Zapisy do klasy I szkoły podstawowej na rok szkolny 2015/2016
Autor: admin@sp3 19 lutego 2015

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 3 im. Żorskich Twórców Kultury w Żorach zawiadamia, że rozpoczęły się zapisy do klasy I:

DZIECI SZEŚCIOLETNICH URODZONYCH W 2009r. i DZIECI SIEDMIOLETNICH URODZONYCH PO 30.06.2008r.

• zamieszkujących w obwodzie naszej szkoły (w przypadku wyboru innej szkoły podstawowej, należy poinformować, do której szkoły dziecko będzie uczęszczało);
• dzieci spoza obwodu szkoły w miarę wolnych miejsc.

W trakcie zapisów niezbędne będą następujące dokumenty:
1. dowód osobisty rodzica,
2. wypełniony wniosek (do pobrania na stronie www.sp3.zory.pl, w sekretariacie szkoły lub księgowości), można składać

od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.00
w terminie od 02 marca do 31 marca 2015r.

Wszelkie informacje dotyczące zapisu dziecka do szkoły podstawowej można uzyskać pod numerem (32) 43 45 430

Kino Dzieci
Autor: Oz@sp3 4 marca 2015

Dnia 27.02.2015r uczniowie klas 4-6 naszej szkoły uczestniczyli w ciekawym wydarzeniu kulturalnym jakim było wyjście do kina. Nie byłoby w tym fakcie nic niezwykłego, gdyby film, który obejrzeli nie był tak godny polecenia. Otóż była to produkcja norweska pt. ”Twardziele”, która brała udział w konkursie festiwalowym.

Czytaj dalej…

Klasa 4d w Strumieniu
Autor: Oz@sp3 4 marca 2015

9 grudnia byliśmy w Domu Pomocy Społecznej w Strumieniu, prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Szkolnych. Przygotowaliśmy dla dzieci Jasełka „Ziarenko czułości”. Zaśpiewaliśmy też kilka kolęd przy akompaniamencie Naszej Pani. Ja grałem rolę narratora. Po przedstawieniu Siostra Zakonna oprowadziła nas po ośrodku. Mieliśmy też czas na wspólną zabawę z dziećmi, choroba dzieci wcale nie przeszkadzała nam w zabawie. Nasi gospodarze przygotowali dla nas poczęstunek, a my w prezencie przywieźliśmy różne rzeczy potrzebne w Ośrodku. Jak tylko będę miał okazję to chętnie znowu pojadę spotkać się z nowo poznanymi dziećmi. Najbardziej chciałbym zagrać z nimi w piłkę.

Franek Przybyła

Dzień Ciasta
Autor: Oz@sp3 4 marca 2015

11 grudnia w naszej szkole SP3 odbył się Dzień Ciasta, który przygotowała nasza klasa, 4D. Zgłosiło się siedemnaście mam, które upiekły ciasta. Rozpoczęliśmy o godzinie 7.30. Na początku mieliśmy tylko babeczki i dwie blachy ciasta, potem kolejne mamy donosiły swoje słodkości i zastanawialiśmy się – czy uda się nam wszystko sprzedać. Mamy, które pomagały nam sprzedawać wpadły na pomysł przygotowywania zestawów świątecznych – ładnie zapakowane paczuszki z czterema kawałkami ciasta za pięć złotych. W międzyczasie wyszliśmy poza teren szkoły żeby sprzedawać ciasta napotkanym przechodniom. Panie sprzątaczki zachwycały się i prosiły o przepisy. Na koniec sprzedaży okazało się, że wszystko się sprzedało i pobiliśmy tegoroczny rekord szkoły. Zarobiliśmy ponad trzysta złotych! Pieniądze zostały przekazane na Radę Rodziców. Może uda nam się wygrać konkurs na Ekstra Klasę:)

Michał Surowiec IV D

Najlepsi recytatorzy SP 3
Autor: HP@sp3 4 marca 2015

VII Powiatowy Konkurs Recytatorski 068         VII Powiatowy Konkurs Recytatorski pod hasłem „Zima w poezji dziecięcej” odbył się 27 lutego 2015r. w ZS nr 8 (SP 16). Konkurs przeznaczony był dla uczniów kl. I- III. Naszą szkołę reprezentowały : Laura Wieczorkowska kl. Ib, Zofia Tobiasz kl. IIc, Ewa Maciejczyk kl. IIIa.  Z wielką dumą i radością pragniemy przekazać informację, że komisja konkursowa przyznała dwa pierwsze miejsca naszym uczennicom.

        W kategorii klas pierwszych Laurze Wieczorkowskiej za recytację wiersza pt. ”Zimowe zabawy” ( przygotowała p.Danuta Krok) oraz w kategorii klas III Ewie Maciejczyk  za recytację wiersza pt.”  Na nartach” ( przygotowała p. Halina Pawlas).

Laureaci  otrzymali dyplomy uznania i nagrody książkowe.  Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni gromkimi oklaskami, dyplomami i słodkim upominkiem.

         Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach.

Chwila dla fotoreportera
Autor: Oz@sp3 1 marca 2015

Oto kilka zdjęć uchwyconych w dniu 29.01.2015r. kiedy to gościliśmy w naszej szkole policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji z Katowic. Krótką relację z tego dnia można znaleźć w zakładce PEDAGOG.

Zapraszam pedagog szkolny Mariola Ozdoba-Nowak

Goście, goście
Autor: Oz@sp3 1 marca 2015

 

Dnia 29 stycznia 2015 roku w odwiedziny przyjechali do naszej szkoły Panowie Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji z Katowic. Przyjechali, żeby opowiedzieć nam trochę o swojej trudnej pracy i zaprezentować młodszym uczniom komiks jaki o niej powstał. Przywieźli ze sobą wyjątkowego gościa.

Czytaj dalej…

Urodziny miasta w Muzeum Miejskim
Autor: Oz@sp3 1 marca 2015

 

 

Dnia 25.02.br uczniowie klasy IVD i VI B odwiedzili nowe Muzeum Miejskie, by wysłuchać wykładu pana Tomasza Góreckiego na temat historii Żor.

Nasze miasto zostało założone 24.02.1272r., więc w tym roku przypada 743 rocznica urodzin.

Wykład był interesujący. Uczniowie dowiedzieli się nie tylko o okolicznościach powstania grodu, ale także poznali układ urbanistyczny, miejskie insygnia, ciekawostki np. z wojen husyckich. Sporym zainteresowaniem cieszyły się narzędzia średniowiecznych tortur.
Prowadzący odwoływał się do wiadomości słuchaczy, zmuszał do logicznego myślenia i wyciągania wniosków.
Zajęcia w muzeum podobały się uczniom, którzy wyszli z nich zadowoleni.

Nowa siedziba żorskiego muzeum zrobiła pozytywne wrażenie.

Zapraszają klasy 4d, 6b i pani Gabriela Steuer

Strona 1 z 1512345...10...Ostatnia »

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij