Pociągiem do Pszczyny
Autor: KK@sp3 8 stycznia 2017

Końcem listopada wybraliśmy się na kolejną wycieczkę „Szlakiem Zabytków Techniki” w ramach realizowanego projektu matematycznego. Tym razem wraz z klasą 5c pojechaliśmy pociągiem do Pszczyny. Zwiedzaliśmy Muzeum Prasy Śląskiej, gdzie poznaliśmy działanie dawnych maszyn drukarskich. Każdy miał możliwość samodzielnego wytłoczenia pieczątki na zabytkowej prasie drukarskiej. Poznaliśmy również działanie gilotyny i innych maszyn introligatorskich. Dowiedzieliśmy się jak drukowano dawniej, a jak dziś. Po zwiedzaniu udaliśmy się na dworzec PKP, gdzie w nowoczesnej poczekalni mogliśmy czekać na pociąg powrotny do Żor.

Projekt dofinansowała Fundacja mBanku

Skip to content

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij