Mistrzowie kodowania w klasie 3a
Autor: Op@sp3 17 lutego 2017

Dnia 15 lutego w naszej szkole odbyły się zajęcia otwarte dla nauczycieli w ramach projektu „Erasmus +”. Nauczycielki będące na wymianie chciały zaprezentować w jaki sposób urozmaicić lekcję wykorzystując tablety. Uczniowie klasy 3 a wytłumaczyli czym jest kod i w jakiś sytuacjach się go stosuje. Następnie kodowały i rozkodowywały trasę wspólnie na macie „Twister”. Po pracach w grupie nad „zadaniami specjalnymi’ klasa pokazała w jaki sposób kodują i rozkodowują na tabletach przy wykorzystaniu takich aplikacji jak „Kodable”, „Run Marco” i „Light Both”.

Po lekcji goście mieli okazję sami spróbować z czym mierzą się dzieci podczas pracy z tabletami. Na szczęście uczniowie byli pojętni 🙂
Dziękujemy za tak aktywną postawę podczas zajęć obecnych nauczycieli.

H. Glos, K.Krupa, M. Oparowska-Kozyra

Skip to content

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij