Bezpłatne szczepienia przeciwko zakażeniom wirusem HPV
Autor: Op@sp3 23 marca 2017

Zapraszamy na bezpłatne szczepienia przeciwko zakażeniom wirusem HPV dla dziewczynek z rocznika 2004 i 2005.
Szczepienia odbywać się będą w placówkach oświatowych, do których uczęszczają dziewczynki, w wyznaczonych wcześniej terminach:

I DAWKA – kwiecień/maj 2017                   II DAWKA – październik/ listopad 2017           

Szczepienia są dobrowolne, ale do zaszczepienia Państwa Córki niezbędna jest zgoda rodziców. Należy wypełnić formularz, który otrzymali Państwo z tym listem i przekazać go niezwłocznie do wychowawcy klasy lub sekretariatu szkoły.

Więcej informacji o szczepieniach p/HPV można uzyskać na stronach:

www.szczepienia.gis.gov.pl ; www.szczepienia.pzh.gov.pl; www.zaszczepsiewiedza.pl; www.hpv.pl

Realizator szczepień: Miejskie Zakłady Opieki Zdrowotnej Sp. z o.o. w Żorach, ul. Dąbrowskiego 20,   

Kontakt: tel. 32 43 41 224   

PROSIMY O ZAPOZNANIE SIĘ Z ZAŁĄCZNIKIEM:  

SP3_List do rodziców – Żory 2017

Cyberbezpieczeństwo w szkołach- list Minister Edukacji Narodowej
Autor: Op@sp3 23 marca 2017

W związku z niepokojącymi doniesieniami dotyczącymi pojawiających się zagrożeń w internecie, Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska w liście skierowanym do środowiska oświatowego zwróciła się z prośbą o szczególne zwrócenie uwagi na kwestie bezpiecznego zachowania dzieci i młodzieży w internecie.

W liście minister Anna Zalewska podkreśla, że gry komputerowe mogą wspierać rozwój poznawczy, emocjonalny i społeczny dzieci. Jednak nadmierne korzystanie z nich może powodować problemy z koncentracją uwagi przez dłuższy czas, zaniedbywania nauki, aktywności fizycznej, kontaktów z rodziną i kolegami. Szefowa MEN wskazuje także na to, że może ono prowadzić również do rezygnacji z innych zainteresowań, a nawet zaniedbywania czynności takich, jak jedzenie czy sen. W skrajnych przypadkach doprowadzić nawet do uzależnienia.

Minister Anna Zalewska zwraca się z prośbą do dyrektorów i nauczycieli o podjęcie działań zmierzających do zapoznania rodziców z zagrożeniami płynącymi z nieostrożnego korzystania z zasobów sieci. Czytaj dalej…

Nabór do klasy IV sportowej o profilu siatkówka
Autor: admin@sp3 10 lutego 2017

Szanowni Państwo!

Kolejny raz w Szkole Podstawowej nr 3 w Żorach przy współpracy Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Sari Żory oraz Jastrzębskiego Węgla zostanie podjęta próba utworzenia klasy sportowej o profilu piłki siatkowej dziewcząt i chłopców.

Obecnie istnieją już dwie klasy mistrzostwa sportowego na poziomie klasy szóstej oraz klasy sportowe piąta i czwarta. Do klas tych uczęszcza 72 uczniów. Aby przybliżyć Państwu obraz funkcjonowania takiej klasy i sens jej powoływania odpowiem na najczęściej zadawane pytania.

W jakim celu powstaje klasa sportowa o profilu piłki siatkowej?

Czytaj dalej…

Zapisy do klasy I ogólnodostępnej i klasy I sportowej na rok szkolny 2017/2018
Autor: admin@sp3 7 lutego 2017

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 3 Mistrzostwa Sportowego im. Żorskich Twórców Kultury w Żorach zawiadamia, że rozpoczęły się zapisy do klasy I:

DZIECI SIEDMIOLETNICH URODZONYCH W 2010r. I DZIECI SZEŚCIOLETNICH URODZONYCH w 2011r.

Zasady przyjmowania do klasy pierwszej:

  • Dzieci urodzone w 2010 r. zamieszkałe w obwodzie szkoły przyjmowane są na podstawie zgłoszenia rodziców (druk do pobrania na stronie szkoły www.sp3.zory.pl lub w sekretariacie szkoły)
  • Dzieci urodzone w 2011r. zamieszkałe w obwodzie szkoły przyjmowane są na podstawie zgłoszenia rodziców wraz z zaświadczeniem o odbyciu rocznego przygotowania przedszkolnego lub na podstawie Opinii z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

Czytaj dalej…

Warsztaty z ekologistyki ze studentami Uniwersytetu Ekonomicznego
Autor: Op@sp3 27 marca 2017

20 marca gościliśmy w naszej szkole już po raz drugi studentów koła logistycznego Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach (po raz pierwszy studenci prowadzili dla nas zajęcia w ubiegłym roku szkolnym). Przeprowadzili oni dla uczniów klas III warsztaty pt. „Ekologistyka”. Uczniowie dowiedzieli się, na przykładzie produkcji i dystrybucji czekolady, co oznacza pojęcie logistyka, doskonalili umiejętność prawidłowego segregowania śmieci oraz zobaczyli, co dzieje się później z przesegregowanymi przez nas  odpadami.

Uczniowie z zainteresowaniem oglądali przygotowaną przez studentów prezentację oraz bardzo chętnie grali w grę logistyczną z „trochę starszymi kolegami z uczelni”. Mamy nadzieję, że za rok studenci odwiedzą nas znowu i warsztaty te przygotują dzieci do wycieczek edukacyjnych na Uniwersytet Ekonomiczny, który odwiedzają uczniowie klas IV – VI już od dwóch lat.

Autor: MH Czytaj dalej…

POZNAJCIE DEBEŚCIAKA Z 3 D
Autor: HP@sp3 27 marca 2017

W piątek 17 marca do naszej klasy zawitał nowy kolega – ozobot. Jest to jeden z najmniejszych na świecie  inteligentnych robotów, który otwiera  drzwi do świata informatyki, robotyki i kodowania. Zdobywca tytułu ,, Zabawka Roku 2016” w Polsce. Podczas zajęć zapoznaliśmy się z możliwościami robotów i podstawami tworzenia oprogramowania. Ozobot zabrał nas w niesamowitą przygodę rysowania. Za pomocą pisaków napisaliśmy swój pierwszy program. Na białej kartce papieru programowaliśmy zadania. Z wypiekami na twarzy odkrywaliśmy znaczenie kodów i słów: turbo, rotacja, tornado. Emocje podgrzewała ciekawość, jak ozobot wykona poszczególne polecenia. Z wszystkimi zadaniami poradził sobie wspaniale, my jeszcze będziemy doskonalić naszą wiedzę i umiejętności w zakresie programowania. Naszego robocika nazwaliśmy Debeściak, bo to mały pomocnik naszej Pani.  Czekamy na kolejne spotkania!

U.Niziołek  Czytaj dalej…

Warsztaty cukiernicze dla chętnych uczniów z klas I-III
Autor: Oz@sp3 26 marca 2017

Fabryka Małego Cukiernika w Naszej Szkole!!!

Zapraszam wszystkich chętnych na warsztaty cukiernicze, na których wykonamy pyszne PIERNICZKI WIELKANOCNE zdobione lukrem królewskim. Oczywiście nauczycie się jak wykonać taki lukier, jak go zabarwić i wykonać piękne zdobienia. Będzie miło, kolorowo i słodko. Poniedziałek 10 kwietnia, godzina 16.30. Warsztaty trwają ok.1,5 godz. koszt 15zł/os. Ilość miejsc ograniczona.

Zapisy u pani Katarzyny Pasko (w gabinecie wychowania fizycznego). Naprawdę warto!!!

Zbiórka czekolad dla podopiecznych żorskiego hospicjum
Autor: Oz@sp3 26 marca 2017

Dzień dobry w poniedziałek 🙂

Samorząd Uczniowski organizuje szybką akcję zbiórki czekolad dla podopiecznych żorskiego hospicjum. Akcja związana jest ze zbliżającymi się Świętami. Chętni mogą przynosić czekolady do gabinetu nauczycieli wychowania fizycznego tylko do środy. Najlepiej czekolady dobrej jakości tzn. te z dużą zawartością kakao, ale każde inne oczywiście też.

Liczymy na Was. Wszystkim, którzy się zaangażują BARDZO DZIĘKUJĘ również w imieniu pracowników Hospicjum im. Jana Pawła II w Żorach.

Katarzyna Pasko

Dzień Dziewczynki w klasie 3a
Autor: HP@sp3 26 marca 2017

Na początku marca wybraliśmy  cała klasą do figloraju. Byliśmy tam z okazji  Dnia Kobiet. No, bo dziewczynki z kl. 3a to małe kobietki! W figloraju było dużo atrakcji. Oczywiście w ciągu kilku sekund wszyscy  się  rozbiegli. Bawiliśmy się w berka i w zwierzątka. Na koniec chłopcy grali kolorowymi piłeczkami w zbijaka i w piłkę nożną. Niestety my dziewczyny musiałyśmy te piłeczki posprzątać, bo oni mogliby się przez nie przewrócić. W figloraju bardzo mi się podobało, szczególnie zjeżdżalnia . To był niezapomniany dzień.

Napisała Karolina Gil z kl. 3a

Czytaj dalej…

IV Żorski Festiwal Małych Form Teatralnych w Językach Obcych – 23 marca 2017r.
Autor: MF@sp3 22 marca 2017

Już jutro, tj w czwartek 23.03.2017r. powitamy miłośników teatru i języków obcych, na kolejnym Festiwalu Małych Form Teatralnych w Językach Obcych w Miejskim Ośrodku Kultury w Żorach, gdzie będzie miała miejsce już IV edycja tego wyjątkowego wydarzenia. Tym razem ugościmy ponad 170 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych całego województwa. Nasz Festiwal zatacza coraz szersze kręgi zainteresowanych uczestnictwem w tej jedynej w swoim rodzaju kulturalnej imprezie dla młodzieży szkolnej. Jako organizatorzy cieszymy się z tego faktu niezmiernie. Jutro będziemy mogli obejrzeć aktorsko-językowe zmagania i jednocześnie świętować Międzynarodowy Dzień Teatru, który już tuż tuż. Czyż to nie najlepsza forma świętowania tego dnia? Wkrótce więcej informacji o wydarzeniu, wraz z materiałem foto-video .

A oto zdjęcie relaksujące, podczas ostatniej próby przed występem naszej grupy teatralnej.

Jak żegnaliśmy zimę?
Autor: HP@sp3 22 marca 2017

 

21 marca uczniowie klas 1 – 3 wesoło pożegnali zimę.

W kolorowym korowodzie, za marzanną, dzieci przeszły przez osiedle, śpiewając wiosenne piosenki. 

 

 

Marcowe wydarzenia w klasie 1a.
Autor: Op@sp3 20 marca 2017

Wprawdzie do końca marca jeszcze daleko, ale u pierwszaków już tyle się działo… Na kółku „Małego logika” dzieci uczyły się orientacji w przestrzeni poprzez aplikacje mobilną KODABLE. Pierwszoklasiści po raz pierwszy pracowali na tabletach co sprawiło im wiele radości. Z dużym zaangażowaniem uczyły się poprzez zabawę.

     Z okazji Dnia Dziewczynki klasa 1 odwiedziła żorski „Figielek”, gdzie przez godzinę dzieci bawiły się wspaniale integrując się i ucząc zgodnej współpracy.

     13 marca uczniowie klasy 1a zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Od tego dnia mogą wypożyczać lektury i inne książki.

     Natomiast 16 marca odbyła się wycieczka do teatru „Banialuka” w Bielsku Białej. Dzieci obejrzały przedstawienie pt.: „Chłopiec z gwiazd” wyreżyserowane przez Olga Żugżda z Białorusi. Sztuka powstała na podstawie opowiadania Oscara Wilda, a głównym jej przesłaniem jest motto: „Najważniejsze jest piękno wewnętrzne.”   Pierwszakom ta pouczająca opowieść bardzo się podobała. Po spektaklu dzieci żywo dzieliły się swoimi odczuciami na temat zachowania chłopca. Wizyta w teatrze była bardzo udana.

Wychowawca klasy 1a, Katarzyna Krupa Czytaj dalej…

Strona 1 z 10512345...102030...Ostatnia »

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij