BAL KARNAWAŁOWY W KLASIE 1b i 1f
Autor: HP@sp3 7 lutego 2016

20160128_115133Czekaliśmy, czekaliśmy i wreszcie nadszedł ten dzień! Tak z radością krzyczała klasa 1b i 1f w dniu kiedy razem pojechaliśmy na Bal Karnawałowy do Osin. Wszyscy bez wyjątku ubraliśmy się w przepiękne stroje i maski i oddaliśmy się regionalnym tańcom, po których z wielkim apetytem zjedliśmy chlebek z dżemikiem popijając herbatką. A po posiłku, było wiele, wiele wesołych zabaw,  przy muzyce współczesnej. Na pewno jeszcze tam wrócimy…

Czytaj dalej…

WARSZTATY W MOK-U KL. 5D
Autor: Oz@sp3 7 lutego 2016

20160129_110057W piątek 29 stycznia 2016 r. nasza klasa uczestniczyła w zajęciach plastycznych organizowanych w pracowni plastycznej Miejskiego Ośrodka Kultury w Żorach.

Na początek zajęć słuchaliśmy wykładu o etno-zabawkach robionych przez dzieci z innych krajów.

Byliśmy bardzo zaciekawieni tym wykładem. Potem bawiliśmy się w odgadywanie. Losowaliśmy pluszaki z pudełka i musiliśmy z zamkniętymi oczami odgadnąć, co to za zabawka. Świetnie się przy tym bawiliśmy :-)

Po zabawie i wykładzie poszliśmy do sali plastycznej, żeby zrobić nasze EKO-ZABAWKI. Czytaj dalej…

„Europeizacja Szkoły poprzez systemowe wprowadzanie nowatorskich metod nauczania w codzienny proces edukacyjny”
Autor: MF@sp3 3 lutego 2016

erazmus1Erasmus+ KA1 Mobilność kadry szkolnej

Projekt na lata 2015-2017

realizowany w SP nr 3 Mistrzostwa Sportowego im. Żorskich Twórców Kultury

Tytuł projektu: „Europeizacja Szkoły poprzez systemowe wprowadzanie nowatorskich metod nauczania w codzienny proces edukacyjny”

Europeizacja Szkoły poprzez systemowe wprowadzanie nowatorskich metod nauczania w codzienny proces edukacyjny – to projekt celujący w unowocześnienie metod pracy kadry szkoły podstawowej nr 3 w Żorach poprzez ich udział w innowacyjnych kursach podnoszących kwalifikacje oraz sprawdzenie w praktyce rezultatów tych i podobnych kursów w szkole partnerskiej. Szkoła planuje wziąć udział trzech mobilnościach: dwóch kursach i jednej wizycie job-shadowing w Școala Gimnazială „Iancului” w Bukareszcie w Rumunii.

Czytaj dalej…

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI „ TĘCZOWY ŚWIAT POEZJI- POECI DZIECIOM” dla klas I – III Szkół Podstawowych
Autor: Op@sp3 2 lutego 2016

konk.recyt 009Szkolny Konkurs Recytatorski składał się z dwóch etapów. Pierwszym etapem były eliminacje klasowe. Zwycięzcy konkursów klasowych zaprezentowali swoją klasę w drugim etapie – eliminacjach szkolnych.

Konkurs szkolny odbył się w poniedziałek, 1 lutego 2016r. o godz. 1615. Wzięło w nim udział 30 uczniów z klas pierwszych, drugich i trzecich. Cały konkurs przebiegał w atmosferze rywalizacji, ale też wspaniałej zabawy. Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników. Wiersze były ciekawe i barwnie zaprezentowane. Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji jury przyznało następujące miejsca: I miejsce – Grzegorz Witoszek 2d
                    II miejsce – Zofia Tobiasz 3c
                    III miejsce – Michał Piksa 1f

Zwycięzcy będą reprezentować naszą szkołę na VIII Powiatowym Konkursie Recytatorskim pod hasłem „ TĘCZOWY ŚWIAT POEZJI – POECI DZIECIOM”.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów w Powiatowym Konkursie Recytatorskim.
 Teresa Moś i Barbara Weisman – Pyszny

Bal maskowy klas trzecich!
Autor: Op@sp3 1 lutego 2016

DSC_0088Ach cóż to był za bal!
Przepiękne maski, odświętny ubiór, wspaniała dekoracja sali…czekało na nas ekscytujące wydarzenie!
Tym razem bal został poprowadzony od początku do końca przez specjalnych animatorów, którzy doskonale poradzili sobie z zabawianiem klas trzecich. Były znane i mniej znane układy taneczne, konkursy z nagrodami, przeciąganie liny, malowanie twarzy, zwierzątka, kwiatuszki i miecze z balonów, niezapowiedziani goście!
Dwie godziny szaleństwa przy najnowszych hitach muzycznych i tanecznych. Nabrać sił mogliśmy na przygotowanym dla nas poczęstunku. Zabawa była wyśmienita! Karnawał to wspaniały czas!
Uczniowie klas III

Dzień Babci i Dziadka w 3d
Autor: Op@sp3 1 lutego 2016

20160121217Stres? Nerwy? A gdzie tam! Klasa 3d brawurowo wystąpiła przed swoimi Babciami i Dziadkami w przedstawieniu „Królowa Śniegu”. Było to najlepsze przedstawienie w wykonaniu klasy. Cóż się dziwić- widzami byli najbliżsi! Później dzieci zaprosiły Gości do klasy gdzie złożyli życzenia, obdarowali bliskich własnoręcznie wykonanymi lampionami oraz zaprosili do wspólnego poczęstunku. Atmosfera była bardzo przyjazna…szkoda, że to ostatnie takie święto z dziadkami w takim składzie…
Serdeczne podziękowania dla p. A. Ciempiel i p. K. Piontek za pomoc w organizacji przedsięwzięcia. Podziękowania składam również wszystkim rodzicom za tak wspaniałe stroje i rekwizyty:) Kozyra Magdalena

 

Czytaj dalej…

Dzień Babci i Dziadka w klasie 1b, 1e, 1f oraz 2c
Autor: Op@sp3 1 lutego 2016

IMG_0344W dniu 28 stycznia 2016 roku klasa 1b, 1e, 1f oraz 2c zorganizowały uroczystość z okazji Dnia Babci Dziadka. Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego w tym szczególnym dniu przygotowaliśmy dla nich przedstawienie. Licznie przybyli goście z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu swoich wnucząt. Na twarzach dzieci widać było ogromną radość oraz skupienie. Dzieci zaprezentowały program artystyczny, a następnie wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty dla swoich ukochanych Babć (serduszko) i Dziadków (krawat). Wszyscy z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek. Gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia. Ten dzień z pewnością na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków!
Czytaj dalej…

PIERWSZA POMOC
Autor: Oz@sp3 1 lutego 2016

PIERWSZA POMOC – TO DZIECINNIE PROSTE!

DSCF4126Włączamy się w akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Niestety, nie możemy zbierać pieniędzy na ten cel, bo szkoły nie mogą brać udziału w takiej formie. Nie wszyscy jednak wiedzą, że WOŚP wystartował w ubiegłym roku z ogólnopolską akcją „Pierwsza Pomoc – to dziecinnie proste” związaną z nauką udzielania pierwszej pomocy. W czasie tych przedsięwzięć Jurek Owsiak i instruktorzy Fundacji WOŚP chcieli namówić wszystkich Polaków do tego, żeby nauczyli się pierwszej pomocy i nie bali się jej później udzielać. Chcąc kontynuować ideę Jurka Owsiaka proponujemy, aby uczniowie klas 4-6 przygotowali plakaty przedstawiające sposoby udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia życia. Czytaj dalej…

RECENZJA SPEKTAKLU – 5C
Autor: Oz@sp3 1 lutego 2016

W dniu 25.01.2016 roku, o godz. 11.00 nasza klasa 5c, z nauczycielką Panią Jowitą Chodacką –Wojtynek udała się, do kina” Na Starówce” w Żorach, na spektakl pt.”Mity Greckie”. Spektakl ten wykonał Teatr z Wrocławia „In Art”. Scenariusz napisał, i wyreżyserował Andrzej Wieczorek, kostiumy przygotowali Teresa Mak i Marcin Rosiak. Scenografię wykonał Alan White, a muzykę i opracowanie muzyczne przygotował Michał Szablowski. Przedstawienie wprowadziło nas w świat starożytnej Grecji. W spektaklu przedstawiono nam kilka najważniejszych mitów. Poznaliśmy miłosną historię Posejdona, który nieszczęśliwie zakochał się w nimfie Amfitrycie. Przebiegłość Prometeusza, która została ukarana przez Zeusa, który posiadł władzę, potęgę i kazał powiesić Prometeusza na skale, do której codziennie przylatywał orzeł i dziobał mu wątrobę. Poznaliśmy również historię Dedala – słynnego budowniczego, który chciał uciec z Krety, ze swoim synem Ikarem. Zbudował wspaniałe skrzydła, na których wzbili się w powietrze. Jednakże Ikar wzbił się zbyt blisko słońca i wosk, z którego wykonane były skrzydła, zaczął się topić. Niestety Ikar zginął na oczach ojca. Wymieniłem kilka mitycznych historii, które zostały nam przedstawione. Śmialiśmy się, cieszyliśmy się, choć były też momenty wzruszenia. Braliśmy czynny udział w przedstawieniu – odgrywaliśmy rolę zwierząt i podskakiwaliśmy w rytm muzyki. Przedstawienie bardzo mi się podobało. Mitologia została humorystycznie odniesiona do współczesnych czasów. Podobały mi się również kolorowe stroje i maski. Scenografia była skromna, ale efekt teatru cienia postaci zrobił na mnie wielkie wrażenie. Całe przedstawienie odbyło się dzięki wspaniałej grze aktorskiej. Polecam wszystkim ten spektakl, również dorosłym – pośmiejecie się i oderwiecie od rzeczywistości.

Kacper Zarzycki

Strona 1 z 5712345...102030...Ostatnia »