Komunikat
Autor: admin@sp3 12 maja 2015

W związku z rozpoczynającą się termomodernizacją budynku szkoły informujemy, że:

Obowiązuje całkowity zakaz zbliżania się do rusztowań, sprzętu budowlanego itp. oraz przebywania w ich pobliżu
• Nie wolno przekraczać i korzystać z miejsc odgrodzonych i oznaczonych przez firmę wykonującą prace budowlane
• Zostaje wyłączone z użytkowania boisko zielone za jadalnią
• Do szkoły wchodzimy jedynie wejściem głównym
• Na zapleczu szkoły od strony kuchni obowiązuje całkowity zakaz parkowania

Szkoła Podstawowa Nr 3 na Stadionie Narodowym
Autor: Op@sp3 3 lipca 2015

20 czerwca uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Żorskich Twórców Kultury uczestniczyli w II Turnieju Ogólnopolskiego Projektu Polskiego Związku Szachowego „Edukacja przez Szachy w Szkole”. Na Stadionie Narodowym rywalizowało 356 uczniów z 71 drużyn. Szóstka uczniów: Igor Zaborski, Filip Osikowski, Kacper Guzy, Bartek Guziuk, Klaudiusz Kubior, Grzegorz Gołaski, reprezentowała naszą szkołę w ramach nowatorskiego projektu „Edukacja przez Szachy w Szkole”. Ogromne wrażenie zrobiła na nas podróż Pendolino, Stadion Narodowy oraz duuuuża ilość przeciwników. Pomimo tego, że niestety nie udało nam się zająć głównych miejsc plasowaliśmy się w połowie listy uczestników. Był to nasz pierwszy rok w  projekcie, uważamy, że bardzo udany. Za rok znów powalczymy o pierwsze miejsca. Warto grać w szachy!

Koordynatorki projektu: Renata Martis, Magdalena Oparowska-Kozyra

 

Sportowe podsumowanie roku szkolnego 2014/15
Autor: Oz@sp3 30 czerwca 2015

Za nami kolejny rok szkolnych zmagań sportowych. Jak co roku nasi uczniowie brali udział we wszystkich rozgrywkach Szkolnego Związku Sportowego w naszym mieście, jak również w wielu innych turniejach i imprezach sportowych na terenie nie tylko województwa ale również Polski. Dzięki Waszemu zaangażowaniu nasza szkoła ponownie zajęła II miejsce w rywalizacji szkół podstawowych w Żorach. Gratulujemy każdemu uczestnikowi zawodów, turniejów i innych imprez sportowych. Dziękujemy za wysiłek i trud włożony w tę rywalizację. Uczniom klas szóstych życzymy dalszych sukcesów sportowych w swoich nowych szkołach, a młodszym sportowcom jeszcze lepszych wyników w nowym roku szkolnym.

Sportowych wakacji życzą Nauczyciele Wychowania Fizycznego

Oto wyniki poszczególnych zawodów:

Finały wojewódzkie

XII miejsce sztafety dziewcząt w biegach przełajowych

Półfinały wojewódzkie

III miejsce dziewcząt w zawodach mini piłki nożnej

III miejsce dziewcząt w zawodach mini siatkówki

Zawody rejonowe

II miejsce dziewcząt w siatkówce plażowej

Zawody miejskie

Sztafetowe biegi przełajowe

III miejsce chłopców

Tenis stołowy

III miejsce chłopców

II miejsce dziewczyn

Gry i zabawy ruchowe – III miejsce

Minikoszykówka

III miejsce dziewcząt

V miejsce chłopców

Minisiatkówka

V miejsce chłopców

Mini piłka nożna

II miejsce chłopców

Bieg na orientację

II miejsce chłopców i dziewcząt

Mini piłka ręczna

IV miejsce chłopców, V miejsce dziewcząt

Czwórbój LA

II miejsce dziewczyn, IV miejsce chłopców

Zawody pływackie

III miejsce w klasyfikacji chłopców

II miejsce w klasyfikacji dziewcząt

III miejsce w klasyfikacji szkół

Ponadto nasi uczniowie wzięli udział w następujących imprezach sportowych:

Śląska Liga Minisiatkówki

Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki Kinder+Sport

Turniej Minisiatkówki w Miliczu

Turniej Minisiatkówki w Czeladzi

Turniej Minisiatkówki w Bieruniu

Memoriał im. Czesława Fojcika w siatkówce

Festiwal siatkówki w Pszczynie

VII Bieg Uliczny

Katowicki Festiwal Biegowy

Ogólnopolska akcja Polska Biega, w której naszą szkołę reprezentowało 177 uczniów. Pokonali oni w sumie odległość 153,5 km!!!

Najlepszymi sportowcami w roku szkolnym 2014/2015 zostali:

Zuzanna Wyppich i Aleksander Klich

 

Pożegnalne ognisko klasy 3b.
Autor: Op@sp3 29 czerwca 2015

DSC_0715 (2)We wtorek 16  czerwca 2015 roku zorganizowaliśmy  pożegnalne  ognisko u naszego kolegi Tymka. Dzięki uprzejmości mamy i dziadków Tymka, nasze spotkanie było niepowtarzalne. Pięknie nakryte stoły, wspaniały poczęstunek , dzięki naszym rodzicom i tort urodzinowy Tymka to  wszystko z okazji pożegnania się z naszą klasą i Panią. Już ostatnie dni jesteśmy uczniami klasy trzeciej. Kończy się nasz pierwszy etap edukacji. Na tą okazję przygotowaliśmy krótki program artystyczny,wspominaliśmy te pierwsze trzy lata nauki i  jednocześnie dziękowaliśmy naszym rodzicom i naszej Pani. Śpiewem, tańcem, wierszem zamykamy wspaniały czas tych trzech lat. Różnie bywało „raz na wozie raz pod wozem’’, ale nie ma to, jak trzecia B . ”Gdy ci smutno, gdy ci źle do naszej klasy udaj się” !

To już ostatni dzień w trzeciej klasie,  szybko minęły te 3 lata , każdy z nas łezkę pewnie uroni, kiedy odejdzie do czwartej klasy! Do widzenia  3 klaso ! Wspólnych wspomnień mieliśmy wiele!

Klasa 6b żegna się z ”Trójką”
Autor: Oz@sp3 29 czerwca 2015

DSC_0249Nadszedł 26 czerwiec-ostatni dzień pobytu w szkole podstawowej i dzień pożegnań. Na uroczystej akademii przygotowanej przez kolegów z klas piątych, uczniowie wyróżnieni otrzymali świadectwa a rodzice listy gratulacyjne. Potem żegnaliśmy się w klasie słodkim poczęstunkiem. I oczywiście nie obyło się bez pamiątkowych zdjęć. Nasze rozstanie ze szkołą uświetniła wizyta minister Edukacji Narodowej pani Joanny Kluzik–Rostkowskiej, z którą część klasy spotkała się na akademii o godzinie 12:00. Nasza koleżanka Marysia Huzarewicz otrzymała z rąk pani minister nagrodę za najlepszy wynik sprawdzianu szóstoklasisty. Dzisiaj mówimy „żegnaj szkoło”, za dwa miesiące powiemy „witaj nowa szkoło”.

Wszystkim absolwentom „Trójki” życzymy wspaniałych wakacji i sukcesów w dalszej karierze uczniowskiej.

Sport w Strumieniu
Autor: Oz@sp3 29 czerwca 2015

20150622_111038W ostatnim tygodniu roku szkolnego uczniowie kl. IV D wybrali się, na zaproszenie wychowanków DPS, do Strumienia.

Podopieczni DPS otrzymali nowe boisko sportowe, na którym chcieli z uczniami kl. IV rozegrać mecz, się pobawić. Wieźliśmy podarunki. Tym razem były to puzzle i inne klocki edukacyjne. Pogoda była dobra- nie padało. Na miejscu z zaciekawieniem udaliśmy się na boisko. Nie jest tak duże jak nasze, ale cieszy. Zaczęliśmy grać w piłkę nożną w drużynach mieszanych. Okazało się, że nasze uczennice doskonale radzą sobie na boisku. Były też zabawy chustą, piłką koszową oraz dyskoteka. Siostry przygotowały słodki poczęstunek. Czas mijał bardzo szybko i musieliśmy wracać. Na pożegnanie każdy uczeń otrzymał podarunek: maskotkę i słodycze. Podziękowaliśmy i obiecaliśmy, że przyjedziemy z Mikołajem.

Siostra – dyrektor prosiła o przekazanie wszystkim uczniom naszej szkoły podziękowania za dary i pamięć. Życzyła udanych i bezpiecznych wakacji.

Wycieczka 6b do Kotliny Kłodzkiej
Autor: Oz@sp3 25 czerwca 2015

DSC_020717 czerwca 2015 r. wyjechaliśmy na trzydniową wycieczkę do Kotliny Kłodzkiej wraz z grupą koleżanek i kolegów z klas piątych. Opiekę sprawowały wychowawczyni Alicja Bosak oraz panie Natalia Chrabańska, Barbara Rudzicka i Czesława Piontek. O godz. 6:30 wyruszyliśmy autokarem w podróż. Pierwszym celem była kopalnia złota w Złotym Stoku. Czekała tam na nas pani przewodnik, która zabrała nas w podróż do krainy złota. Było tam ciemno i zimno, ale atrakcje, które nas spotkały, rozgrzały nas, szczególnie wyjazd kolejką. Następnie zwiedzaliśmy piękne miasteczko Kłodzko, w którym największą atrakcją turystyczną jest obronna budowla z XVIII wieku – twierdza kłodzka. Zwiedziliśmy ciasne tunele labiryntu, co dla wielu z nas było niezapomnianym wrażeniem. Wieczorem zakwaterowaliśmy się w ośrodku „Pod Szczelińcem”, z którego rozciągał się piękny widok na Szczeliniec Wielki. Następnego dnia, wypoczęci, wyruszyliśmy na dalsze zwiedzanie. Czytaj dalej…

Zakończenie roku szkolnego
Autor: admin@sp3 25 czerwca 2015

8.00 – na sali gimnastycznej: pożegnanie klas 6
10.00 – akademia dla klas 2-5
12.00 – akademia dla klas pierwszych i wyróżnionych uczniów klas VI

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015 z udziałem minister edukacji narodowej – ZAPOWIEDŹ

 

4c w Muzeum Ognia
Autor: Oz@sp3 24 czerwca 2015

OLYMPUS DIGITAL CAMERADzisiaj (24 czerwiec 2015 r.) wybieramy się do Muzeum Ognia w Żorach. Ciekawe co nas tam czeka?

Okazuje się, że współczesne muzea nie przypominają już tych miejsc, do których chodzili nasi dziadkowie, a nawet rodzice. Dzisiaj w wielu  muzeach można dotknąć eksponatów – tak jest przynajmniej w Żorskim Muzeum. Ekspozycja zawiera wiele informacji związanych z tym groźnym, ale jakże fascynującym żywiołem. Żywiołem, bez którego nie wyobrażamy sobie życia. Ciekawym sposobem zwiedzania jest rozwiązywanie quizu, który prowadzi nas do poszczególnych eksponatów i skłania do  poszukiwania wśród nich odpowiedzi na zadane pytania. Dzięki systemowi naczyń połączonych możemy sprawdzić się jako strażacy, gasząc wirtualny ogień. Jedyną i niepowtarzalną okazją jest możliwość „własnoręcznego” zapalenia znicza olimpijskiego, czy też krzesanie ognia za pomocą wirtualnej hubki – oj nie jest to prosta sprawa. Możemy również sprawdzić, które miejsce w „palenisku kowala” jest najgorętsze. I ………… Warto odwiedzić to miejsce. Czytaj dalej…

Strona 1 z 3612345...102030...Ostatnia »

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij