Odsłonięcie pomnika Wacława Sieroszewskiego
Autor: Oz@sp3 7 kwietnia 2016

Dzisiaj, 7 kwietnia 2016 r., grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w odsłonięciu pomnika Wacława Sieroszewskiego (1858–1945) – działacza niepodległościowego, zesłańca, etnografa, podróżnika, pisarza. Uroczystość została zorganizowana przez Muzeum Miejskie w naszym mieście.

Fundatorem pomnika jest koreańska firma KFTP działająca w Żorach.

W sali konferencyjnej odbyło się uroczyste powitanie gości. Przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego wręczył „Odznakę honorową za zasługi dla Województwa Śląskiego“ panu Oh, Won Suk – prezesowi KFTC. Następnie dyrektor naszego muzeum pan Lucjan Buchalik wręczył nagrodę „Przyjaciel Muzeum“ pani Kim, Hyung Jou- koreańskiej artystce, autorce pomnika.

W dalszej części ceremonii goście przeszli na plac przed muzeum i dyrektor Buchalik przybliżył sylwetkę Wacława Sieroszewskiego. Pan Oh,Won Suk przekazał akt darowizny pomnika. Z kolei głos zabrał prezydent naszego miasta – Waldemar Socha. Deszcz padał coraz mocniejszy, więc prezydent i dyrektor muzeum szybciutko odsłonili posąg.

Mimo deszczu uważamy, że impreza była udana. Cieszymy się, że mogliśmy w niej uczestniczyć.

Gabriela Steuer

Skip to content

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij