Andrzejkowi goście
Autor: Oz@sp3 23 listopada 2016

dsc00041W piątek uczniowie klasy VI D gościli podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Strumieniu, z którym nasza szkoła współpracuje już od 1981r.

Uczennice upiekły pyszne ciasta, w tym babeczki z wróżbami. Chłopcy przygotowali muzykę. Dziewczęta przeistoczyły się w Cyganeczki, wróżki, które podczas zabawy andrzejkowej są niezbędne. Goście zostali powitani babeczkami. Uczniowie pomagali w odczytywaniu wróżb. Potem ustawiły się kolejki do Cyganek. No cóż – wszyscy chcieli poznać swoją przyszłość. Zabawę rozpoczęły solowe popisy chłopców. Dyskoteka się rozkręcała i po chwili wszyscy już wesoło pląsali. Były przerwy na poczęstunek i kolejne wróżby.

Przed końcem dyskoteki uczniowie przenieśli do samochodu dary zebrane przez społeczność szkolną.

Podopieczni sióstr wyszli bardzo zadowoleni ze wspólnego spotkania. Opiekunki prosiły o przekazanie podziękowania wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy podtrzymują wieloletnie kontakty i wspierają Dom Pomocy Społecznej w Strumieniu.

SERDECZNIE WSZYSTKIM DZIĘKUJEMY!

Czesława Piontek