Komunikat
Autor: admin@sp3 12 maja 2015

W związku z rozpoczynającą się termomodernizacją budynku szkoły informujemy, że:

Obowiązuje całkowity zakaz zbliżania się do rusztowań, sprzętu budowlanego itp. oraz przebywania w ich pobliżu
• Nie wolno przekraczać i korzystać z miejsc odgrodzonych i oznaczonych przez firmę wykonującą prace budowlane
• Zostaje wyłączone z użytkowania boisko zielone za jadalnią
• Do szkoły wchodzimy jedynie wejściem głównym
• Na zapleczu szkoły od strony kuchni obowiązuje całkowity zakaz parkowania

Pasowanie na…rycerzy i damy dworu w klasie 2d
Autor: Op@sp3 26 maja 2015

20150525_131445Dnia 25.05. byliśmy na zajęciach „Rycerzem być” zorganizowanych w Muzeum Żorskim. Wprowadzono nas w tajniki średniowiecznego rycerstwa, pokazano jaką drogę musi przejść paź, by być prawdziwym rycerzem. Dziewczynki rozwijały swoje zdolności manualne wyszywając chusteczki haftem krzyżykowym oraz tworząc herby. Natomiast chłopcy walczyli na miecze i usprawniali swoją celność w rzutach do celu. Wspaniałą zabawą był wspólny dworski taniec oraz rycerskie przyśpiewki. Na zakończenie każdy uczestnik został pasowany na rycerza lub damę dworu. W nagrodę otrzymaliśmy wydanie Bajtla. Zajęcia były niezwykle ciekawe, możemy polecić je naszym kolegom i koleżankom!

Czytaj dalej…

To już ostatnia tablica
Autor: Oz@sp3 24 maja 2015

 Ostatnia opowiastka.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAW sobotę członkinie koła wybrały się na wycieczką rowerową na Kleszczówkę. Celem wyprawy był „Dąb Maryjny”. W tym miejscu leśniczy- pan Sławomir Grochowski zamontował ostatnią tabliczkę z opowiastkami o Dębie Maryjnym.

Niebo było zachmurzone, ale nie padało. Okolice znanego dębu wyglądały zupełnie inaczej niż podczas ostatniej wizyty. Bujna zieleń zasłaniała ścieżki. Wokół dębu wiele kwiatów.

Po krótkim odpoczynku trzeba było wsiąść na rowery i wracać do domu, bo zaczął padać deszcz.

Serdecznie dziękujemy panu leśniczemu za zamontowanie tabliczki, a wszystkich zachęcamy do odwiedzenia tego urokliwego miejsca.

 

 

Konkurs „Znam moje miasto”
Autor: Oz@sp3 24 maja 2015

 

Znam moje miasto- mogą powiedzieć zdobywcy III miejsca w miejskim konkursie wiedzy o Żorach zorganizowanym przez Muzeum Miejskie w Żorach, który odbył się 20 maja w Centrum Organizacji Pozarządowych. Obie nasze drużyny zajęły trzecie miejsca.
Drużyna klas 4-5 wystąpiła w składzie: Gabriela Hanslik z 4d, Aleksandra Danilczuk z 4a oraz Mateusz Sitek z 5c.
Drużyna szóstoklasistów skład: Małgorzata Tatar i Natalia Szatan z 6b.

Gratulujemy!

 

Gala konkursów „Patriotyzm na co dzień i od święta
Autor: Oz@sp3 24 maja 2015

Nagrody rozdane

W sali MOK-u odbyła się gala konkursów „Patriotyzm na co dzień i od święta” zorganizowanych przez Muzeum Miejskie. Na uroczystość zaproszono laureatów .

Występy poprzedziła krótka prelekcja pana Tomasza Góreckiego, który przypomniał wszystkie ważniejsze święta majowe: Czytaj dalej…

Klasa 3c w Muzeum Miejskim
Autor: Op@sp3 21 maja 2015

warsztaty 3c 01320 maja 2015 kolejny już raz uczestniczyliśmy w warsztatach muzealnych poświęconych ginącym rzemiosłom. Tym razem poznawaliśmy tajemnice haftowania. Oglądaliśmy oryginalne haftowane obrusy, serwetki, spódnice i poszewki na poduszki. Kiedy przyszła kolej na samodzielną  pracę, trochę byliśmy przestraszeni, że nie poradzimy sobie z „tak trudnym zadaniem”. Okazało się jednak, że „nie taki diabeł straszny, jak go malują”. Każdy z nas  miał okazję spróbować być artystą. I udało się.

Polecamy ten rodzaj zabawy – uczniowie z klasy III c.

Czytaj dalej…

Kolejne tablice mają swoje miejsce
Autor: Oz@sp3 20 maja 2015

OLYMPUS DIGITAL CAMERAKolejne tablice z opowiastkami o ciekawszych miejscach w Żorach zostały dzisiaj zainstalowane.

Tablice, które wykonała firma pana Romana Wyszogrodzkiego, zamontował na palikach pan Roman Latosik- dziadek jednej z członkiń kola „Z Comeniusem po Żorach”. Wkopania tablic w ziemię podjął się nasz pan konserwator oraz uczeń kl. VIB- Szymek Niedziela. Praca przebiegła bardzo sprawnie dzięki sprytowi i doświadczeniu naszego konserwatora. Kolejne tablice zostały ustawione przy stawie na Kradziejówce/ opowiastki o utopkach/, na Śmieszku/ opowiastki o Śmieszku/ oraz przy bramie wjazdowej do pałacyku w Baranowicach/ opowiastki o tajemnicach pałacu w Baranowicach/.

Mamy nadzieję, że tablice będą cieszyć się takim zainteresowaniem i sympatią mieszkańców Żor, jak tablice ustawione w poprzednim roku na Gichcie.

Zachęcamy do odwiedzenia / pieszo lub rowerem/ wskazanym miejsc.

Przyjemnej lektury Gabriela Steuer

Kangur Matematyczny 2015 – wyniki
Autor: admin@sp3 19 maja 2015

Miło nam poinformować o wynikach naszych uczniów w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur Matematyczny 2015”. W konkursie tym wzięło udział 28 uczniów naszej szkoły z klas II-VI.
Wyróżnienie otrzymali:
Zuzanna Mieszczak – 97,5pkt – klasa 4
Zuzanna Krzysztofik – 87,5 pkt. – klasa 5
Paulina Jamrozik – 86,25 pkt. – klasa 5
Michał Duda – 113,75 pkt. – klasa 6
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy oraz życzymy wytrwałości i dalszych sukcesów.

Strona 1 z 2812345...1020...Ostatnia »

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij