Koło turystyczne „Pielgrzym” w Chwałowicach
Autor: Op@sp3 18 października 2016

17 października 2016 r. grupa uczniów z naszej szkoły udała się na popołudniową wycieczkę do Sanktuarium św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Chwałowicach. Miejscowość ta jest położona około 20 kilometrów od Żor i właśnie tam znajduje się ten przepiękny kościół. Uczestników wycieczki przyjął ksiądz proboszcz. Bardzo ciekawie opowiadał o życiu św. Teresy. On także był przewodnikiem po sanktuarium i obejściu kościoła.  W kościele znajdują się relikwie św. Teresy. Witraże i przepiękne malowidła ścienne przedstawiają sceny z bardzo krótkiego życia św. Teresy i jej rodziny. Kościół jest otoczony przepięknym ogrodem, w którym rośnie mnóstwo róż. Wiele miejsc w ogrodzie jest poświęconych ważnym wydarzeniom lub osobom, które tworzą historię kościoła katolickiego.

Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia Sanktuarium św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Chwałowicach, a także na stronę internetową sanktuarium www.teresachwalowice.pl