Nieco szerzej o projekcie Erasmus+ i jak on wpływa na naszą szkołę.
Autor: MF@sp3 14 września 2016

img_20160718_100452Podczas wakacyjnej przerwy od nauki, kolejna grupa naszych nauczycielek przerwy od nauki nie miła, ponieważ część swoich wakacji poświęciłyśmy na doskonalenie naszych umiejętności. Tym razem skorzystałyśmy z kursu ICT for collaborative learning and teaching, który dobył się na Malcie, dokładnie w Pembroke, i który organizowany był przez firmę Smart Solutions, działającą już od 8 lat na rynku kursów dla programów europejskich, skierowanych do nauczycieli. 

Ponieważ kurs ten, jak i poprzedni, w całości odbywał się w języku angielskim, większość naszych nauczycielek wcześniej podjęło naukę języka angielskiego po to, aby móc wziąć udział w projekcie, który, między innymi, polega na podjęciu i ukończeniu kursów z zakresu informatyki i technik ICT. Dzięki tym kursom nauczycielki zaczynają już wprowadzać innowacyjne metody nauczania w codzienne lekcje, czym naprawdę czynią je o wiele bardziej atrakcyjnymi dla swoich uczniów. Poza tym, powstaje wiele interesujących kółek, np.: filmowe, którego celem jest tworzenie i montowanie krótkich filmów, dziennikarskie, komputerowo-informatyczne, itd.

Wiele się dzięki naszemu projektowi dzieje w szkole. Dwie projektowe mobilności już za nami. Pierwsza miała miejsce na  greckiej wyspie Santorini, a celem kolejnej była Malta. Obie dotyczyły wprowadzania nowoczesnych metod nauczanie w codzienny proces edukacyjny. Pierwszy kurs,  pod nazwą Sharing Landscapes, dotyczył nowej, metody nauczania zwanej: Outdoor teaching /mobile learning. Szkolenie gościło 29 uczestników z krajów takich jak: Polska, Szwecja, Chorwacja, Włochy, Łotwa, Litwa i Irlandia. Uczestnicy pracowali w kilkuosobowych, międzynarodowych grupach przez cały tydzień, wypełniając poszczególne zadania. Wszystkie dotyczyły ww. metody nauczania poza murami szkoły wraz z użyciem nowoczesnych technologii.

Drugi kurs: ICT for collaborative learning and teaching, dotyczył udoskonalenia naszych umiejętności informatyczno-komputerowych, a jego głównym celem było doprowadzenie do rozpoczęcia międzynarodowych projektów edukacyjnych prowadzonych przez uczestników, dzięki nabytym zdolnościom i nawiązanym kontaktom. Uczestnicy kursu pochodzili z Hiszpanii, Rumuni, Finlandii, Niemiec i Polski.

Oba kursy były prowadzone w języku angielskim i oba były niezwykle interesujące. Dzięki nim poszerzyłyśmy wiedzę informatyczną, którą urozmaicamy swoje lekcje i kółka zainteresowań. Programy jakie poznałyśmy to, m.in. Prezi, Stop Motion Animation, nauczyłyśmy się tworzyć e-blogi, strony www, rozpoczęłyśmy projekty e-twiningowe, przeszłyśmy warsztaty z edycji cyfrowej obrazu i dźwięku, tworzyłyśmy interaktywne quizy, cyfrowe książki z podkładem audio, i poznałyśmy wiele innych świetnych programów.

Wszystkie wróciłyśmy bogatsze o sporą dawkę wiedzy i pełne nowych pomysłów na innowacyjne lekcje. Łącznie projekt obejmuje kursy dla 21 nauczycielek, do tej pory już 14 z nas wzięło w nich udział. Przed nami jeszcze jeden wyjazd do Bukaresztu. Możemy więc pochwalić się, że zmieniamy się na lepsze dla naszych uczniów.

Oto jeszcze kilka zdjęć z naszej ostatniej mobilności.

 

Skip to content

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij