor Ireną Krzywoń dokonali uroczystego odsłonięcia Żorka Artysty. Od teraz Żorscy Twórcy Kultury mają swojego małego przedstawiciela. Następnie goście udali się na zwiedzanie, oglądanie wspaniałych prac Pana Alojzego Błędowskiego i odkrywania wspomnień w murach naszej szkoły. K. Pinkowicz

Oprawa artystyczna: R.Martis, Cz. Piontek, B. Wawrzyczek, J. Kwiatkowska, A.Góras, B. Biłka, M. Franczuk-Frysz

Dekoracje: U. Siwek, M. Janus, B. Stefanowska

 

Dzień Patrona
Autor: Op@sp3 7 czerwca 2023

1 czerwca odbył się szkolny Dzień Patrona. Wszystkie klasy podczas całego roku szkolnego poznawali swojego klasowego patrona. Były spotkania autorskie, wywiady, warsztaty plastyczne i taneczne. Uczniowie dowiedzieli się bardzo ciekawych rzeczy o swoim klasowym Twórcy Kultury. Dzień 1 czerwca, był dniem, w którym dzieliliśmy się zdobytą wiedzą i przedstawialiśmy innym uczniom naszego klasowego patrona. Malarze, muzycy, tancerze, fotografowie, twórcy rękodzieła…to tylko niektóre dziedziny sztuki, które zagościły podczas naszego jubileuszowego roku w naszej szkole.

Moja rodzina w ,,Trójce”
Autor: UN 31 maja 2023

Z przyjemnością informujemy, że konkurs fotograficzny z okazji jubileuszu 50-lecia naszej szkoły, pod hasłem ,,Moja rodzina w Trójce”  został rozstrzygnięty!  Udział w konkursie był dodatkową okazją do wspólnego spędzania czasu oraz wzmacniania istniejących więzi w rodzinie.

Fotografia ma zdolność angażowania, inspirowania oraz wzbudzania emocji u odbiorców. W każdym zdjęciu, które otrzymaliśmy kryje się nutka pasji i na pewno wiąże się z nimi wiele miłych, szkolnych wspomnień.

             Teraz wiemy na pewno, że ,,Trójeczka łączy pokolenia”!

A oto nasi laureaci:

Marta Dudzik klasa 3a i Jakub Dudzik klasa 8 a

Magdalena Korotko klasa 3 b 

Anna Kozik klasa 3 b

Szymon Bąk klasa 5 b

Amelia Krzyžánek  6 b

Jeszcze raz dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy wykonania wspaniałych, rodzinnych zdjęć.

Organizatorzy: U.Niziołek, T.Moś, R.Martis

 

Wyniki Szkolnego Konkursu na zawieszkę 3D z okazji 50-lecia szkoły
Autor: RS@sp3 29 maja 2023

Logo Szkoły Podstawowej nr 3Mamy laureatów Szkolnego Konkursu na zawieszkę 3D z okazji 50-lecia naszej szkoły!

Są nimi:

I miejsce: Karol Koplin 8j,

II miejsce: Monika Drzyzga 8b,

III miejsce: Nadia Faculak 6b.

 

Gratulujemy zwycięzcom! Dziękujemy wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie za zaangażowanie. Zapraszamy do obejrzenia prac laureatów.

 

Renata Skóra

 

Spotkanie z żorskim artystą, panem Alojzym Błędowskim
Autor: RS@sp3 29 maja 2023

Logo Szkoły Podstawowej nr 3

W tym roku szkolnym mieliśmy okazję spotkać szanowanego żorskiego artystę, Alojzego Błędowskiego. Ten wybitny wirtuoz pędzla ma w swoim dorobku wiele prac wykonanych głównie techniką malarską. Dzieła te mogliśmy zobaczyć na własne oczy, gdyż mistrz zaprosił nas do swojej pracowni. Jak sam mówi, maluje, aby uciec od problemów, polityki i otaczającego go świata. Sztuka pochłania go wówczas bez reszty.

Pan Błędowski jest artystą wszechstronnym. Oprócz malarstwa fascynuje go ceramika, rzeźba, fotografia i rysunek. Jedna z jego rzeźb, popiersie Złotego Ucznia, na stałe zagościła w murach naszej szkoły, zaś galerię kopii słynnych malarskich dzieł sztuki będzie można zobaczyć podczas uroczystości 50 –lecia szkoły. Okazało się, że pan Błędowski jest znakomitym portrecistą. Na wielu obrazach uwiecznił członków swojej rodziny.

Pan Alojzy na przestrzeni lat zdobywał liczne nagrody i wyróżnienia, a jego prace wystawiane były na wielu wystawach krajowych i zagranicznych. Okazało się jednak, że jest on człowiekiem bardzo skromnym i nie przywiązuje  wagi do sukcesów i nagród. Wolny czas spędza na łonie natury. Jest też zapalonym podróżnikiem. Opowiedział nam o swojej podróży do Afryki.

Reasumując, pan Alojzy Błędowski to bardzo sympatyczny człowiek i wyjątkowy artysta. Bardzo się cieszymy, że mieliśmy okazję go spotkać i poznać osobiście.  Rozbudził naszą wrażliwość na piękno, dzięki czemu mogliśmy wraz z nim zagłębić się w świat sztuki.

Denis Karczewski, Marta Żbik, Magdalena Drzyzga, Paulina Lorke – 8j

 

Film jubileuszowy Szkoły Podstawowej nr 3 w Żorach
Autor: Op@sp3 17 maja 2023

Logo Szkoły Podstawowej nr 3Zapraszamy  na  film  promujący  jubileusz  50-lecia  naszej  szkoły.
Został on przygotowany przez naszych absolwentów: Bartosza Frysza i Martynę Mach, reprezentujących Agencję Kreatywną DISINN.
Bardzo im  dziękujemy!
Zapraszamy do przeżycia cudownych chwil w naszym towarzystwie:

Wyniki Szkolnego Konkursu Plastycznego „Obraz mojej szkoły – wczoraj, dziś, jutro”
Autor: RS@sp3 12 maja 2023

Logo Szkoły Podstawowej nr 3Mamy już laureatów Szkolnego Konkursu Plastycznego „Obraz mojej szkoły- wczoraj, dziś, jutro” z  okazji 50-lecia naszej szkoły!

Są nimi:

I miejsce: Amelia Dragon 6a,

I miejsce: Laura Walczak 7j.

 

II miejsce: Iga Mieszczak 5c,

II miejsce: Iryna Koltsova 6p,

II miejsce: Maria Świdzikowska 4a.

 

III miejsce: Dorota Wacławczyk 4a,

III miejsce: Paweł Wyroba 5b.

 

Wyróżnienia:

 • Alina Walczyńska 6a,
 • Leon Wojtas 8j,
 • Anna Wistuba 4a,
 • Aleksandra Szczygieł 4a
 • Michał Tetla 5b,
 • Łucja Gębarowska 7j,
 • Jun Moo Lee 6b,
 • Aleksandra Bulsza 5b,
 • Stanisław Czerny 5a,
 • Martyna Met 5a,
 • Zofia Włodarczyk 4a
 • Natalia Ganiek 7j,
 • Julia Wilk 4b
 • Zuzanna Kremiec 5a,
 • Dalila Dąbek 5c,
 • Shyian Luiza 4c,
 • Nikola Kaczmarczyk 6b,
 • Anna Walczyńska 4a,
 • Jakub Kryściak 5a,
 • Melania Latosińska 6b,
 • Krzysztof Niemczyk 5a,
 • Weronika Płocica 4c.

 

Gratulujemy zwycięzcom!

Joanna Kwiatkowska, Jowita Chodacka-Wojtynek, Renata Skóra

Czytaj dalej…

Skip to content

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij