W świecie legend
Autor: Oz@sp3 27 kwietnia 2016

Uczniowie klas czwartych na lekcjach języka polskiego poznają legendy, więc członkinie koła turystyczno- artystycznego postanowiły wybrać się na wycieczkę do najbardziej znanego dębu w Żorach.

Pogoda dopisywała. Kolorowa wiosna uczyniła świat pięknym. Po krótkim odpoczynku, podczas którego przypomniały opowiastki o dębie, dziewczęta próbowały objąć pień drzewa. Udało się. Przy okazji sprawdziły, czy tablica, którą w ubiegłym roku opracowali ich starsi koledzy, jeszcze istnieje. Owszem, ale jest już trochę zniszczona. W drodze powrotnej zajrzały na stary żydowski cmentarz, który różni się od dotychczas poznanych. Szkoda, że jest taki zaniedbany.

Zmęczone, ale w dobrych humorach zakończyły wycieczkę przed szkołą.

Gabriela Steuer

Skip to content

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij