BEZPIECZNE FERIE
Autor: Oz@sp3 14 stycznia 2017

Wszyscy się cieszymy, bo jest to czas wolny od zajęć, czas swobody i radości.

Jednak nie możemy zapominać o naszym bezpieczeństwie.

Przeczytajcie kilka dobrych rad.

 

Pamiętajcie:

 • Zawsze wybieraj bezpieczne miejsca do organizowania zabaw zimowych!

 • Nie baw się na ulicy, ani w jej pobliżu!

 • Przestrzegaj zasad ruchu drogowego!

 • Jeśli jeździsz na sankach to nigdy głową w dół i nie w pobliżu ulicy czy chodnika!

 • Nie chodź po tej części górki, po której zjeżdżają na sankach inne osoby, aby nie spowodować kolizji!

 • Nie rzucaj twardymi śnieżkami!

 • Pamiętaj, że rzucanie śnieżkami w samochody, zwłaszcza będące w ruchu może spowodować wypadek!

 • Ślizgaj się tylko na lodowisku! Nigdy na zamarzniętym jeziorze czy stawie!

 • I pamiętaj – lód jest naprawdę twardy, a kask chroni głowę przed urazami.

 • Zawsze pilnuj się opiekunów!

 • Nie rozmawiaj z obcymi!

 • Gdy jesteś sam w domu nigdy nie otwieraj drzwi nieznajomym!

 • Nie spędzaj zbyt dużo czasu przed telewizorem czy komputerem!!!

 • Czas spędzony w towarzystwie kolegów, rodzeństwa czy rodziców na świeżym powietrzu będzie cenniejszy i lepiej wpłynie na Twoje samopoczucie!!!

Jeśli dzieje się coś złego zaalarmuj dorosłych lub zadzwoń:

POLICJA – 997 LUB 112


STRAŻ POŻARNA – 998


POGOTOWIE RATUNKOWE – 999


Życzymy wszystkim miłych i bezpiecznych ferii zimowych.

Do zobaczenia w szkole 🙂

Plan lekcji i zajęć dodatkowych
Autor: admin@sp3 20 stycznia 2017

Na stronie szkoły w zakładce „plan lekcji” i „dla uczniów- zajęcia dodatkowe” umieszczone są lekko zmodyfikowane plany zajęć, które będą obowiązywać od 30 stycznia 2017r.

REGULAMIN półkolonii z MOSiR-em
Autor: Oz@sp3 18 stycznia 2017

Dodatkowa informacja dla uczniów biorących udział w półkoloniach organizowanych przez MOSiR w Żorach (gdyby się komuś zawieruszył regulamin w wersji papierowej otrzymany od pedagoga). Proszę zajrzeć do załącznika:

Regulamin – AZ’17 – półkolonie

Ja również życzę Wszystkim udanych ferii, śniegu po kolana, albo i więcej, i przyłączam się do apelu Samorządu Uczniowskiego SPĘDŹCIE TEN CZAS BEZPIECZNIE!!!

pedagog szkolny Mariola Ozdoba-Nowak

Kolędowaliśmy w hospicjum
Autor: HP@sp3 18 stycznia 2017

Przed feriami odwiedziliśmy podopiecznych żorskiego hospicjum i kolędowaliśmy dla nich. Graliśmy na instrumentach i śpiewaliśmy kolędy. Cieszymy się, że mogliśmy dać trochę radości innym. Nasze kolędy niech rozradują ich serca.

Uczniowie klasy 3e  

 

 

Czytaj dalej…

Ferie z Żorach
Autor: Oz@sp3 14 stycznia 2017

Chętnych zapraszamy do zapoznania się z ofertą. To tylko niektóre propozycje znalezione w internecie, na pewno jest ich o wiele więcej.

http://www.zory.pl/aktualnosci/91-aktualnosci-strefa-turysty/2021-aktywne-ferie-zimowe-z-mosir-%C5%BCory.html

http://www.mok.zory.pl/wydarzenie-558-akcja_zima_16_01_27_01_2017-szczegoly-47218.html

http://www.mok.zory.pl/wydarzenie-581-ferie_zimowe_w_sda.html

http://www.mbpzory.pl/

http://www.zcr.zory.pl/oferta/ferie-zimowe-w-centrum.html 

Ferie zimowe z Lucky Lukiem!

 

Koncert kolędowy dla rodziców klasy 3e
Autor: HP@sp3 12 stycznia 2017

9 stycznia, w poniedziałek wieczorem zaprosiliśmy naszych rodziców żeby zaprezentować im nasze talenty. Graliśmy i śpiewaliśmy mnóstwo kolęd. Wszyscy się stresowaliśmy, ale wyszedł nam piękny koncert. Chyba udało nam się sprawić radość naszym rodzicom.

Zuzia Dyrda, Marysia Brudnowska, Karolina Wronka klasa 3 e

 

 

Czytaj dalej…

Spektakl teatralny pt. „Czerwony Kapturek”
Autor: HP@sp3 12 stycznia 2017

Uczniowie klas II i III wystawili sztukę pt. „Czerwony Kapturek”, którą przygotowali na zajęciach kółka teatralnego. Na przedstawienie zaprosili przedszkolaki z naszej szkoły. Dużo ćwiczyliśmy i dobrze się bawiliśmy podczas występu. Wszystkim się podobało i nagrodzono nas gromkimi brawami.

Uczniowie kółka teatralnego 

 

 

Czytaj dalej…

Koncert kolędowy dla rodziców
Autor: HP@sp3 12 stycznia 2017

9 stycznia, w poniedziałek zaprosiliśmy rodziców na koncert kolęd. Był duży tłum. Graliśmy na flażoletach kolędy, których się nauczyliśmy. Śpiewaliśmy kolędy. Kilku z nas popisało się umiejętnościami gry na innych instrumentach – trąbka, flet poprzeczny, pianino. Było ciekawie, dużo muzyki . Wszyscy na koniec klaskali czyli mamy nadzieję, że się rodzicom podobały nasze występy.

Uczniowie klasy 3f  

 

Czytaj dalej…

Wyniki szkolnego konkursu matematycznego klas trzecich „Kangur 2017”.
Autor: HP@sp3 12 stycznia 2017

W dniu 05 stycznia 2017r. odbyły się szkolne eliminacje do Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur 2017”. W konkursie tym wzięło udział 24 najlepszych matematyków z każdej  klasy drugiej.  Uczniowie rozwiązywali zadania matematyczne o zróżnicowanym charakterze:  nietypowe i wykraczające treściami poza program klasy drugiej, łamali sobie głowy rozszyfrowując łamigłówki i zagadki matematyczne.

A oto zwycięzcy:

I miejsce:

Jonasz Rudnicki z kl. 3d

 

II miejsce:

Katarzyna Michalska z kl. 3e

Hanna Szafraniec z kl. 3b

 

III miejsce;

Laura Foltyn z kl. 3f

Bartosz Guziuk z kl. 3f

Wiktor Wychrystenko z kl. 3a

 

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy sukcesu w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur 2017”, który odbędzie się tradycyjnie w marcu.

Kl.3 c na „Lokomotywie Pana Tuwima”
Autor: HP@sp3 12 stycznia 2017

Piątego stycznia 2017r. byłem z klasą na przedstawieniu pt. „Lokomotywa Pana Tuwima”.  Na scenie, która wyglądała jak stacja kolejowa, aktorzy przedstawili wiersze Juliana Tuwima. Oprócz tytułowej „Lokomotywy” poznałem również inne wiersze: „O Grzesiu kłamczuchu”, „O panu Tralalińskim”, „Okulary”, „Pan Maluśkiewicz i wieloryb”, „Rzepka”, „Słoń Trąbalski”, „Abecadło”, „Ptasie radio”, Dyzio marzyciel” i „Zosia Samosia”. Najbardziej podobał mi się „Pan Maluśkiewicz i wieloryb”, bo oprócz ciekawej historii, było bardzo zabawnie. Uważam, że spektakl był świetną okazją do poznania twórczości Juliana Tuwima.

                                                                                                                                 Jakub Nieć klasa 3c

 

Strona 1 z 9512345...102030...Ostatnia »

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij