Zajęcia z pedagogiem
Autor: admin@sp3 27 kwietnia 2015

Wszystkie zajęcia z pedagogiem szkolnym, z powodu choroby nauczyciela,  zostają odwołane do 30 kwietnia.

Powiatowy Konkurs Ortograficzny klas II i III podsumowany.
Autor: HP@sp3 22 kwietnia 2015

20150420_104358      20 kwietnia uczniowie klas II i III przystąpili do dyktanda w Powiatowym Konkursie Ortograficznym. Nasza szkoła była jego współorganizatorem. Gościliśmy 12 szkół. O tytuł „Mistrza Ortografii” zmagało się 36 uczniów. Celem konkursu było wyłonienie najzdolniejszych uczniów w zakresie ortografii na szczeblu nauczania początkowego. Po 45 minutowych zmaganiach, wybór najlepszych był bardzo trudny, ponieważ poziom był porównywalny.

    Oto wyniki:

    I miejsce – Karol Cieślik – z SP – 6

    II miejsce – Miłosz Salamon – z SP -1

   III miejsce Oskar Sładek – z SP – 7

 Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz książkę, zaś zwyciezcy obdarowani zostali wieloma atrakcyjnymi nagrodami. Wszystkim sponsorom pięknie dziękujemy.

Gratulujemy uczniom oraz ich nauczycielom i życzymy sukcesu w konkursie wojewódzkim. 

Sponsorami konkursu byłi: Rada Rodziców SP-3, Dzielnica „Zachód”, Dzielnica 700 – lecia, Dzielnica Śródmieście, księgarnia „Sowa”, Pan Przemysław Otrzonsek, Prezes Zarządu Nowe Miasto – Arkadiusz Tomaszewski, Słod – Hurt – hurtownia słodyczy, Pani Anna Ujma – doradca prezydenta Żor. Czytaj dalej…

MAMY CERTYFIKAT SZKOŁY ZAANGAŻOWANEJ SPOŁECZNIE!
Autor: Op@sp3 19 kwietnia 2015

15 kwietnia nasza szkoła otrzymała kolejny certyfikat szkoły zaangażowanej społecznie.

Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom, rodzicom, dziadkom, sympatykom naszej szkoły, którzy przyczynili się do tego przez czynny udział w akcji WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA.

Dzień otwarty już za nami…
Autor: HP@sp3 18 kwietnia 2015

DSCN1279   14 kwietnia w murach naszej szkoły przyjęliśmy specjalnych gości! Byli nimi przyszli uczniowie klas pierwszych wraz z rodzicami. W zwiedzaniu szkoły „maluchom” pomagali starsi uczniowie z Samorządu Uczniowskiego. Każde dziecko po wejściu do szkoły otrzymało pamiątkową tarczę lub medal z logo SP3. Do dyspozycji naszych wspaniałych gości były wszystkie pomieszczenia na drugim piętrze szkoły, gdzie uczą się klasy I-III, a także świetlica, stołówka, biblioteka szkolna, pracownia komputerowa i sala gimnastyczna. W każdym pomieszczeniu na dzieci czekały wspaniale atrakcje. Można było zagrać w gry planszowe, zrobić z kartony zielona żabkę, kolorową kompozycję na tekturowym talerzyku, poczytać książki, pobawić się kolorową chustą. Jednak największym powodzeniem wśród dzieci cieszył się tor przeszkód ustawiony na korytarzy II pietra. Zabawa trwała w najlepsze, a rodzice mieli okazję porozmawiania z nauczycielami edukacji wczesnoszkolne, mogli obejrzeć klasowe kroniki, a także zwiedzić wystawę działań projektu Comenius. Rodzice otrzymali również informacje o planach utworzenia w roku szkolnych 2015/2016 klasy pierwszej  sportowej. Dzień otwarty stał się okazją do przełamywania bariery, jaką większość dzieci czuje przed podjęciem nauki w szkole, a dla rodziców był pierwszym krokiem do budowania wzajemnego zaufania i współpracy z przyszłymi wychowawcami ich dzieci.

 

Szczepienia przeciw HPV
Autor: admin@sp3 16 kwietnia 2015

Szczepienia przeciw wirusowi HPV dla dziewczynek klas szóstych odbędą się 21 kwietnia o godzinie 7.50 w gabinecie pielęgniarki szkolnej.

Klasy 2c i 2d w Muzeum Chleba- Radzionków
Autor: Op@sp3 15 kwietnia 2015

100_2932Dnia 13.04. byliśmy na wspaniałej wycieczce w Muzeum Chleba, w Radzionkowie. Mówiono nam o szacunku do chleba oraz wytłumaczono dlaczego codziennie wieczorem się o niego modlimy. Zwiedziliśmy bardzo bogato wyposażone muzeum i dowiedzieliśmy się jak kiedyś wypiekano chleb. Ciekawymi atrakcjami były filmy oraz samodzielny wypiek chrupiących warkoczy. Wspaniałą zabawą był czas spędzony w starej klasie, gdzie mogliśmy poczuć się jak nasi rodzice czy dziadkowie. 
Było bardzo zabawnie gdy poznawaliśmy sprzęty, którymi posługiwano się w dawnych czasach, o wielu nie mieliśmy w ogóle pojęcia! Na pewno była to bardzo pouczająca i zapadająca w pamięć wycieczka. Polecamy innym klasom!
Ps. I ten plac zabaw… :)

 

Czytaj dalej…

II etap turnieju Kinder + Sport
Autor: Oz@sp3 14 kwietnia 2015

 

Dnia 12 kwietnia w Mikołowie zakończył się II etap turnieju Kinder + Sport. Uczniowie klasy IV b mistrzostwa sportowego chłopców bardzo dobrze zaprezentowali się w tym turnieju. Po bardzo zaciętych pojedynkach 3 drużyny awansowały do kolejnego etapu, natomiast 1 drużyna odpadła małymi punktami z turnieju. Serdecznie gratulujemy naszym chłopcom!!!

trener Krzysztof Murach

 

Klasa I – sportowa
Autor: admin@sp3 14 kwietnia 2015

17 kwietnia o godzinie 18.00 odbędzie się spotkanie rodziców zainteresowanych naborem do klasy I sportowej, w której dzieci będą realizowały zajęcia ogólnorozwojowe (gimnastyka sportowa, zajęcia z pływania, gry i zabawy zespołowe) z wychowania-fizycznego w wymiarze 10 godzin tygodniowo.

Chętne dzieci do klasy I sportowej zapraszamy na testy sprawnościowe, które odbędą się (do wyboru):

  • 20 kwietnia 16.00-17.00
  • 22 kwietnia 15.00-16.30

na sali gimnastycznej.

Dokładniejsze informacje:
Czytaj dalej…

Strona 1 z 2312345...1020...Ostatnia »

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij