Klasa 3a i 3b w krainie dinozaurów
Autor: Op@sp3 9 października 2016

20160930_111255W piątek 30 września 2016 r. pojechaliśmy na wycieczkę do JuraParku w Krasiejowie. Park zwiedziliśmy zaczynając od niezwykłej atrakcji, jaką jest Tunel Czasu. Wszystkie dzieci zostały zaproszone na pokład kapsuły czasu, która zabierała nas w niezwykłą, interaktywną podróż poprzez dzieje naszej planety. Począwszy od Wielkiego Wybuchu poznaliśmy kolejne etapy kształtowania się Ziemi. Byliśmy świadkami powstania pierwszych galaktyk i Układu Słonecznego. Z ogromnym zaciekawieniem przyglądaliśmy się  narodzinom Ziemi, powstaniu atmosfery i pierwszym formom życia. Zaglądaliśmy w głębiny paleozoicznych mórz podziwiając ich mieszkańców. Mieliśmy okazję zobaczyć wędrówki kontynentów, zmiany klimatyczne i największe kataklizmy w dziejach naszej planety. Po pełnej wrażeń podróży  Tunelem Czasu rozpoczęliśmy spacer 1500 metrową ścieżką edukacyjną wśród prehistorycznych stworzeń.  Wzdłuż trasy rozmieszczone zostały rekonstrukcje dinozaurów oraz liczne foto-realistyczne plansze przedstawiające środowiska roślinne. Następnym etapem wycieczki był Pawilon Paleontologiczny w którym przez przeszkloną podłogę oglądaliśmy skamieniałości triasowych płazów i gadów. W Prehistorycznym Oceanarium stanęliśmy oko w oko z potężnym, mierzący blisko 20 metrów długości Megalodonem, rybopodobnym Mozazaurem, charakterystycznie uzębionym Liopleurodon i obdarzonym długą szyją płetwojaszczurem Plezjozaurem. Ciekawą atrakcją był seans w kinie Cinema 5D. Kolejnym punktem wycieczki były warsztaty paleontologiczne polegające na preparowaniu z gipsowego bloku „szkieletu” dinozaura oraz poznawaniu tajników pracy paleontologa. Potem czekał na nas Park Rozrywki. To była oczywiście wspaniała zabawa. Trampoliny, basen z kulkami, wspinaczkowy tor przeszkód, karuzele, kolejka szynowa i inne wspaniałości – to wszystko należało do nas. Do domu wróciliśmy szczęśliwi, zmęczeni, ale pełni wrażeń. Chętnie kiedyś jeszcze wrócimy do Krasiejowa.

Skip to content

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij