Komunikat
Autor: admin@sp3 12 maja 2015

W związku z trwającą  termomodernizacją budynku szkoły informujemy, że:

• Obowiązuje całkowity zakaz zbliżania się do rusztowań, sprzętu budowlanego itp. oraz przebywania w ich pobliżu
• Nie wolno przekraczać i korzystać z miejsc odgrodzonych i oznaczonych przez firmę wykonującą prace budowlane
• Zostaje wyłączone z użytkowania boisko zielone za jadalnią
• Do szkoły wchodzimy jedynie wejściem głównym
• Na zapleczu szkoły od strony kuchni obowiązuje całkowity zakaz parkowania
• Grupy przedszkolne również korzystają z wejścia głównego
• Do odwołania nie ma możliwości parkowania rowerów

Konkurs piosenki
Autor: Op@sp3 6 października 2015

Dnia 21. 10.2015 o godz. 16.00 w sali 12 odbędzie się Szkolny Konkurs Piosenki Dziecięcej. Występy tylko solowe. Chętni uczniowie wcześniej muszą zgłosić się na przesłuchania do pani Martis lub pani Kwiatkowskiej.

To i owo z włóczki- 2c
Autor: Op@sp3 5 października 2015

20151001_125900W czwartek uczestniczyliśmy w warsztatach muzealnych na zajęciach „To i owo z włóczki”. Skąd bierze się wełna, jak ją się przetwarza, w jaki sposób nasze babcie i mamy dziergały czapki, szaliki, rękawiczki, skarpety, swetry, chustki dowiedzieliśmy się od Pań prowadzących. Sztrykowanie na jegliczkach, heklowanie na heknadli to po śląsku robienie na drutach  i szydełkowanie :). To bardzo trudne. A my z włóczki… wyczarowaliśmy kolorowe, niepowtarzalne pompony, po śląsku zwane bomble.

 

 

 

Czytaj dalej…

Rycerze i ich damy, czyli na średniowiecznym dworze.
Autor: HP@sp3 5 października 2015

29 września klasa 2a i 2b uczestniczyła w XVIII edycji „Jesiennych Spotkań z …” pod hasłem: „W krainie księżniczek i rycerzy”.. które przygotowała Biblioteka Centralna na osiedlu Pawlikowskiego. Na zaproszone dzieci czekało wiele atrakcji. Specjalnie dla uczestników spotkań biblioteka zamieniła się w średniowieczny dwór, na którym zaproszone dzieci razem z księżniczkami i rycerzami przeżyły niesamowitą przygodę. W programie było głośne czytanie, film, zabawy ruchowe oraz zajęcia plastyczne. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom. Teraz każdy uczeń może wykonać pracę plastyczną i wziąć w konkursie pod hasłem: : „Na dworze króla Artura”. Tematem konkursu są bohaterowie średniowiecznych legend i baśni. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody książkowe.

TO MY – KLASA 1 D
Autor: HP@sp3 3 października 2015

IMG_0978    To MY! Klasa pierwsza!

       Minął już miesiąc, kiedy zawitaliśmy w naszej klasie. Nasza klasa 1 D liczy 20 uczniów, w tym 11 chłopców i 9 dziewczynek. Jak nam tu jest? Zobaczcie sami.  Czytaj dalej…

Kl. 1F na warsztatach w muzeum.
Autor: HP@sp3 3 października 2015

warsztaty 1fW piękny wrześniowy poranek wybraliśmy się z klasą 1F do Muzeum Miejskiego w Żorach na warsztaty pt. ,,To i owo z włóczki”. Tam dowiedzieliśmy się skąd bierze się wełna i w jaki sposób możemy ją wykorzystać. Podczas zajęć mogliśmy przymierzyć czapki, szaliki, rękawice, swetry i chusty w których wyglądaliśmy śmiesznie i zabawnie oraz zobaczyć wiele przedmiotów codziennego użytku ozdobionych wełną. Na zakończenie każdy z nas miał okazję sprawdzić swe siły w rękodzielnictwie wykonując włóczkowego pompona, które w finale okazały się piękne, wyjątkowe i niepowtarzalne…  Czytaj dalej…

Dzień Chłopaka w 2c
Autor: Op@sp3 30 września 2015

20150930_145756Dla chłopców z 2 c

Z okazji tego dnia niezwykłego,
Życzymy Wam chłopcy wszystkiego najlepszego,
Humoru radosnego
I aby codziennie spotkało Was coś magicznego

    – dziewczyny z 2c

Wycieczka do Rudziczki-koło Pielgrzym-Turysta.
Autor: Op@sp3 30 września 2015

SAMSUNG CAMERA PICTURES

We wtorek 29 września dzieci z koła PIELGRZYM  TURYSTA  pojechały autobusem Komunikacji Miejskiej do Rudziczki. Tam poznali rówieśników ze Szkoły Podstawowej w Rudziczce. Na pięknym placu zabaw wspólnie bawili się i grali. Po wyczerpującej, ale super zabawie były pyszne kiełbaski upieczone nad ogniskiem.

 

 

 

 

Czytaj dalej…

Projekt „OWOCE W SZKOLE” – rozpoczęty.
Autor: HP@sp3 29 września 2015

20150924_103108

 Po raz siódmy uczestniczymy w projekcie, który współfinansuje Unia Europejska.       Uczniowie z klas 1 – 3 dwa razy w tygodniu będą otrzymywać produkty gotowe do spożycia.    Od 22 września mieli już sposobność posmakować borówkę, kalarepę, gruszkę i paprykę.   Projekt potrwa cały rok szkolny. Wszystkim życzymy – SMACZNEGO!

 

 

 

 

 

W klasie 3d królują warzywa-tym razem sałatka jarzynowa.
Autor: Op@sp3 28 września 2015

20150928_084640W dniu dzisiejszym uczniowie z klasy 3d w ramach projektu „Owoce i warzywa w szkole” przypomnieli sobie zasady panujące podczas wykonywania i spożywania posiłków. Każdy stworzył samodzielnie, własną sałatkę warzywną. Okazało się, że pojęcie „pokroić w kostkę” wcale nie było takie oczywiste…

 

 

 

Czytaj dalej…

Strona 1 z 3912345...102030...Ostatnia »

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij