Klasy czwarte coraz sprawniej władają słowami
Autor: KK@sp3 13 grudnia 2016

Dzięki szczodrości  dyrekcji szkoły,która wykupiła roczny dostęp do programu Władcy Słów  klasy 4 „c”oraz „d”mają możliwość wykorzystania na lekcjach języka polskiego pierwszego  programu komputerowego  kompleksowo wspierającego  naukę w klasach 4–6 szkoły podstawowej. Władcy Słów pozwalają na wykorzystanie dostępnego w szkole sprzętu (komputerów, rzutników, tablic interaktywnych itp.) na lekcjach języka polskiego. Korzystanie z nowych technologii  zwiększa  zaangażowanie uczniów i pomaga  im uzyskać lepsze wyniki w nauce. Program umożliwia monitorowanie  wyników  szkoły i porównanie ich   z wynikami innych szkół w Polsce. Program służy również do zadawania prac domowych. Dodatkowo Władcy Słów umożliwiają obserwację postępów uczniów oraz drukowanie raportów z wynikami, które można przedstawić na radzie pedagogicznej oraz na wywiadówkach. W krainie Władców Słów żmudna praca zmienia się w pełną emocji zabawę z elementami rywalizacji. Uczniowie wybierają bohaterów, którzy będą im towarzyszyli podczas rozwiązywania zadań. Każdy chce wyposażyć swoje postacie lepiej niż inni — waleczny krasnolud potrzebuje przecież zbroi, a zwiewna driada — twarzowego kapelusika. Aby zdobyć najwspanialsze stroje i ekwipunek, trzeba się wykazać doskonałą znajomością języka polskiego. Zalety programu: ponad 300 interaktywnych zadań,ćwiczenia obejmujące ortografię, wiedzę o języku, tworzenie wypowiedzi pisemnych oraz czytanie ze zrozumieniem,wiadomości i umiejętności z całej podstawy programowej.

Poniżej ranking najlepszych graczy(stan na dzień 12.12.2016r.) :
1.Wiktoria Osińska (kl.4d)
2.Julia Smietana (kl.4c)
3.Mikołaj Jędrzejak (kl.4d)
4.Wiktoria Górniak (kl.4c)
5.Michał Piontek (kl.4d)
6.Julia Jeżewska(kl.4d)
7.Nadia Laskowska (kl.4c)
8.Konrad Konik(kl.4c)
9.Dominika Polok (kl.4d)
10.Zofia Massalska (kl.4c)

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij