UCZYMY DZIECI PROGRAMOWAĆ -II edycja
Autor: UN 30 września 2018

 

Już  wystartowała II edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego ,,Uczymy Dzieci Programować”, którego organizatorem jest marka EduSense.

 Jest to inicjatywa skierowana do szeroko rozumianej edukacji. Nasza szkoła ponownie z wielką radością przystąpiła do tego projektu. Celem programu jest świadome, merytoryczne i metodyczne wprowadzanie elementów programowania i robotyki do zajęć. Korzyści z udziału w programie w odniesieniu do:

Uczniów: rozwijanie algorytmicznego myślenia, zadaniowego podejścia do stawianych problemów, kreatywności, umiejętności pracy w zespołach, szukania kompromisów, optymalnych rozwiązań.

Nauczycieli podniesienie kwalifikacji nauczycieli poprzez proponowane im warsztaty stacjonarne i online, udostępnianie materiałów metodycznych. Oswojenie lęków związanych z wykorzystywaniem nowoczesnych technologii w pracy nauczyciela.

Rodziców: wsparcie w świadomym i odpowiedzialnym wprowadzaniu dzieci w cyfrowy świat.

Placówek edukacyjnych: wzbogacenie bazy placówek o materiały dydaktyczno – metodyczne.

                                                                   Szkolny koordynator projektu:  Urszula Niziołek

 

 

Cyberbezpieczeństwo w szkołach- list Minister Edukacji Narodowej
Autor: Op@sp3 23 marca 2017

W związku z niepokojącymi doniesieniami dotyczącymi pojawiających się zagrożeń w internecie, Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska w liście skierowanym do środowiska oświatowego zwróciła się z prośbą o szczególne zwrócenie uwagi na kwestie bezpiecznego zachowania dzieci i młodzieży w internecie.

W liście minister Anna Zalewska podkreśla, że gry komputerowe mogą wspierać rozwój poznawczy, emocjonalny i społeczny dzieci. Jednak nadmierne korzystanie z nich może powodować problemy z koncentracją uwagi przez dłuższy czas, zaniedbywania nauki, aktywności fizycznej, kontaktów z rodziną i kolegami. Szefowa MEN wskazuje także na to, że może ono prowadzić również do rezygnacji z innych zainteresowań, a nawet zaniedbywania czynności takich, jak jedzenie czy sen. W skrajnych przypadkach doprowadzić nawet do uzależnienia.

Minister Anna Zalewska zwraca się z prośbą do dyrektorów i nauczycieli o podjęcie działań zmierzających do zapoznania rodziców z zagrożeniami płynącymi z nieostrożnego korzystania z zasobów sieci. Czytaj dalej…

Wesołych Świąt!
Autor: Op@sp3 22 grudnia 2016

foto024Z OKAZJI ZBLIŻAJĄCYCH SIĘ
ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA I NOWEGO ROKU

 

ŻYCZENIA RADOŚCI, OPTYMIZMU I POKOJU SERCA,
BY ŚWIĘTA SPĘDZONE BYŁY W PRAWDZIWIE ŚWIĄTECZNYM NASTROJU,
W GRONIE RODZINY I SERDECZNYCH PRZYJACIÓŁ

 

WSZYSTKIM PRACOWNIKOM SZKOŁY, RODZICOM I UCZNIOM

                                             ŻYCZY DYREKCJA

I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem
Autor: Op@sp3 8 listopada 2016

DRODZY RODZICE!

Zapraszam Was i Wasze dzieci do włączenia się w coroczną akcję

„I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM”.

Od 08.11.2016r. do 24.11.2016r. zbieramy środki czystości dla dzieci ze Strumienia.

Rzeczy dzieci mogą przynosić do wychowawców lub do p. Cz. Piontek.

Za każdy dar dziękujemy!

                        Jeśli z drugim się podzielisz Jego serce rozweselisz!

Wycieczka do parku „Piaskownia”- pierwszoklasiści.
Autor: Op@sp3 4 października 2016

20160929_104950W miniony czwartek, korzystając z pięknej, jesiennej pogody, uczniowie klasy 1a wygrali się do parku „Piaskownia”. Po przekroczeniu bramy parku, dzieci weszły na jedną ze ścieżek edukacyjnych, na której poznawały różne drzewa i krzewy. Podczas spaceru przeszły także ścieżką zdrowia, pokonując przeszkody rozwijające sprawność ruchowa. Uczniowie poznali różne ekosystemy i rośliny w nich rosnące. Podziwiali rośliny łąkowe, szuwarowe i inne. Spacerując, zbierali kolorowe liście, szyszki, żołędzie, ciekawe kształtem patyczki i inne dary lasu. Po obejście stawu, znajdującego się na terenie parku, uczniowie dotarli do miejsca, gdzie mogli odpocząć, pograć w piłkę, a przede wszystkim upiec kiełbaski. Kiedy posiłek dobiegł końca, cała klasa udała się na wyznaczone miejsce, gdzie przygotowano materiały plastyczne do wykonania jesiennego obrazka. Dzieci z pozbieranych darów lasy w grupach wykonywały ciekawe prace przestrzenne. Wszyscy zaangażowali się w to zadanie, czego efektem były piękne, jesienne obrazy. Po tych zajęciach pierwszoklasiści opuścili park i udali się do szkoły. Mimo zmęczenia dalekim marszem uczniowie byli bardzo zadowoleni z przyjemnie spędzonego dnia, poza murami szkoły. Czytaj dalej…

Ogłoszenie publiczne
Autor: Op@sp3 3 października 2016

Dnia 24.09.2016 przeprowadzono zbiórkę publiczną nr 28/2016/2474/OR przez Fundację Słoneczko, z siedzibą na ul. Stawnica 33A, 77-400 w  Złotowie  na podstawie zezwolenia nr 2016/2474/OR  z dn. 03.07.2016 r.
Cel zbiórki- pomoc i ochrona zdrowia Podopiecznego Macieja Lubeckiego 220/L.
Miejscem przeprowadzenia zbiórki była Szkoła Podstawowa nr 3 Mistrzostwa Sportowego im. Żorskich Twórców Kultury w Żorach.
W wyniku przeprowadzonej zbiórki publicznej do skarbony stacjonarnej zebrano środki pieniężne w kwocie 17 626,30 zł (słownie: siedemnaście tysięcy sześćset dwadzieścia sześć złotych, trzydzieści groszy).

Piknik Charytatywny- podsumowanie.
Autor: Op@sp3 3 października 2016

Dnia 24 września w naszej szkole odbył się Piknik Charytatywny ze zbiórką finansową na rehabilitację Maciusia Lubeckiego.

Wspaniała pogoda, duża frekwencja oraz ogromne Państwa serca pozwoliły nam na zbiórkę
17  626, 30 zł!

Jest to kwota, która z pewnością wystarczy na wózek dla małego Maćka oraz pomoże mu w bieżącej rehabilitacji.
Chcemy podkreślić, że jeszcze firma DB Cargo zaoferowała się z wpłatą 1000 zł.


W sumie udało nam się na leczenie Maćka pozyskać:


 18 626,30 zł

Chcemy serdecznie podziękować osobom, bez których nie udałoby się zebrać tak dużej kwoty.  Są to artyści, którzy charytatywnie wystąpili podczas imprezy, służby, które wspierały nas swoją obecnością i uatrakcyjniały spotkanie, firmy, które sfinansowały piknik oraz osoby prywatne.

DZIĘKUJEMY:

rodzicom uczniów naszej szkoły za zaangażowanie w zbiórkę zabawek na kiermasz, upieczenie ciast, wsparcie finansowe Rady Rodziców, wspaniałą frekwencję podczas pikniku

nauczycielom za zaangażowanie w organizację imprezy oraz włożone serce w dniu pikniku

DB Cargo Polska

Firma Budowlana „BAKO”

Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach

Komenda Miejska Policji w Żorach

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Żorach

Stowarzyszenie Ratownicze „Iskra”

Grupa Rekonstrukcyjna SPAP Żory

10 Drużyna Harcerska „WILKI”

Zespół Szkół Społecznych im. Wspólnej Europy w Żorach z p. Sabiną Chyłą

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żorach

Joanna Dziedzic Szkoła Tańca i Animacji „Tańczymy”

Iluzjonista Tomasz Kabis

Animator Hapi Hapi

Teatr „Bajkowe Skarbki Śląska”

Dj – Wojciech Antulis

 Zakład Masarniczy- Jan Kadłubek

Adam Motyka „ADO”

Urząd Miasta Żory

Muzeum Miejskie w Żorach

Kino „Scena na Starówce”

Firma remontowo-budowlana Krzysztof Juranek

„Mała gastronomia” Agata Nojek

Hurtownia „MultiBiuro”

Hurtownia „Papirus”

Migawka fotografia

Joanna Krzyżanek fotografia

Decathlon

Figlolandia

Spółka JAS-FBG

SPÓŁKA NOWE MIASTO

Studio „Candy Nails”

Studio „Beauty” w Rybniku

Salon Urody  SiJu

Kawiarnia „Tu i Tam”

Kawiarnia „Malowana Kawa”

Taxi „Wojtek”

Vitasport

Księgarnia „Matras”

Księgarnia „Hokus”

Księgarnia „Sowa”

Auto Gazda – Salon Skody Rybnik

C.H. Auchan

F.H. Bucik

Szkoła językowa „Angielski Zakątek”

Firma „eMBI”

Hurtownia „AMBI”

Cukiernia „Król”

Piekarnia Jedynka

Piekarnia Karwot

Hotel „AMADEUS” w Wodzisławiu Śląskim

Hurtownia materiałów elektrycznych KK-Kwant

Mechanika samochodowa „PASCAR”

Grupa ATLAS TOURS

Auto Myjnia „Poler-max”

Firma „Zal-color”

I WIELE, WIELE OSÓB PRYWATNYCH!:
Julia Macionczyk, Grzegorz Granek, Mehmet Levent Baykal, Katarzyna Krótki, Robert Osiński, Małgorzata Przybyła, Maria Nachtigal ze znajomymi, Aleksandra Kita, Natalka i Weronika Orłowskie, Krzysztof Strzałkowski, Piotr Sikora, Mateusz Buksa.

Organizatorki 🙂

Piknik Charytatywny w SP 3 „Dla Maćka”
Autor: Op@sp3 25 września 2016

dsc_9296I stało się! Ogromna impreza dla takiego maluszka- Maciusia Lubeckiego. Wczoraj tłumnie rodzice oraz dzieci zaszczycili nas swoja obecnością na Pikniku Charytatywnym w Szkole Podstawowej nr 3. Występ Tomasza Kabisa, iluzjonisty, czarował nas i rozśmieszał. Pani Joanna Dziedzic, ze „Szkoły i Animacji Tańczymy” rozgrzewała nas swoją wyjątkową zumbą. W świat baśni i magii teatru przenieśli nas „Bajkowe Skarbki Śląska” z Rybnika. A dzieci swoją energią dzieliły się ze wspaniałym i jakże barwnym animatorem Hapi Hapi!
Podczas pikniku zorganizowany został kiermasz zabawek, licytacje z wyjątkowymi rzeczami oraz konkursy „Celne oko”  z cennymi nagrodami. Wszystkie rzeczy pozyskane były od hojnych sponsorów i rodziców. Oczywiście cały dochód z pikniku zostaje przeznaczony na rehabilitację Maćka, podopiecznego Stowarzyszenia „Słoneczko” a zaproszeni goście wystąpili charytatywnie.  Dziękujemy Komendzie Wojewódzkiej i Miejskiej Policji w Żorach za aktywne wsparcie pikniku i za przemiłego Sznupka. Ogromny pluszowy miś był przemiłym reprezentantem Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żorach. Stanowisko Stowarzyszenia Ratowniczego „Iskra” cieszyło się ogromnym powodzeniem, a niestrudzeni uczestnicy próbowali swoich sił podczas resuscytacji. Raz po raz wyły syreny strażackiego wozu, gdzie chłopcy spełniali swoje małe marzenia, a Grupa Rekonstrukcyjna SPAP-u cieszyła się ogromnym zaciekawieniem. Imprezę wspierało również Kóło Wolontariatu przy Zespole Szkół Społecznych w Żorach,  10 Drużyna Harcerska „Wilki” oraz DJ „Wąski”.

Dziękujemy rodzicom za wspaniałe zaangażowanie i rewelacyjną frekwencję!       
Dziękujemy wszystkim pracownikom szkoły za ogrom serca włożony w organizację pikniku!

http://zory.slaska.policja.gov.pl/k31/informacje/wiadomosci/182327,Policjanci-charytatywnie-dla-rocznego-Macka.html
K
omenda Główna Policji w Warszawie: 
http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/132303,Policjanci-charytatywnie-dla-rocznego-Macka.html

FOTORELACJA Czytaj dalej…

Piknik Charytatywny
Autor: Op@sp3 13 września 2016

plakat-piknik

Dnia 24.09. (sobota) od godz. 12:00-16:00 na terenie naszej szkoły zorganizowany będzie Piknik Charytatywny ze zbiórką na rehabilitację dla Maciusia Lubeckiego.
Maciek urodził się z wadą układu nerwowego holoprozencefalią semibelarną. Jego mózg nie wykształcił się w typowy sposób. Ma zaburzenia napięcia mięśniowego. Jest kochanym urwisem – bardzo towarzyskim, jednak skazanym na bycie pod ciągłą opieką i kontrolą specjalistów i rodziców.
Serdecznie zapraszamy do aktywnego udziału podczas pikniku. Atrakcji będzie wiele, m. in. występy wspaniałych gości, malowanie twarzy, kąciki : plastyczny, gier logicznych, szachowy, kawiarenka z domowym ciastem oraz grill z pyszną kiełbasą.
Zabawę spotęguje mecz: rodzice vs nauczyciele!

Drogi Rodzicu, nie zastanawiaj się,  przyjdź i spędź z nami tę sobotę.
Na pewno wrażenia dla dzieci będą niezapomniane!

Wycieczka do H2O klasy 5a
Autor: Op@sp3 21 czerwca 2016

W dniu 15.06 nasza klasa wyjechała do ośrodka H20 w Kiczycach. Zaczęliśmy od zabawy w GPS, podzieliliśmy się na dwie grupy. Nasz animator pan Janek pomógł nam zacząć trasę. Mieliśmy do wypełnienia 8 zadań, które polegały na myśleniu i sprawności. Po trzech godzinach siedliśmy grupami i sprawdziliśmy czy mamy wszystkie zadania. Po przepysznym obiedzie pan Janek ogłosił wyniki. Okazało się, że wygrała drużyna numer 2 z panią Kozyrą. W nagrodę drużyna wygrana dostała za darmo ,,Ginger Drink”. Po kolacji bardzo się rozpadało, więc zagraliśmy w ,,Mafie”. Był wielki ubaw. Po 22:00 poszliśmy spać. Na drugi dzień wszyscy obudziliśmy się o 8:00, a śniadanie mieliśmy o 9:00. Po śniadaniu mieliśmy zajęcia pod tytułem „Paper Fun’’, czyli zabawa z papierem toaletowym. Mieliśmy za zadanie pozbierać jak najwięcej rolek papieru, ułożyć jak najwyższą wieżę oraz zamieniliśmy się na chwilę w projektantki i modelki! Po tej zabawie przyszła do nas pani ratownik z informacją, że możemy iść na kajaki. Gdy wyszliśmy już z kajaków pani zabrała nas na basen. Kąpaliśmy się bardzo długo, ale i tak nie chcieliśmy wyjść na obiad…w końcu jednak wyszłyśmy. Po obiedzie spakowaliśmy się i poszliśmy zagrać w gry. Wyjechaliśmy o godzinie 15:30. Było bardzo śmiesznie i zabawnie. Choć byliśmy tam dwa dni czuliśmy się wypoczęci i z uśmiechem na twarzy wróciliśmy do domu!!!

                                                                  Autorzy: Magda Jamrozik i Julia Urbanek Czytaj dalej…

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij