Matematyczna gra terenowa
Autor: Oz@sp3 4 grudnia 2016

sowaW jesienny chłodny wieczór 8 listopada 2016r. w ramach projektu matematycznego realizowanego w naszej szkole odbyła się matematyczna gra terenowa w parach dziecko + rodzic, w której wzięło udział 10 odważnych par.

Gra polegała na rozwiązaniu zadań matematycznych, znajdujących się w różnych punktach miasta w obrębie śródmieścia, w jak najkrótszym czasie. Na starcie uczestnicy otrzymali kopertę z pierwszą wskazówką, gdzie należy się udać. Dodatkowo w każdej następnej kopercie z zadaniami znajdowały się informacje o sławnych matematykach. Tematyka zadań była ściśle związana z urodzonym w Żorach noblistą Otto Sternem. Wszystkie pary dzielnie pokonały całą trasę. Zakończeniem gry był interaktywny test Kahoot na temat nabytych wiadomości o matematykach.

Uczestnicy przekonali się, że matematyka to nie tylko nauka, ale okazja do świetnej zabawy i integracji oraz rozruszania szarych komórek.

W grze bezkonkurencyjna okazała się trójka:

Hania Chyła z kl. 5c i Julia Chyła z kl. 6d z tatą, którzy zdobyli I miejsce,

II miejsce zdobyły dwie pary:

Franciszek Urbańczyk z kl. 5c z tatą oraz Michał Surowiec z kl.6d z tatą

III miejsce zajął Dominik Tetla z kl. 4d z mamą.

Wszystkim odważnym rodzicom i ich pociechom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Projekt dofinansowała Fundacja mBanku

Elżbieta Świtaj i Anna Huzarewicz

Skip to content

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij