Warsztaty fotograficzne w ramach Projektu Edukacyjno -Artystycznego
Autor: Oz@sp3 30 stycznia 2017

Dnia 10.01.2017 w sali multimedialnej odbyło się bardzo ciekawe spotkanie ze znanym nam już (chociażby z wizyty w naszej szkole podczas obchodów Dnia Patrona) panem Rafałem Kalinowskim. Utalentowany fotograf opowiedział o zasadach etyki swojego zawodu np. żeby uważać, aby wykonanym przez nas zdjęciem oraz jego upowszechnieniem w tak licznie nam dziś dostępnych multimediach, nie zrobić krzywdy osobie, którą uwieczniamy na zdjęciu. Opowiedział nam również szczegółowo (ilustrując swój wykład rysunkami na tablicy) o kadrowaniu, czyli rozmieszczeniu obiektu czy też wybranego tematu na fotografii. Następnie namówił uczestników do kreatywności, każąc fotografować np. kontakt elektryczny czy kredę. Chwalił zrobione przez uczniów zdjęcia i komentował ich walory, bądź drobne niedociągnięcia. Na koniec pokazał nam swoje fotografie, które zachwyciły uczestników spotkania. Wszyscy bardzo się ucieszyli, gdy pan Rafał obiecał przybyć znów do naszej szkoły.

Wypowiedzi uczniów:

1.”Spotkanie bardzo mi się podobało. Byłem zadowolony szczególnie z tego, że robiliśmy dużo zdjęć tematycznych. Pan Kalinowski pokazał nam, że nawet w klasie można zrobić ciekawe zdjęcia.”

Kuba Borski- kl. VC

2. „Zajęcia interesujące ze względu na akcesoria, które przyniósł prowadzący. Wielkie wrażenie wywarły na mnie zdjęcia, których autorem jest pan Rafał Kalinowski. Są naprawdę super.”

Patryk Kowalski- kl. VC

3.”Zdobyłem nowe wiadomości np. o sposobie fotografowania osób. Byłem bardzo zadowolony z tego, że mogłem założyć strój maskujący służący do robienia zdjęć różnym zwierzątkom. Cieszę się, że mogłem uczestniczyć w spotkaniu z panem R. Kalinowskim.”

Bartek Lala- kl. VC

Skip to content

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij