Mistrzowie kodowania w klasie 3a
Autor: Op@sp3 17 lutego 2017

Dnia 15 lutego w naszej szkole odbyły się zajęcia otwarte dla nauczycieli w ramach projektu „Erasmus +”. Nauczycielki będące na wymianie chciały zaprezentować w jaki sposób urozmaicić lekcję wykorzystując tablety. Uczniowie klasy 3 a wytłumaczyli czym jest kod i w jakiś sytuacjach się go stosuje. Następnie kodowały i rozkodowywały trasę wspólnie na macie „Twister”. Po pracach w grupie nad „zadaniami specjalnymi’ klasa pokazała w jaki sposób kodują i rozkodowują na tabletach przy wykorzystaniu takich aplikacji jak „Kodable”, „Run Marco” i „Light Both”.

Po lekcji goście mieli okazję sami spróbować z czym mierzą się dzieci podczas pracy z tabletami. Na szczęście uczniowie byli pojętni 🙂
Dziękujemy za tak aktywną postawę podczas zajęć obecnych nauczycieli.

H. Glos, K.Krupa, M. Oparowska-Kozyra