Nabór uzupełniający
Autor: admin@sp3 10 kwietnia 2017

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 3 Mistrzostwa Sportowego im. Żorskich Twórców Kultury w Żorach zawiadamia, że rozpoczął się nabór uzupełniający do klasy I dzieci urodzonych w 2010 roku i w 2011 roku zamieszkałych poza obwodem szkoły. Zapisy trwają do 24 kwietnia 2017. Szczegółowych harmonogram w załączniku.  

Harmonogram

Druk wniosku do pobrana w sekretariacie szkoły lub ze stronie internetowej.

Wniosek spoza obwodu

Księga, która przetrwała wieki
Autor: Oz@sp3 29 maja 2017

Historia Biblii w Muzeum Miejskim

Klasy 6a i 6d odwiedziły w żorskim muzeum wystawę, pokazującą historię niezwykłej księgi- Biblii.

Projekt jest interaktywnym sposobem zapoznania zwiedzających z historią powstania Biblii, jest opowieścią obrazującą 1500 lat historii powstania jednej tylko książki – Pisma Świętego. Kolejne 2000 lat to historia powstawania przekładów Pisma Świętego na języki narodowe. Zatrzymujemy się, aby przyjrzeć się słowom zapisanym na kamiennych tablicach, na skórach zwierzęcych na papirusie i pergaminach.

Zobaczyliśmy pierwszą czcionkę oraz ręcznie zapisane karty w językach, w których została spisana ta ponadczasowa lektura. Faksymile i reprinty pierwszych wydań w języku angielskim, niemieckim, polskim, po grecku po łacinie i hebrajsku. Dowiedzieliśmy się o wkładzie Marcina Lutra, Johna Wiklifa czy Jakuba Wujka w tłumaczenia Słowa Bożego na języki narodowe. Usłyszeliśmy także fragmenty Ewangelii św. Jana wydanej w języku współczesnej młodzieży, a zatytułowanej „Dobra czytanka wg. św. Zioma Janka”.

Alicja Bosak

Wycieczka do Ostrawy – klasa 6c
Autor: Oz@sp3 29 maja 2017

16 maja klasy 6a i 6c pojechały na wycieczkę do Świata Techniki w Ostrawie. Zobaczyliśmy tam min. w jakich warunkach żyli ludzie na przestrzeni wieków. Prezentowane również były nowoczesne wynalazki, które bardzo nas zainteresowały. Poszliśmy także do teatru, gdzie w zabawny sposób pokazano nam ciekawe doświadczenia. Mogliśmy zwiedzić sale ekspozycyjne o tytułach: Świat cywilizacji, Świat nauki i odkryć, Świat przyrody. Mieliśmy okazję zobaczyć film w 3D pt. „Galapagos”, który w magiczny sposób ukazał nam piękno wysp Galapagos.

Wszyscy wspaniale się bawiliśmy i wyjechaliśmy z Czech z bardzo dobrymi humorami.

Karolina Jędros kl. 6c

Fabryka Małego Cukiernika
Autor: Oz@sp3 29 maja 2017

Kolejne warsztaty cukiernicze za Nami. Fabryka Małego Cukiernika z Panią Iwonką i Panem Piotrem na czele. Dziękujemy – słodkie niespodzianki na Dzień Mamy udały się świetnie. Czytaj dalej…

Klasa 2e i 2f w „Koziej Zagrodzie” w Brennej.
Autor: Op@sp3 28 maja 2017

25 maja br. byliśmy w „Koziej Zagrodzie” w Brennej. Podczas zajęć warsztatowych poznaliśmy życie pasterzy, etapy wytwarzania sera i smaki różnych serów. Własnoręcznie wykonaliśmy ser ze słodkiego mleka. Z masy solnej ulepiliśmy owcę, która później została wypieczona w piecu. Karmiliśmy kozy i jechaliśmy wozem konnym, który był zaprzężony w konie o imionach Kasztan i Kuba. Pogoda była deszczowa, ale wycieczka bardzo udana. Na zakończenie zakupiliśmy ciekawe pamiątki.

Uczniowie klasy 2e i 2f. Czytaj dalej…

Kl.1a i kl.2d w Chlebowej Chacie.
Autor: HP@sp3 28 maja 2017

Nareszcie mogłem zobaczyć „Chlebową Chatę”, o której opowiadał mi brat. Zagroda, do której przyjechaliśmy 23 maja na wycieczkę z kl.1a, to stare chaty i stodoła. Oglądaliśmy tam traktory, do których mogliśmy wsiąść i maszyny rolnicze. Pani opowiadał nam o zwyczajach pszczół, jak powstaje miód i jego produkty. Zajadaliśmy również pyszne kiełbaski, a trakcie oczekiwania na nie bawiliśmy się na pobliskiej łące oraz poszliśmy zobaczyć rzekę Brennicę. W starej chacie poznaliśmy dawne urządzenia domowe oraz te służące do wyrabiania masła i sera. Własnoręcznie wyrabialiśmy ciasto i piekliśmy podpłomyki, które bardzo mi smakowały. Najbardziej podobała mi się stodoła, ponieważ były tam super traktory i maszyny. Super wycieczka!

Karol Koplin kl.2d

23 maja wyruszyliśmy całą klasą i kl.1a na wycieczkę do Chlebowej Chaty w Górkach Małych. Atrakcji było co niemiara! Robiliśmy podpłomyki, jedliśmy kiełbaski, graliśmy w zbijaka i słuchaliśmy opowieści o pszczołach. Najbardziej jednak podobało mi się to, że mogłem usiąść na traktorze. Niestety, czas szybko upłynął i musieliśmy wracać do domu. Wróciliśmy pełni wrażeń i w świetnych humorach. Tę wycieczkę zapamiętam na długo.

Igor Stefan kl.2d  Czytaj dalej…

MAM TALENT – ogłoszenie wyników
Autor: Oz@sp3 27 maja 2017

Szkolny Konkurs „Mam Talent”

19 maja b.r. w naszej szkole odbył się konkurs „MAM TALENT”.

Tegoroczna edycja Szkolnego Konkursu Mam Talent przerosła najśmielsze oczekiwania. Do eliminacji zgłosiło się prawie 100 uczniów z całej szkoły. Po długich eliminacjach do finału przeszło 48 uczniów. Ze względu na zróżnicowany wiek uczestników oraz różnorodność przedstawianych „talentów” szkolny konkurs był podzielony na 10 kategorii. W każdej kategorii, jury w składzie: p. Helena Glos – nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, p. Sylwia Mazur – nauczycielka wychowania fizycznego, p. Joanna Kwiatkowska – nauczycielka muzyki oraz plastyki, Magdalena Jamrozik – przewodnicząca szkolnego Samorządu Uczniowskiego, wybrało laureatów I miejsc oraz wyróżnienia. Czytaj dalej…

Coś z niczego – DLA MAMY
Autor: Oz@sp3 27 maja 2017

Do własnoręcznie wykonanego prezentu nic więcej prócz kwiatów nie trzeba i życzeń oczywiście

SZCZĘŚCIA, RADOŚCI I MIŁOŚCI.

Niesamowite przeżycie klas 2c i 2f…
Autor: Op@sp3 24 maja 2017

Dnia 22.05. obie klasy wybrały się do Hospicjum im. Jana Pawła II w Żorach. Zajęcia prowadziła niezwykle ciepła i kompetentna pani Wioleta Kurzydem, która zajmuje się w hospicjum m. in. wolontariatem. W bardzo ciekawy sposób posiłkując się bajką o pszczółce, która próbowała uratować żonkila, opowiedziała nam o miejscu, w którym się znaleźliśmy. Dzieci miały okazję dowiedzieć się również czym jest wolontariat i jaką osobą jest wolontariusz. Nawet same proponowały w jaki sposób będą pomagać podopiecznym hospicjum w najbliższym czasie. Mogliśmy również zobaczyć budynek od „zaplecza” m. in. świetlicę oraz przepiękny ogród. Na koniec dla podopiecznych hospicjum wykonaliśmy bardzo staranne prace plastyczne, które zawisną przy łóżkach chorych.

Będziemy już pamiętać, że mottem hospicjum jest hasło „Hospicjum to tez życie!” i w taki sposób zostało nam przedstawione to czarodziejskie miejsce…
M. Muras, M. Oparowska-Kozyra Czytaj dalej…

Zajęcia w muzeum kl.3c
Autor: HP@sp3 22 maja 2017

 

 11 maja 2017r. klasa 3c wybrała się do Muzeum Miejskiego. Podczas zajęć uczniowie  mieli okazję zagrać w dydaktyczną grę planszową „Misja Żory”.  Był to doskonały pomysł, by miło spędzić czas, a jednocześnie  poznać   ciekawe zakątki naszego miasta oraz żorskie zabytki.  Dzieci wykazały się dużą wiedzą związaną z tym tematem 🙂

 

Czytaj dalej…

Strona 1 z 11212345...102030...Ostatnia »

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij