Nabór do klasy IV sportowej o profilu siatkówka
Autor: admin@sp3 10 lutego 2017

Szanowni Państwo!

Kolejny raz w Szkole Podstawowej nr 3 w Żorach przy współpracy Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Sari Żory zostanie podjęta próba utworzenia klasy sportowej o profilu piłki siatkowej dziewcząt i chłopców.

Obecnie istnieją już dwie klasy mistrzostwa sportowego na poziomie klasy szóstej oraz klasy sportowe piąta i czwarta. Do klas tych uczęszcza 72 uczniów. Aby przybliżyć Państwu obraz funkcjonowania takiej klasy i sens jej powoływania odpowiem na najczęściej zadawane pytania.

W jakim celu powstaje klasa sportowa o profilu piłki siatkowej?

Czytaj dalej…

Zapisy do klasy I ogólnodostępnej i klasy I sportowej na rok szkolny 2017/2018
Autor: admin@sp3 7 lutego 2017

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 3 Mistrzostwa Sportowego im. Żorskich Twórców Kultury w Żorach zawiadamia, że rozpoczęły się zapisy do klasy I:

DZIECI SIEDMIOLETNICH URODZONYCH W 2010r. I DZIECI SZEŚCIOLETNICH URODZONYCH w 2011r.

Zasady przyjmowania do klasy pierwszej:

  • Dzieci urodzone w 2010 r. zamieszkałe w obwodzie szkoły przyjmowane są na podstawie zgłoszenia rodziców (druk do pobrania na stronie szkoły www.sp3.zory.pl lub w sekretariacie szkoły)
  • Dzieci urodzone w 2011r. zamieszkałe w obwodzie szkoły przyjmowane są na podstawie zgłoszenia rodziców wraz z zaświadczeniem o odbyciu rocznego przygotowania przedszkolnego lub na podstawie Opinii z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

Czytaj dalej…

Kotyliony
Autor: KK@sp3 18 lutego 2017

Dnia 18 lutego 2017r. odbędzie się charytatywna zabawa karnawałowa organizowana przez Radę Rodziców naszej szkoły. Jak co roku każda para na balu zostanie przyozdobiona ręcznie wykonanym kotylionem. Kotyliony zostały zrobione przez uczniów klas IV-VI oraz wychowawczynie świetlicy. Ilość dostarczonych kotylionów znacznie przekroczyła liczbę par biorących udział w zabawie, więc prace, które zostały wybrane można zobaczyć na załączonym zdjęciu. Jak zwykle pomysłowość i inwencja twórcza uczniów przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania.

WALENTYNKOWE SPOTKANIE Z SENIORAMI
Autor: HP@sp3 18 lutego 2017

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Uczniowie klasy 3d w nietypowy sposób postanowili uczcić Dzień Babci i Dzień Dziadka . Wspólnie z wychowawcą przygotowali dla seniorów program artystyczny nawiązujący do obchodzonego 14 lutego- Święta Miłości-Walentynek. Na spotkanie przybyli zaproszeni goście: babcie oraz dziadkowie uczniów klasy 3d, których powitały  pani dyrektor mgr Irena Krzywoń ,wychowawca klasy mgr Urszula Niziołek oraz dzieci. Uczniowie wspaniale zaprezentowali przygotowaną wcześniej część artystyczną w formie przedstawienia teatralnego, ukazującą w humorystyczny sposób ,,Familiadę”. Uroczystość uświetniły: recytacja wierszy i koncert piosenek. W romantyczny nastrój wprowadziły gości piosenki ,, Kochamy Was”  i ,, Tak tu miło”. Uśmiechy na twarzach gości wywołała scena tańca  walczyka i  cha-chy  w wykonaniu „małych” aktorów.  Część artystyczna zakończyła się koncertem życzeń dla babć oraz dziadków, podczas którego wnukowie oraz wnuczki z wielkim zaangażowaniem złożyli swoim bliskim najserdeczniejsze życzenia. Następnie dzieci wręczyły seniorom magiczne serduszka i zaprosiły do wspólnego poczęstunku, przygotowanego przez rodziców uczniów. Wszyscy zasiedli do wspólnej biesiady, a mamy uczniów  częstowały przygotowanymi na tę okoliczność smakowitymi wypiekami. Spotkanie przebiegło w serdecznej atmosferze i z pewnością przyniosło wiele radości oraz wzruszeń zaproszonym gościom oraz  dzieciom.

U.Niziołek   Czytaj dalej…

3 c – W afrykańskiej wiosce
Autor: HP@sp3 18 lutego 2017

W poniedziałek 6 lutego poszliśmy do Muzeum Miejskiego.  Uczestniczyliśmy w warsztatach, podczas których dowiedzieliśmy się ciekawych rzeczy o życiu codziennym i kulturze Afryki. W Afryce nic się nie marnuje – afrykańskie dzieci wykorzystują do zabawy różne przedmioty codziennego użytku, a nawet śmieci. Podczas części praktycznej warsztatów przebraliśmy się w tradycyjne stroje afrykańskie. Mogliśmy spróbować gry na instrumentach afrykańskich, na przykład na balafonie – tradycyjnym zachodnioafrykańskim instrumencie perkusyjnym, wykonanym z owoców tykwy. Na zakończenie zajęć zrobiliśmy                                        grzechotkę.

Kacper Wójcik 

Czytaj dalej…

Mistrzowie kodowania w klasie 3a
Autor: Op@sp3 17 lutego 2017

Dnia 15 lutego w naszej szkole odbyły się zajęcia otwarte dla nauczycieli w ramach projektu „Erasmus +”. Nauczycielki będące na wymianie chciały zaprezentować w jaki sposób urozmaicić lekcję wykorzystując tablety. Uczniowie klasy 3 a wytłumaczyli czym jest kod i w jakiś sytuacjach się go stosuje. Następnie kodowały i rozkodowywały trasę wspólnie na macie „Twister”. Po pracach w grupie nad „zadaniami specjalnymi’ klasa pokazała w jaki sposób kodują i rozkodowują na tabletach przy wykorzystaniu takich aplikacji jak „Kodable”, „Run Marco” i „Light Both”.

Po lekcji goście mieli okazję sami spróbować z czym mierzą się dzieci podczas pracy z tabletami. Na szczęście uczniowie byli pojętni 🙂
Dziękujemy za tak aktywną postawę podczas zajęć obecnych nauczycieli.

H. Glos, K.Krupa, M. Oparowska-Kozyra Czytaj dalej…

SZKOLNY KONKURS GWARY ŚLĄSKIEJ
Autor: Oz@sp3 15 lutego 2017

Dzisiaj odbył się Szkolny Konkurs Gwary Śląskiej, który jednocześnie kwalifikował uczniów do udziału w eliminacjach powiatowych.

Uczestnicy konkursu dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy np.jak wysztiglować sie na fajer, poznali przepis na wodzonke,dowiedzieli się, jak to z kartoflami było. Wysłuchali opisu człowieka, wspomnień starki, która trefiła na łobiod czy historii ślonskiej żaby.

Jury przyznało następujące miejsca: Czytaj dalej…

Recenzja filmu pt. „Rabarbar”
Autor: Oz@sp3 15 lutego 2017

Wczoraj 6 lutego 2017 roku udałem się z moją klasą do kina „Na Starówce” na film pt. „Rabarbar”. Film rozpoczyna się od krótkiej opowieści, jak tata Siema – Rick ożenił się z jego mamą. Po paru latach jednak rodzice rozwiedli się. Przed rozwodem tata Siema pojechał wraz z kolegą w Alpy, mama zaś po rozwodzie wyjechała do Afryki pomagać dzieciom. Pewnego dnia, tata bohatera poszedł do dentysty, którą okazała się być miła pani. Już po paru minutach wyszli razem całując się. W końcu wzięli ślub. Małżeństwo nie trwało jednak długo, bo się nie zgadzali. Po kolejnym rozwodzie tata bohatera wraz z nim i dziadkiem wyprowadzili się do innego miasta. Wkrótce tata Siema poznał kolejną kobietę, którą okazała się być mamą Wiennie, Tosca. Zbieg okoliczności sprawił, że w nowej klasie jedną z uczennic była właśnie Wiennie. Rodzice bohaterów – Siemy i Wienni postanowili razem zamieszkać. Nie było to jednak łatwe. Często między rodzicami dochodziło do kłótni. Bohaterowie postanowili razem temu zaradzić. Poszli prosić o pomoc psychologa, jednak on wyrzucił ich z gabinetu. To jednak ich nie zniechęciło. Lubili się i chcieli za wszelką cenę uratować związek swoich rodziców. Wypożyczyli więc w bibliotece książkę pt. „10 porad na udany związek”. Po powrocie do domu wpadli na genialny pomysł, aby nakręcić film przedstawiający zawarte w tekście porady. Brat Wiennie przyjechał nawet do bohaterów, aby pomóc im dokończyć nagrywanie filmu. Pomimo zbliżającej się daty ślubu rodziców bohaterów w ich związku nie było porozumienia. Tata Siema, a także mama Wiennie postanowili wyjechać, by odpocząć od siebie. Jednak film nakręcony przez ich dzieci spowodował pogodzenie się rodziców. Zrozumieli, jakie popełniali błędy. Na szczęście film kończy się dobrze – rodzice biorą ślub. Film ciekawie opowiada o problemach w małżeństwie rodziców. Czasem niewiele trzeba, aby wszystko wróciło do normy. Polecam obejrzenie tego filmu. Naprawdę warto!

Patryk Gryman kl.6c

Coś z niczego
Autor: Oz@sp3 15 lutego 2017

Jak przystało w walentynki i na kółku powstały serducha, ale przewrotnie nie były czerwone. Okazało się, że skrawki filcu i kawałki włóczki można zamienić w ciekawą walentynkę.

Konkurs SU rozstrzygnięty
Autor: Oz@sp3 15 lutego 2017

9 lutego odbył się konkurs Samorządu Uczniowskiego na wykonanie pięknej kartki walentynkowej. Każda klasa mogła wystawić max.4 osobowy zespół, który miał wspólnie wykonać pracę (po złożeniu format A5). Można było przynieść dowolne materiały plastyczne a ewentualny tekst mógł być drukowany. Osobiście miałam możliwość obserwowania jak powstają te kartki …………..i wszystkie wyszły naprawdę pięknie. W skupieniu na pracy, przy walentynkowej muzyce miło spędziliśmy czas. Wszystkim obecnym bardzo dziękuję.

Wasze prace oceniły nauczycielki klas I – III i oto wyniki: Czytaj dalej…

Pierwszoklasiści na balu przebierańców.
Autor: Op@sp3 15 lutego 2017

Karnawał w pełni, a więc również nasi najmłodsi uczniowie postanowili się zabawić. We wtorek- 7 lutego- spotkali się na balu przebierańców. Wśród żołnierzy, klownów, motylków tańczyły królewny, baletnice i inne postaci.        

W karnawałowej scenerii zabawa była wspaniała, zwłaszcza, że bawiły się z nami animatorki ze Studia Wrażeń. Oczywiście był też słodki poczęstunek. Wśród radości i zabawy czas szybko przeleciał i nikomu nie chciało się wracać do domu… Ale przecież za rok kolejny karnawał!!! Już nie możemy się doczekać!

Klasa 1a Czytaj dalej…

Zawody pływackie
Autor: KK@sp3 14 lutego 2017

9 lutego w naszym żorskim aquaparku odbyły się XVIII Międzyszkolne Mistrzostwa Żor w Pływaniu. Nasza szkoła wystartowała w licznym 47 osobowym składzie. Wielu naszych uczniów stawało na podium w konkurencjach indywidualnych, ale również pozostali uczniowie zdobywali punkty dla szkoły i dzięki temu nasza trójka zajęła:

II MIEJSCE – KLASYFIKACJA GENERALNA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

II MIEJSCE – KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA DZIEWCZĄT SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

II MIEJSCE – KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA CHŁOPCÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Gratulacje dla wszystkich naszych zawodników i szczególne podziękowania dla rodziców, którzy wysyłają swoje pociechy na lekcje pływania i oczywiście dla licznego grona żorskich trenerów, szkolących naszych uczniów.

Czytaj dalej…

Strona 1 z 9812345...102030...Ostatnia »

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij