Rozwój przemysłu a przyroda
Autor: Oz@sp3 15 maja 2016

Wykorzystując piękną aurę członkinie koła turystyczno- artystycznego wyruszyły w kierunku Kradziejówki i Wygody, by zobaczyć, jak rozwój przemysłu wkracza na tereny uznawane jeszcze nie tak dawno przez mieszkańców osiedla za tereny rekreacyjne.

Przy ul. Rybnickiej 62 zarejestrowały kolejny krzyż, a raczej kapliczkę słupową. Na terenie „Kradziejówki“ udało się zobaczyć żerującą czaplę oraz łabędzicę i perkoza dwuczubego wysiadujących jajka. Tablica o utopkach, którą stawiali w ubiegłym roku starsi koledzy, jeszcze stoi. Za mostem dziewczynki mogły podziwiać uroki koni. Dalej niestety już były widoczne hale produkcyjne nowych zakładów na terenie miasta. Może gdyby były zasłonięte drzewami, wkomponowałyby się w urokliwy krajobraz. Na razie razi bałagan wokół. Z drugiej jednak strony są to miejsca pracy dla mieszkańców Żor.

Spokojny zakątek został uszczuplony, ale ptactwo ma się znakomicie.

Gabriela Steuer

Skip to content

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij