Spotkanie 3b ze „Śląską Bajarką”
Autor: Op@sp3 11 listopada 2016

20161103_143624-gawron63 listopada wybraliśmy się  do Studia Działań Artystycznych na zajęcia muzyczno- edukacyjne  pt.: ”Śląsko bajarka’. Zajęcia prowadzili pani Dominika i pan Rafał. Robiliśmy dużo ciekawych rzeczy np.: śpiewaliśmy śląskie piosenki, nauczyliśmy się wyliczanki o trzech Chińczykach, bawiliśmy się w chór oraz rozmawialiśmy o tradycjach, obrzędach i świętach obchodzonych na Górnym Śląsku. Nawet poznaliśmy tajniki kiszenia kapusty. Pani Dominika grała na wiolonczeli i cały czas  „godała” z nami gwarą śląską. My też próbowaliśmy, ale było to naprawdę trudne. Podczas zajęć był z nami nam gołąbek Ewald, którego musieliśmy ratować śpiewając  piosenkę „Gołąbek”. Pod wpływem naszych śpiwów gołąbek szybko stanął na nogi i odleciał. Uważamy, że zajęcia były barrrrrrrrdzo udane. Chętnie pójdziemy jeszcze raz!

Uczniowie klasy 3B: Hania Szafraniec, Brajan Białkowski, Bartek Pierzyna, Jaś Krzak, Igor Stawarz, Czarek Pustelnik.

Skip to content

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij