Nowa podstawa programowa.
Autor: admin@sp3 27 lutego 2017

14 lutego 2017 r. Minister Edukacji Narodowej podpisała rozporządzenie w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej.

Od 1 września 2017 r. z nowej podstawy programowej będą uczyli się uczniowie klas I, IV, VII szkoły podstawowej. Uczniowie pozostałych klas szkół podstawowych, klas gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych będą korzystali z dotychczasowej podstawy programowej i dotychczasowych podręczników.

Podstawa programowa dla szkoły podstawowej zawiera wszystkie potrzebne i wymagane treści w  kształceniu uczniów klas 7 i 8 w nowej strukturze szkoły podstawowej. Uczniowie tych klas będą wypełniali program stanowiący kontynuację tego, który realizowali w klasach 4 – 6. Program ma ich przygotowywać do podjęcia dalszej nauki w wybranym typie szkół ponadpodstawowych, począwszy od roku szkolnego 2019/2020.

Link do podpisanego rozporządzenia: http://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12293659/katalog/12403198#12403198