XVII Międzyszkolne Mistrzostwa Żor w Pływaniu
Autor: KK@sp3 11 lutego 2016

20160211_131621Za nami kolejne miejskie zawody sportowe, w których z liczną reprezentacją uczestniczyła nasza szkoła. Tym razem udaliśmy się na basen Aquarion, aby troszkę „potaplać się” w wodzie. To „taplanie się” wyszło nam wyśmienicie, czego dowodem są liczne miejsca na podium w konkurencjach indywidualnych i szatfetach. Również uczniowie, którzy nie zdobyli medalu pomogli w uzyskaniu świetnych wyników w klasyfikacjach generalnych. Dzięki Waszemu zaangażowaniu możemy cieszyć się z:

II miejsca w klasyfikacji generalnej chłopców

II miejsca w klasyfikacji generalnej dziewcząt

II miejsca w klasyfikacji generalnej szkół podstawowych

Warto dodać, że przegraliśmy tylko z SP17, w której uczniowie trenują pływanie w klasach sportowych. Szczególne podziękowania dla rodziców, którzy wysyłają swoje pociechy na lekcje pływania i oczywiście dla licznego grona żorskich trenerów, szkolących naszych uczniów.

Dziękujemy za udział i gratulujemy!!!

Czytaj dalej…

W poszukiwaniu zimy.
Autor: KK@sp3 10 lutego 2016

DSCF1104

W związku ze zbliżającymi się feriami i brakiem śniegu w najbliższej okolicy członkinie koła turystyczno- artystycznego postanowiły go poszukać. Celem wyprawy była Wioska Eskimosów.

Czytaj dalej…

BAL KARNAWAŁOWY W KLASIE 1b i 1f
Autor: HP@sp3 7 lutego 2016

20160128_115133Czekaliśmy, czekaliśmy i wreszcie nadszedł ten dzień! Tak z radością krzyczała klasa 1b i 1f w dniu kiedy razem pojechaliśmy na Bal Karnawałowy do Osin. Wszyscy bez wyjątku ubraliśmy się w przepiękne stroje i maski i oddaliśmy się regionalnym tańcom, po których z wielkim apetytem zjedliśmy chlebek z dżemikiem popijając herbatką. A po posiłku, było wiele, wiele wesołych zabaw,  przy muzyce współczesnej. Na pewno jeszcze tam wrócimy…

Czytaj dalej…

WARSZTATY W MOK-U KL. 5D
Autor: Oz@sp3 7 lutego 2016

20160129_110057W piątek 29 stycznia 2016 r. nasza klasa uczestniczyła w zajęciach plastycznych organizowanych w pracowni plastycznej Miejskiego Ośrodka Kultury w Żorach.

Na początek zajęć słuchaliśmy wykładu o etno-zabawkach robionych przez dzieci z innych krajów.

Byliśmy bardzo zaciekawieni tym wykładem. Potem bawiliśmy się w odgadywanie. Losowaliśmy pluszaki z pudełka i musiliśmy z zamkniętymi oczami odgadnąć, co to za zabawka. Świetnie się przy tym bawiliśmy :-)

Po zabawie i wykładzie poszliśmy do sali plastycznej, żeby zrobić nasze EKO-ZABAWKI. Czytaj dalej…

„Europeizacja Szkoły poprzez systemowe wprowadzanie nowatorskich metod nauczania w codzienny proces edukacyjny”
Autor: MF@sp3 3 lutego 2016

erazmus1Erasmus+ KA1 Mobilność kadry szkolnej

Projekt na lata 2015-2017

realizowany w SP nr 3 Mistrzostwa Sportowego im. Żorskich Twórców Kultury

Tytuł projektu: „Europeizacja Szkoły poprzez systemowe wprowadzanie nowatorskich metod nauczania w codzienny proces edukacyjny”

Europeizacja Szkoły poprzez systemowe wprowadzanie nowatorskich metod nauczania w codzienny proces edukacyjny – to projekt celujący w unowocześnienie metod pracy kadry szkoły podstawowej nr 3 w Żorach poprzez ich udział w innowacyjnych kursach podnoszących kwalifikacje oraz sprawdzenie w praktyce rezultatów tych i podobnych kursów w szkole partnerskiej. Szkoła planuje wziąć udział trzech mobilnościach: dwóch kursach i jednej wizycie job-shadowing w Școala Gimnazială „Iancului” w Bukareszcie w Rumunii.

Czytaj dalej…

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI „ TĘCZOWY ŚWIAT POEZJI- POECI DZIECIOM” dla klas I – III Szkół Podstawowych
Autor: Op@sp3 2 lutego 2016

konk.recyt 009Szkolny Konkurs Recytatorski składał się z dwóch etapów. Pierwszym etapem były eliminacje klasowe. Zwycięzcy konkursów klasowych zaprezentowali swoją klasę w drugim etapie – eliminacjach szkolnych.

Konkurs szkolny odbył się w poniedziałek, 1 lutego 2016r. o godz. 1615. Wzięło w nim udział 30 uczniów z klas pierwszych, drugich i trzecich. Cały konkurs przebiegał w atmosferze rywalizacji, ale też wspaniałej zabawy. Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników. Wiersze były ciekawe i barwnie zaprezentowane. Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji jury przyznało następujące miejsca: I miejsce – Grzegorz Witoszek 2d
                    II miejsce – Zofia Tobiasz 3c
                    III miejsce – Michał Piksa 1f

Zwycięzcy będą reprezentować naszą szkołę na VIII Powiatowym Konkursie Recytatorskim pod hasłem „ TĘCZOWY ŚWIAT POEZJI – POECI DZIECIOM”.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów w Powiatowym Konkursie Recytatorskim.
 Teresa Moś i Barbara Weisman – Pyszny

Strona 1 z 5812345...102030...Ostatnia »