Zaproszenie na diagnozę logopedyczną
Autor: Op@sp3 31 maja 2016

Zapraszam chętnych rodziców zainteresowanych bezpłatną wstępną diagnozą lub poradą logopedyczną dziecka w wieku od 4 do 6 lat (ukończony 4 rok życia dziecka), nie objętego aktualnie pomocą logopedyczną w przedszkolu, na indywidualne konsultacje logopedyczne z dzieckiem, które odbędą się w dniu 07.06.2016r. w godzinach 16.30 – 18.30 w Szkole Podstawowej Nr 3 w sali nr 39. Dzieci należy wcześniej zapisać osobiście w sekretariacie szkoły lub telefonicznie pod numerami: 32 4345430; 606 911 014  w dniach 01.06. – 06.06.2016r w godzinach 8.30 – 14.00. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

                                                                                     Zapraszam!

                                                                                     Marzena Hanus – logopeda

Dalsze informacje o naszym kursie Sharing Landscapes na Santorini.
Autor: MF@sp3 30 maja 2016

9 - kursPod poniższym linkiem można obejrzeć prezentację w prezi, którą przygotowaliśmy na konferencję dotyczącą projektów Erasmus Plus w dniu 31.05.2016r. w Katowicach.

https://prezi.com/ttf-1lpmufhf/europeizajca-szkoy-poprzez-systemowe-wdrazanie-nowatorskich/

Pod następnym linkiem znajdą Państwo wszystko na temat naszego programu kursu, zadań do wykonania, a także wyniki naszych wspólnych działań.

https://drive.google.com/folderview?id=0B5oSgyL4oiTrcndaOXdTQkZNZ1U&usp=sharing_eid&ts=573a8b0c

Zapraszamy także do obejrzenia galerii.

Czytaj dalej…

Ognisko z okazji Dnia Matki w kl. 1 f.
Autor: HP@sp3 30 maja 2016

  20130101_172424 (1)  Dnia 24.05 my uczniowie klasy 1f wraz  z wychowawcą  i naszymi rodzinami wybraliśmy  się nad staw ERG, aby wspólnie przy ognisku świętować Dzień Matki. Niesamowitą frajdą dla każdego z nas było samodzielne pieczenie kiełbasek  i chrupiącego chlebka. Był również czas na wspólne zabawy z piłką, grę w gumę, karty i spacer przy stawie czy leniuchowanie na kocyku. Kulminacyjnym wydarzeniem był program artystyczny, który zachwycił i wzruszył naszych przybyłych rodziców a i my prezentując swoje role byliśmy bardzo przejęci. Każda z mam otrzymała prezent i laurkę, były gorące całusy, podziękowania i uściski, ach…… niezapomniane chwile….

    W tej radosnej atmosferze niepostrzeżenie minęło kilka godzin i trzeba było niestety się rozstać . Kochane mamusie mamy nadzieję, że ten wspólnie spędzony czas to najpiękniejszy prezent z okazji Waszego święta jakim jest Dzień Matki

                                                                                                                                                                      Wasze pociechy

Czytaj dalej…

WARSZTATY
Autor: Op@sp3 29 maja 2016

P104000617 maja 2016 w naszej szkole odbyły się warsztaty świecowe.

Światło uspokaja, wycisza, koi zmysły i dostarcza ogrom estetycznych wrażeń,
a ogromną satysfakcję i przyjemność sprawiają własnoręcznie zrobione świeczki.
Podczas zajęć produkcji świec,  zapoznaliśmy się z techniką ich wykonania, temperaturą topnienia i obróbką parafiny.
Wykonaliśmy własne świece parafinowe z dodatkiem kolorów, zapachów, produktów wzbogacających ich wygląd. Wykonane i opakowane świece zabraliśmy do klasy, to prezent niespodzianka dla naszych, kochanych mam. Czytaj dalej…

SPOTKANIE Z PISARZEM
Autor: Op@sp3 29 maja 2016

10 maja 2016 r wraz z całą klasą i wychowawczynią byliśmy w kinie ,,Na Starówce” na spotkaniu z pisarzem Łukaszem Wierzbickim. Pan Łukasz opowiadał nam o podróżniku Kazimierzu Nowaku, który samotnie na rowerze, pieszo , konno i na wielbłądzie przebył kontynent afrykański. Dowiedzieliśmy się również  o książce ,, Dziadek i niedźwiadek”, która opowiada o drugiej wojnie światowej. Głównymi bohaterami książki są polscy żołnierze i niedźwiadek Wojtek.

Spotkanie z pisarzem było bardzo interesujące i pouczające. 

                                                                                   Wiktoria Sałęga

Dzień Sportu
Autor: Op@sp3 29 maja 2016

WP_20160514_00614 maja  w naszej szkole odbył się długo oczekiwany przez wszystkich Dzień Sportu. Wyjątkowo udana pogoda pozwoliła nam  na swobodną zabawę  „na kocykach”, i udział w konkursach , rozgrywkach sportowych, podczas których dominowała nie tyle rywalizacja, ale dobra zabawa. Nie zapominano o zasadzie „fair play”.  Ta forma spędzenia   czasu przez uczniów i rodziców  cieszyła się dużym zainteresowaniem, przyniosła wiele radości i sprzyjała integracji. Nie zabrakło niespodzianek, mogliśmy podziwiać złote trofeum naszych siatkarzy wywalczone na Mistrzostwach Świata w 2014 r. Dzięki przygotowanym atrakcjom, sprzyjającej pogodzie, a przede wszystkim dobrym humorom Dzień  Sportu  w naszej szkole  zapewne uczniowie  jeszcze długo będą wspominać.

                                                                                   Uczniowie kl.2d Czytaj dalej…

Minipiłka nożna dziewcząt – zawody rejonowe
Autor: KK@sp3 29 maja 2016

20160525_103607

25 maja w Rybniku uczennice naszej szkoły rozegrały zawody rejonowe w mini piłce nożnej. I tym razem spisały się rewelacyjnie, pokonując gospodarza 5:1. Dzięki wygranej 2 czerwca pojadą na półfinały wojewódzkie do Raciborza. Życzymy dalszych sukcesów!

Dziewczyny zagrały w składzie: Czułowska Aleksandra, Droździel Julia, Jamrozik Paulina, Nędza Patrycja, Niechoj Dorota, Osińska Patrycja, Stępka Patrycja, Wolnik Dobrosława, Wyppich Zuzanna.

Czytaj dalej…

Mobilność na Santorini za nami.
Autor: MF@sp3 23 maja 2016

Sześć nauczycielek z naszej Szkoły:

Dyrektor Irena Krzywoń,

w-ce dyrektor Grażyna Frąckowiak,

Alicja Bosak – nauczycielka historii,

Anna Góras – nauczycielka informatyki i techniki,

Aleksandra Barska – nauczycielka wychowania fizycznego,

oraz Monika Franczuk-Frysz – nauczycielka j. angielskiego i koordynatorka projektu;

Czytaj dalej…

Kolejne etapy projektu Erasmus +
Autor: MF@sp3 23 maja 2016

Uczestnicy naszego projektu, pt. Europeizacja Szkoły poprzez systemowe wprowadzanie nowatorskich metod nauczania w codzienny proces edukacyjny (2015-2017), mają za sobą kolejne etapy przygotowań do mobilności, najpierw na Santorini w Grecji, a następnie na Maltę. Oba wyjazdy szkoleniowe dotyczą wykorzystania informatyzacji w nauczaniu, oraz wymagają wykorzystania znajomości  języka angielskiego.

Czytaj dalej…

KOLEJNY SUKCES SIATKAREK ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3
Autor: Oz@sp3 22 maja 2016

Kolejne dobre wieści z siatkarskich parkietów spłynęły z drugiego półfinałowego turnieju KINDERKA. Tym razem dziewczyny z klasy 5 w SP3 mogą pochwalić się sukcesem i dołączyć do grona FINALISTEK turnieju Kinder+Sport (słowo FINAŁ i SP3 coraz częściej występują razem 🙂 ). W turnieju rewanżowym dziewczyny świetnie zaczęły od wygranej z Pyskowicami, w drugim meczu walczyły zacięcie o zwycięstwo z Płomieniem Sosnowiec, któremu w zeszłym tygodniu uległy. Tym razem zrewanżowały się i dopisały 2 punkty na swoje konto. W ostatnim meczu uległy drużynie z Zawiercia, ale to nie wpłynęło na wynik końcowy i nasze dziewczyny zagrają w finale, gdzie zagra już tylko 8 zespołów z 97 z całego województwa.

Strona 1 z 6912345...102030...Ostatnia »

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij