KINO DZIECI
Autor: Oz@sp3 6 kwietnia 2020

Najlepsze filmy dla młodych widzów dostępne również w domu! Mądre i bezpieczne kino, gwarantujące dobrą zabawę i inspirujące do rozmowy, to od zawsze znak rozpoznawczy Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci. Od dziś rodzicom i opiekunom w jednym miejscu udostępniamy także materiały, które są gotowymi pomysłami na aktywności po filmowym seansie. Na stronie www.kinodzieci.pl w nowej zakładce czekają specjalnie przygotowane wideo tutoriale z zabawami plastycznymi oraz materiały do analizy psychologicznej filmu z dziećmi zatytułowane “Okiem psychologa”. Włącz Kino Dzieci i oglądaj #MądreFilmyOnline już teraz!

 

Na #MądreFilmyOnline zaprasza Roman Gutek – twórca i dyrektor MFF Nowe Horyzonty, link do video:

https://youtu.be/NBrbEwF1qd8

V edycja Wojewódzkiego Festiwalu Małych Form Teatralnych w Językach Obcych – za nami.
Autor: admin@sp3 24 marca 2018

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Aż trudno uwierzyć, że za nami już piąta edycja naszego wspólnego świętowania Międzynarodowego Dnia Teatru. Pasjonaci teatru i języków obcych z Żor, Rybnika, Wodzisławia Śląskiego, Palowic i Jastrzębia Zdroju znowu spotkali się w gościnnych progach Miejskiego Ośrodka Kultury w Żorach, który jak zawsze jest naszym gospodarzem, aby wziąć udział w Wojewódzkim Festiwalu Małych Form Teatralnych w Językach Obcych.

Jak w latach ubiegłych, Festiwal został zorganizowany dzięki współpracy trzech szkół: Szkoły Podstawowej nr 3 im. Żorskich Twórców Kultury w Żorach, Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Karola Miarki w Żorach (w Zespole Szkół Ogólnokształcących) oraz Szkoły Języków Obcych Angielski Zakątek. Warto podkreślić także, że nasza impreza została w tym roku objęta honorowym patronatem Prezydenta Miasta Żory Waldemara Sochę
Uczestnikami Festiwalu byli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z naszego regionu. Gościliśmy 12 zespołów teatralnych biorących udział w przeglądzie konkursowym. Tym razem przedstawienia odbywały się w językach angielskim, hiszpańskim oraz niemieckim. Cieszyliśmy się także obecnością gościa specjalnego, którym była grupa młodzieżowa z Jastrzębia Zdroju, pod opieką pań Elżbiety Karwowskiej i Alfredy Wicher, zajmująca się Czarnym Teatrem. Dodatkową atrakcją dnia festiwalowego, po zakończeniu przeglądu występów konkursowych, były warsztaty teatralne, podczas których uczestnicy zgłębiali swoje talenty.
Warsztaty zostały przeprowadzone w trzech grupach. Najmłodsi uczniowie udali się na ćwiczenia ekspresyjne z panią Martą Bartczak, aktorką TeatruBezSceny, absolwentką konserwatorium dramy w Szkockiej Akademii Królewskiej, oraz obecną studentką szkoły aktorstwa przy Teatrze Śląskim w Katowicach. Młodzież klas VI i VII oraz gimnazjaliści pod opieką wspomnianego już Teatru Czarnego skorzystali z fantastycznych warsztatów ruchu, światła i muzyki w tworzeniu spektaklu. Pozostała grupa gimnazjalistów pod opieką pana Marka Janiszewskiego, aktora i producenta programów telewizyjnych i radiowych, oraz laureata wielu prestiżowych nagród aktorskich, udała się na warsztat już „bardziej dojrzały”, gdzie uczestnicy zgłębiali tajniki ruchu scenicznego, dykcji, oddechu, opanowania itd.

Występy oceniało profesjonalne JURY pod przewodnictwem pani Julii Pikiewicz, w którego skład weszły panie: Barbara Szulik-Silka, Justyna Kosztyła, oraz Marta Bartczak. JURY oceniało występy bardzo merytorycznie biorąc pod uwagę zarówno warsztat aktorski, sceniczną ekspresję, wymowę, scenografię, scenariusz oraz przekaż edukacyjny treści przedstawienia.

W trakcie przerw między występami i warsztatami uczniowie i nauczyciele mogli skorzystać z mini-baru, gdzie serwowano kawę, herbatę, zimne napoje oraz słodkie przekąski.

Znowu przekonaliśmy się, że urzeczywistnienie pomysłu stworzenia Festiwalu odpowiada na potrzeby wielu pasjonatów łączenia scenicznej ekspresji z nauką języków. Tak JURY, jak i sami opiekunowie grup zgodnie stwierdzili, że poziom występów rokrocznie wzrasta, czego dowodem jest spora trudność w wyborze laureatów konkursu.

Mamy nadzieję, że uczestnikom podobało się gościć u nas, a sam Festiwal okazał się dla nich nie tylko atrakcyjnym, ale i pouczającym wydarzeniem, zarówno kulturalnym, jak i edukacyjnym, ale również towarzyskim.

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom i sponsorom oraz partnerom Festiwalu. Dziękujemy panu Prezydentowi Waldemarowi Sosze za objęcie Festiwalu patronatem honorowym oraz za okazane wsparcie finansowe. Podziękowania ślemy do pana Stanisława Ratajczyka Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury, w którym nasza impreza znalazła „dom”. Jastrzębskiej Spółce Węglowej ślemy szczególne podziękowania za hojność wsparcia finansowego dla naszej inicjatywy. Dziękujemy także wszystkim darczyńcom: Restauracji ZYMFT, Cafffe Pizza Italiana, oraz przedsiębiorstwom: Aquarion i Vita Sport

Dziękujemy naszym świetnym „bodyguard’om” i „bodyguard’kom” pilnującym porządku i przemiłym dziewczętom, serwującym napoje i słodkości, a także naszym konferansjerkom.
Dziękujemy wszystkim pracownikom MOK Żory, którzy pomogli nam podczas Festiwalu, zwłaszcza panom inżynierom dźwięku.

Jako organizatorki przedsięwzięcia chcemy szczególnie podziękować naszym paniom dyrektor: Irenie Krzywoń i Urszuli Machalicy, za tworzenie przyjaznej atmosfery wsparcia dla tej szalonej inicjatywy, oraz pani Bożenie Biłce za jej nieocenioną pomoc.

Last but not least…
wreszcie … kilka informacji na temat wyróżnionych grup teatralnych.

JURY postanowiło wyróżnić po jednej drużynie spośród szkół podstawowych i szkół gimnazjalnych i tak:
– najlepszą grupą teatralną w kategorii: szkoły podstawowe, została grupa z SP20 z Rybnika, pod kierownictwem pani Marioli Konik;
– najlepszą grupą teatralną w kategorii: szkoły gimnazjalne, została grupa z Zespołu Szkół Ogólnokształcących z Żor, pod kierownictwem pani Marioli Żur-Kawałek;
– wyróżniono także: grupę z SP1 z Wodzisławia Śląskiego pod opieką pani Izabeli Piątkowskiej za najlepszą scenografię; grupę z ZSO z Żor, pod kierownictwem pani Beaty Kurzeji za ruch sceniczny oraz kolejną grupę z ZSO z Żor, tym razem pod kierownictwem pani Beaty Pasierbek za najlepszy scenariusz; autorstwa Hanny Kurzeji.

JURY wyróżniło także kilka osób indywidualnie, i tak:
– uczniowie uhonorowani tytułami najlepszy/a aktor/ka to:
Olivier Glos-Krawczyk, Przemysław Selengowski, Zuzanna Trybulska, Joanna Matuszek.
– nagrody za najlepszą wymowę przyznano: Dominikowi Pikosowi, Klaudii Dradze oraz Barbarze Czerny
– nagrodę za najlepszą ekspresję sceniczną otrzymała Karolina Jędros

Jako organizatorki chcemy jeszcze raz w sposób szczególny pochylić się nad wspaniałymi nauczycielkami, paniami którym się chce, nie tylko uczyć ale i wskazywać drogę, rozwijać młodzież w sposób nieszablonowy, pozwalać jej na kreatywność, motywować, pobudzać odwagę, odkrywać talenty….. Bez Waszego zaangażowania nie trwalibyśmy z naszym Festiwalem już piaty rok. Oczywiście mamy nadzieję na ciąg dalszy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii z tegorocznych zmagań aktorów dostępnej na:
https://www.facebook.com/teatrpoangielsku/
Tymczasem już teraz zapraszamy na kolejną edycję za około rok: w marcu 2019r.
Monika Franczuk-Frysz i Anna Krysztafkiewicz-Oleś

 

 

„Jaś i Małgosia” w wykonaniu małych aktorów.
Autor: Op@sp3 17 maja 2017

W ramach zajęć kółka teatralnego klas I – III przygotowaliśmy przedstawienie pt. „Jaś i Małgosia”. Bardzo ładnie udał nam się występ.  Oglądali nas nasi koledzy, dzieci przebywające na świetlicy. Publiczność była zachwycona. Przygotowywaliśmy się bardzo długo, uczyliśmy się tekstów, śpiewu piosenek, wykonaliśmy dekoracje i stroje. A efekt naszej wspólnej pracy obejrzyjcie na fotoreportażu z przedstawienia.

Karolina Wronka i p. Renata Martis Czytaj dalej…

IV Żorski Festiwal Małych Form Teatralnych w Językach Obcych – 23 marca 2017r.
Autor: admin@sp3 22 marca 2017

Już jutro, tj w czwartek 23.03.2017r. powitamy miłośników teatru i języków obcych, na kolejnym Festiwalu Małych Form Teatralnych w Językach Obcych w Miejskim Ośrodku Kultury w Żorach, gdzie będzie miała miejsce już IV edycja tego wyjątkowego wydarzenia. Tym razem ugościmy ponad 170 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych całego województwa. Nasz Festiwal zatacza coraz szersze kręgi zainteresowanych uczestnictwem w tej jedynej w swoim rodzaju kulturalnej imprezie dla młodzieży szkolnej. Jako organizatorzy cieszymy się z tego faktu niezmiernie. Jutro będziemy mogli obejrzeć aktorsko-językowe zmagania i jednocześnie świętować Międzynarodowy Dzień Teatru, który już tuż tuż. Czyż to nie najlepsza forma świętowania tego dnia? Wkrótce więcej informacji o wydarzeniu, wraz z materiałem foto-video .

A oto zdjęcie relaksujące, podczas ostatniej próby przed występem naszej grupy teatralnej.

Kółko teatralne w języku angielskim – plany na czwarty rok naszej działalności.
Autor: admin@sp3 5 października 2016

img_20161010_143159Nasze kółko teatralne w języku angielskim rozpoczęło czwarty rok swojej aktywności. Miło popatrzeć jak starzy klubowicze wciągają młodych czwartoklasistów do naszego zgranego zespołu. Pojawiło się też sporo nowych uczniów ze starszego rocznika, co oznacza, że nasi zaaklimatyzowani już aktorzy świetnie reklamują nasze kółko. W tym roku szkolnym mieliśmy już kilka spotkań. Zapoznaliśmy się z planem działania na rok 2016/2017, o czym za chwile. Rozpracowujemy tak znane nam już, jak i nowe talenty podczas ćwiczeń dramowych.

Zapraszamy do sporej galerii, aby podejrzeć nasze teatralne zabawy.

Czytaj dalej…

Przedstawienie dla rodziców
Autor: admin@sp3 20 czerwca 2016

Dnia 23 maja nasze kółko teatralne w języku angielskim pożegnało się na okres wakacyjny szczególnym wystąpieniem dla swoich rodziców. Uczniowie pokazali swoim rodzicom dwa przedstawienie konkursowe, które pokazaliśmy na Festiwalu Teatralnym.

Przedstawiliśmy także rodzicom nasze dalsze plany na kolejny rok szkolny, które wiążą się oczywiście z dalszym rozwojem naszych artystycznych poczynań, głównie poprzez udział w festiwalach i warsztatach.

Czytaj dalej…

Żorski Międzyszkolny Festiwal Małych Form Teatralnych w Językach Obcych – III edycja już za nami!
Autor: admin@sp3 13 marca 2016
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pasjonaci teatru i języków obcych spotkali się razem by wspólne stworzyć święto teatru w językach obcych. 10 marca 2016r. odbyła się III edycja Żorskiego Międzyszkolnego Festiwalu Małych Form Teatralnych w Językach w Obcych i tak jak w ubiegłym roku gospodarzem wydarzenia był Miejskim Ośrodku Kultury w Żorach. Festiwal został zorganizowany dzięki współpracy trzech szkół: Szkoły Podstawowej nr 3 im. Żorskich Twórców Kultury w Żorach, Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi (w Zespole Szkół Ogólnokształcących) oraz Szkoły Języków Obcych Angielski Zakątek.

Czytaj dalej…

Harmonogram – III Żorski Międzyszkolny Festiwal Małych Form Teatralnych w Językach Obcych – 10 marca 2016r.
Autor: admin@sp3 1 marca 2016

logo_teatr-1

 

 

 

 

III Żorski Festiwal Małych Form Teatralnych w Językach Obcych – 10 marca 2016r.

Miejski Ośrodek Kultury w Żorach

Harmonogram dnia festiwalowego

8.00 – Rozpoczęcie rejestracji uczestników

8.35 – Otwarcie Festiwalu

1) 9.00 – Zespół Szkół nr 8 w Żorach pod opieką Pani Patrycji Piwowarczyk-Kościuk.

2) 9.20 – Gimnazjum nr 2 w Żorach po opieką Pani Małgorzaty Zimończyk

3,4) 9.35 – Szkoła podstawowa nr 3 w Żorach pod opieką Pani Moniki Franczuk-Frysz (dwa występy)

5) 9.50 – Zespół Szkół Ogólnokształcących w Syryni, pod opieką Pani Agnieszki Chytroszek

6) 10.10 – Szkoła Podstawowa nr 20 w Rybniku pod opieką Pani Katarzyny Pierchały

10.30 – Przerwa na poczęstunek

7) 11.00 – ZS nr 8 w Żorach pod opieką Pani Marii Strzelczyk i Pani Doroty Tomasiak

8) 11.15 – Szkoła Podstawowa nr 11 w Roju pod opieką Pani Iwony Wróbel

9) 11.30 – Zespół Szkół Ogólnokształcących w Żorach po opieką Pani Anny Krysztafkiewicz-Oleś

10) 11.45 – ZS nr 8 w Żorach pod opieką Pani Katarzyny Marciniec

12.05 – Warsztaty grupach – (organizacja warsztatów będzie wyjaśniona na miejscu)

13.05 – przerwa na poczęstunek – lub własny „lunch”.

11) 13.40 – Zespół Szkół Ogólnokształcących w Żorach po opieką Beaty Pasierbek

12) 13.55 – Zespół Szkół Ogólnokształcących w Żorach po opieką Pani Bożeny Żurkowskiej

13, 14) 14.10 – Zespół Szkół nr 2 (Gimnazjum nr 1) w Wodzisławiu Śląskim pod opieką Pani Izabeli Piątkowskiej – dwa występy)

14.30-15.10 – Obrady JURY

15.10 – Wręczenie dyplomów i wyróżnień aktorskich; zamknięcie Festiwalu.

(Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w harmonogramie z przyczyn organizacyjnych. Godziny występów są podane na podstawie informacji o długości występów podanych przez opiekunów grup; mogą ulec lekkiemu przesunięciu.)

III Edycja Międzyszkolnego Żorskiego Festiwalu Małych Form Teatralnych w Językach Obcych
Autor: admin@sp3 1 marca 2016

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

III Żorski Międzyszkolny Festiwal Małych Form Teatralnych w Językach Obcych.
Organizatorzy festiwalu: Szkoła Podstawowa nr 3 w Żorach, Zespół Szkół Ogólnokształcących- Gimnazjum nr1 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Żorach, Angielski Zakątek Szkoła Języka Angielskiego oraz Miejski Ośrodek Kultury w Żorach, zapraszają uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych z województwa śląskiego do udziału w III Żorskim Międzyszkolnym Festiwalu Małych Form Teatralnych w Językach Obcych.

Czytaj dalej…

Przedstawienie kółka teatralnego dla rodziców
Autor: admin@sp3 31 stycznia 2016

IMG_6361A WEEK AFTER CHRISTMAS

W ubiegły poniedziałek, 25.01.2016r., nasze kółko wystąpiło przed najważniejszą dla aktorów publicznością, mianowicie przed swoimi rodzicami, z przedstawieniem, a w zasadzie, z musicalem, pt. „Tydzień po świętach.” Trudne i wymagające było to przedsięwzięcie, ale młodzi aktorzy sprostali zadaniu, i teraz, z całą pewnością możemy powiedzieć, że damy sobie radę już z praktycznie każdym dziecięcym scenariuszem. Możemy się zacząć przygotowywać do Festiwalu, który już w marcu.

Oto galeria z przedstawienia.

Czytaj dalej…

Skip to content

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij