Nabór do klasy sportowej – terminy testów
Autor: KK@sp3 14 marca 2016

Chłopcy:

  1. 11.04. (poniedziałek) godzina 15:20 – 16:20
  2. 21.04. (czwartek) godzina 16:40 – 17:40
  3. 28.04. (czwartek) godzina 16:40 – 17:40

Dziewczyny:

  1. 14.04. (czwartek) godzina 16:40 – 17:40
  2. 18.04. (poniedziałek) godzina 15:20 – 16:20
  3. 28.04. (czwartek) godzina 16:40 – 17:40

Dodatkowe terminy dla chłopców i dziewcząt!!!

25.04 (poniedziałek) godzina 15:15, 29.04. (piątek) godzina 15:10

Wszystkie testy odbędą się na sali gimnastycznej. Obowiązuje ubiór sportowy. Rodzice proszeni są o nie wchodzenie na salę gimnastyczną w czasie trwania testów.

 

Czytaj dalej…

Zapisy do klasy I szkoły podstawowej na rok szkolny 2016/2017
Autor: admin@sp3 29 lutego 2016

Przypominamy, iż zgodnie z ustawą o zmianie ustawy o systemie oświaty (DZ.U.2016 poz.35 z dnia 29 grudnia 2015r.), od roku szkolnego 2016/2017 obowiązkiem szkolnym będą objęte dzieci od 7 roku życia. Dziecko 6-letnie będzie miało prawo do rozpoczęcia nauki w pierwszej klasie szkoły podstawowej o ile korzystało z wychowania przedszkolnego w roku szkolnym poprzedzającym rok szkolny, w którym ma rozpocząć naukę w szkole. Jeśli dziecko 6–letnie nie uczęszczało do przedszkola, rodzice również będą mogli zapisać je do pierwszej klasy. W takim przypadku niezbędna jednak będzie opinia z poradni psychologiczno – pedagogicznej o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej.
Od 29 marca 2016r. rozpoczynają się zapisy do klas I dzieci zamieszkujących w obwodzie naszej szkoły (w przypadku wyboru innej szkoły podstawowej, należy poinformować, do której szkoły dziecko będzie uczęszczało).

W trakcie zapisów niezbędne będą następujące dokumenty:
• dowód osobisty rodzica,
• wypełniony wniosek (do pobrania na stronie www.sp3.zory.pl lub w sekretariacie szkoły), można składać do 22.04.2016r.
                                                   od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.10 do 15.00.

Wszelkie informacje dotyczące zapisu dziecka do szkoły podstawowej można uzyskać pod numerem (32) 43 45 430.

Szczegółowy harmonogram postępowanie rekrutacyjnego oraz uzupełniającego.
Wniosek do szkoły obwodowej.
Wniosek do szkoły pozaobwodowej.

ZAWODY LEKKOATLETYCZNE
Autor: admin@sp3 5 maja 2016

Za nami miejskie ZAWODY LEKKOATLETYCZNE. Mimo chłodu i wiatru Nasza reprezentacja dawała z siebie wszystko.

Drużynowo dziewczyny zdobyły III miejsce
Osińska Patrycja 6a
Stępka Patrycja 6a
Wyppich Zuzanna 6a
Jamrozik Paulina 6a
Wolnik Dobrosława 6b
Lewandowska Ewa 5a
Muszyńska Paulina 5a

Drużyna chłopców zajęła VI miejsce
Ryguła Jan 6b
Bartosik Wiktor 6c
Błacha Aleksy 6c
Rerych Mikołaj 5b
Wójciga Jakub 5b
Frysz Tomasz 5b

Na wyjątkową uwagę zasługują wyniki Zuzanny Wyppich z 6a, która w klasyfikacji indywidualnej zajęła I miejsce w rzucie piłeczką palantową rzucając 50m, I miejsce w biegu na 60m – 8,64s oraz II miejsce w skoku w dal – 3,95m.

BARDZO DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA STARANIA.

Klasy 2e i 2f w Gotartowicach
Autor: Op@sp3 4 maja 2016

DSCF5520Uczniowie klasy 2e i 2f wybrali się do Gotartowic zwiedzić lotnisko. Niedaleko, zaraz za Żorami znajduje się lotnisko aeroklubu Rybnik. Tam spotkaliśmy się z panem Janem Pietrzykowskim, który jest instruktorem i kształci pilotów szybowców, prowadzi również modelarnię, która znajduje się na osiedlu 700-lecia w Żorach.

Najpierw pan Jan opowiedział nam trochę o historii lotnictwa, później mogliśmy oglądać unikatową wystawę modeli samolotów. Następnie przeszliśmy do hangarów i oglądaliśmy samoloty i szybowce. Dowiedzieliśmy się z czego zbudowane są szybowce, by móc latać bez silników. Zobaczyliśmy również start, lot oraz lądowanie samolotu.

Na zakończenie dowiedzieliśmy się jak powstają modele samolotów, rakiet i balonów i zobaczyliśmy start rakiet.

            Wycieczka była super, wszyscy się dobrze bawili, mimo niesprzyjającej pogody. 🙂 Czytaj dalej…

Uwaga, uwaga!!! – znów mamy się czym, a raczej kim pochwalić
Autor: Oz@sp3 28 kwietnia 2016

W dniu 26 kwietnia nasza szkoła po raz kolejny zdobyła I miejsce w XVI Międzyszkolnym Turnieju pt. „Łamigłówki Matematyczne”. Miejsce to wywalczyła dwuosobowa reprezentacja klas szóstych: Paulina Jamrozik z klasy 6a i Kacper Gryman z klasy 6b wyłoniona spośród wszystkich chętnych uczniów klas 6-tych drogą eliminacji szkolnych, które miały miejsce 13 kwietnia. Naszym zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na polu matematycznym nie tylko u nas, ale przede wszystkim w szkołach, do których będą uczęszczać po wakacjach.  🙂 

Anna Huzarewicz

Wracamy z tarczą
Autor: KK@sp3 27 kwietnia 2016

20160427_114738

Nasze siatkarki z klas sportowych awansowały do półfinałów wojewódzkich w mini piłce siatkowej. Po srodowych zmaganiach w Rybniku znalazły się w gronie 16 najlepszych szkół podstawowych w naszym województwie. I jeszcze nie powiedziały ostatniego słowa…
Gratulacje!!!

Czytaj dalej…

W świecie legend
Autor: Oz@sp3 27 kwietnia 2016

Uczniowie klas czwartych na lekcjach języka polskiego poznają legendy, więc członkinie koła turystyczno- artystycznego postanowiły wybrać się na wycieczkę do najbardziej znanego dębu w Żorach.

Pogoda dopisywała. Kolorowa wiosna uczyniła świat pięknym. Po krótkim odpoczynku, podczas którego przypomniały opowiastki o dębie, dziewczęta próbowały objąć pień drzewa. Udało się. Przy okazji sprawdziły, czy tablica, którą w ubiegłym roku opracowali ich starsi koledzy, jeszcze istnieje. Owszem, ale jest już trochę zniszczona. W drodze powrotnej zajrzały na stary żydowski cmentarz, który różni się od dotychczas poznanych. Szkoda, że jest taki zaniedbany.

Zmęczone, ale w dobrych humorach zakończyły wycieczkę przed szkołą.

Gabriela Steuer

Dzień Ziemi 2016
Autor: KK@sp3 27 kwietnia 2016

Każdego roku 22 kwietnia obchodzimy święto Ziemi. Świętujemy już 46 rocznicę obchodów Dnia Ziemi na świecie i 26 rocznicę obchodów w Polsce.
Tegoroczne obchody Dnia Ziemi odbywały się pod hasłem „PALĄCY TEMAT – NISKA EMISJA”.
Co to jest niska emisja?
To spaliny pochodzące najczęściej z pieców węglowych, w których bardzo często, zamiast już i tak nieekologicznego opału, spala się domowe odpady.

W klasach starszych odbyły się pogadanki na temat niskiej emisji oraz zostały wykonane plakaty, które wywiesiliśmy w holu szkoły. Wykonana została również wystawka przedstawiająca pluszaki w maskach wołające o pomoc „Duszę się!”, „Stop niskiej emisji”, „Niska emisja – wysokie ryzyko” oraz został wygłoszony apel przez radiowęzeł.
W tym dniu odbył się również konkurs dotyczący ogólnie pojętej ochrony środowiska.

Wyniki konkursu kształtują się następująco:
I miejsce (ex aequo):
Mateusz Gębarowski – klasa 5c
Damian Caputa – klasa 5c
II miejsce (ex aequo):
Wojciech Smołka – klasa 6c
Kacper Gryman – klasa 6b
III miejsce:
Karol Trojnar – klasa 6b.

nauczyciele przyrody: K. Dźwigońska i I. Gajos

Czytaj dalej…

„Przygody Tomka Sawyera”
Autor: KK@sp3 27 kwietnia 2016

Bez tytułu

W dniu 20 kwietnia 2016 roku uczniowie kl. V D wybrali się do Teatru Ziemi Rybnickiej na spektakl, który  na podstawie książki Marka Twaina pt.” Przygody Tomka Sawyera” przygotował Zespół Teatru Scena Polska z Czeskiego Cieszyna.
    Widownię stanowili głównie uczniowie ze szkół podstawowych. Przedstawienie trwało ok. 1:30 godziny. Spektakl opowiada historię chłopca, który stwarzał cioci kłopoty i był przyczyną  jej zdenerwowania. Był bardzo ciekawy świata. Razem z swoimi przyjaciółmi wyruszał na poszukiwanie przygód . Dla wszystkich, oprócz dziewcząt,  nauka była drugoplanowa.
Na scenie można było zobaczyć 10 aktorów, którzy wcielali się w różne role. Podobała nam się ich gra, kreowali swoje postacie z ogromnym sercem. Świetnie wykorzystywali mimikę twarzy. Nigdy nie przypuszczaliśmy, że aż tak można odegrać wybraną rolę. Aktor, który odgrywał główną rolę, Tomka najbardziej zaskoczył nas swoim poczuciem humoru i świetną grą aktorską. Gdy kotary się rozsunęły, zobaczyliśmy dużą scenę  z ubogimi dekoracjami. Wystrój sceny stanowiły deski ,które co parę scen miały inne zastosowanie. Raz były płotem, by za parę chwil stać się cmentarnymi nagrobkami. Mogliśmy się przekonać, jak dzięki wyobraźni przedmioty zmieniają swoje znaczenie. Zaskoczyła nas oprawa muzyczna, która zachęcała do dalszego oglądania. Stworzyła bardzo miły klimat. Bardzo podobały nam się skoczne piosenki.  
     Spektakl zachęcił nas do przeczytania lektury i  odwiedzania teatru częściej niż do tej pory to czyniliśmy. To nie był zmarnowany czas. Polecamy serdecznie wszystkim uczniom i nauczycielom obejrzenie tego spektaklu.

                                                                                                                                                                                           Olga Szrama kl. V D

 

Relacja ze spotkania z p. Ewą Nowak
Autor: KK@sp3 27 kwietnia 2016

W dniu 14.04.2016 wraz z uczniami naszej szkoły, którzy napisali książeczki na konkurs, wyszliśmy do Miejskiego Ośrodka Kultury w Żorach na rozdanie nagród oraz spotkanie z pisarką Ewą Nowak – autorką między innymi książek „Bardzo biała wrona” oraz „Yellow bahama w prążki”. Pierwsza część spotkania trwała krótko – uczniowie naszej szkoły nie zdobyli żadnych nagród, lecz nasza szkoła otrzymała jedną z książek bohaterki następnej części spotkania – Pani Ewy Nowak. Spotkanie z nią trwało dość długo, była to w dużej części dyskusja oraz pytania zadawane przez uczniów z innych szkół. Pani Ewa mówiła również dużo o swoich książkach, o tym, jak pisać i o czym. W dużym skrócie dawała nam porady jak napisać dobrą książkę oraz opowiadała o swojej twórczości. A jako, że jest Ona pedagogiem, interesuje się również różnymi problemami ludzkimi, mówiła nam dużo o nich oraz o książkach, w których właśnie te problemy opisuje. Spotkanie przebiegało w atmosferze humorystycznej, którą zapewniała nam pisarka. Myślę, że wszystkim podobało się to spotkanie i pozostanie ono w naszej pamięci na długo.
                                                                                                                                                                                          Zuzia Mieszczak kl.5c

Goście w Szkole Podstawowej nr 3 podczas Dnia Patrona
Autor: Op@sp3 27 kwietnia 2016

Za górami, za lasami w prześlicznej krainie,
jest miasteczko nad miastami co z twórczości słynie.
W tym miasteczku nad miastami wszyscy się wspierają,
to miasteczko nad miastami Żorami nazywają.

W tym prześlicznym mieście niedawno przecie,
nadano szkole imię najlepsze w powiecie.
Ta szkoła to perełka, spośród wszystkich szkół.
Ta szkoła jest przepiękna i ma wiele ról.
Gdy koło niej idziesz i popatrzysz do góry
zaraz się dowiesz, że to szkoła:   
Żorskich Twórców Kultury.

Tegoroczne obchody DNIA PATRONA objęły swą tematyką MALARSTWO i TANIEC.  Zaproszeni  goście , którzy zajmują się powyższymi dziedzinami umilili czas naszym absolwentom i szkolnej społeczności. Dużo zobaczyliśmy, wiele nauczyliśmy się, odkryliśmy kolejne karty żorskiej twórczości. Dzięki zespołom działającym w Klubie WISUS i ludowemu zespołowi SARI przenieśliśmy się do krainy tańca. W świat malarstwa wprowadziły nas panie ze STUDIA DZIAŁAŃ ARTYSTYCZNYCH. Swoje talenty pokazali także nasi uczniowie, którzy zaczarowali nas swoimi umiejętnościami. Oj działo się działo! Czytaj dalej…

O RETY KABARETY!
Autor: Op@sp3 27 kwietnia 2016

22 kwietnia nasi amatorzy ślonskiej godki, pojechali do Jejkowic na przegląd KABARETÓW w GWARZE ŚLĄSKIEJ.  Skecz o bardzo popularnej zupie WODZIONCE pozwolił im zdobyć II miejsce.  Gratulacje!

Strona 1 z 6612345...102030...Ostatnia »

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij