Mobilność na Santorini za nami.
Autor: MF@sp3 23 maja 2016

Sześć nauczycielek z naszej Szkoły:

Dyrektor Irena Krzywoń,

w-ce dyrektor Grażyna Frąckowiak,

Alicja Bosak – nauczycielka historii,

Anna Góras – nauczycielka informatyki i techniki,

Aleksandra Barska – nauczycielka wychowania fizycznego,

oraz Monika Franczuk-Frysz – nauczycielka j. angielskiego i koordynatorka projektu;

właśnie wzięły udział w szkoleniu  Sharing Landscapes; dotyczącym nowej, popularnej metody w nauczaniu zwanej:  Outdoor teaching / mobile learning. Szkolenie odbyło się na greckiej wyspie Santorini i gościło 29 uczestników z krajów takich jak: Polska, Szwecja, Chorwacja, Włochy, Łotwa, Litwa i Irlandia. Uczestnicy pracowali w kilkuosobowych, międzynarodowych grupach przez cały tydzień od 15 do 21 maja, wypełniając poszczególne zadania. Wszystkie dotyczyły ww. metody nauczania poza murami szkoły wraz z użyciem nowoczesnych technologii. Tworzyliśmy Story books z podkładem audio, używaliśmy systemu photosynth  dla dokumentowania, montowaliśmy filmy, uczyliśmy się przekazu na żywo za pomocą toytube’a lub bambuser’a, a także tworzyliśmy ścieżki zwiedzania za pomocą zaszyfrowanych bar-kodów. Większość zajęć odbywała się w plenerach, toteż mogliśmy podziwiać piękno santorińskich pejzaży. W wolnym czasie z ochotą zgłębialiśmy ich eksplorację.

Poniżej umieszczamy link do filmów z warsztatów kulinarnych, filmowanych przez nas i przesyłanych w świat za pomocą lifestreamingu.

(naszego szkolenia dotyczą tylko te pt. Sharing Landscapes May 2016)

http://bambuser.com/channel/EUcourses

Wkrótce wzbogacimy galerię zdjęć, a także filmów z naszego szkolenia.

Skip to content

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij