Sprawozdanie z wycieczki kl. 3a i 3b.
Autor: admin@sp3 16 grudnia 2016

img_0001W środę 14 grudnia 2016 roku pojechaliśmy z klasą 3b do zabytkowej kopalni Guido w Zabrzu. Zebraliśmy się przed szkołą i czekaliśmy na autobus. Kiedy byliśmy już w poczekalni kopalni, pani przewodnik założyła nam żółte kaski na głowę. Najpierw zjechaliśmy szolą  320m pod ziemię. Pani przewodnik opowiadała nam o pracy koni w dawnych czasach i o tym, jakie musiały być wytrzymałe! Niestety pracowały na kopalni, aż do śmierci. Pani opowiadała  nam o ubraniu górnika i jego narzędziach pracy. Pokazywała maszyny i inne ciekawe rzeczy. Zobaczyliśmy, jak pracują nowoczesne kombajny. Była bardzo dużo hałasu.  Opowiadaliśmy, jak powstał miliony lat temu węgiel. Chodząc chodnikami zbieraliśmy kawałki węgla i bardzo się pobrudziliśmy. Chodziliśmy tymi chodnikami i chodziliśmy i …. Dotarliśmy do kolejki. To była niezła zabawa! Na koniec pani przewodnik zaprowadziła nas do kawiarni i tam mogliśmy kupić pamiątki i zjeść drugie śniadanie. Wycieczka była ciekawa i wspaniała.

Napisała Karolina Gil 

Skip to content

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij