Konferencja warsztatowa „ICT w codziennym procesie edukacyjnym.”
Autor: MF@sp3 5 marca 2017

Dnia 22.02.217w naszej szkole odbyła się specjalna konferencja warsztatowa, będąca efektem wdrażania rezultatów projektu : Europeizacja Szkoły poprzez systemowe wprowadzanie nowatorskich metod nauczania w codzienny proces edukacyjny (2015-2017), w programie Erasmus Plus – Mobilność kadry szkolnej, realizowanym przez Szkołę w terminie 01.06.2015 – 31.05.2017.

Na konferencje przybyli specjalnie zaproszeni goście: Prezydent Miasta Pan Waldemar Socha, Naczelnik Wydziału Edukacji Pani Bożena Dąbrowska, Przedstawiciel Rady Miasta Pan Piotr Huzarewicz, Dyrektor MOK Pan Stanisław Ratajczyk, oraz Panie Dyrektor zaprzyjaźnionych żorskich szkół, Monika Koterzyna-Wiśniewska, Mariola Wita, Janina Satława, Katarzyna Foltys, a także przedstawicielki prasy Panie Joanna Cyganek i Wioletta Kurzydem.

Konferencja mała charakter warsztatowy. Najpierw naszym gościom został krótko zaprezentowany nasz projekt, a następnie uczestniczki projektu, nauczycielki naszej szkoły przedstawiły programy i aplikacje komputerowe, których uczyliśmy się podczas wyjazdów szkoleniowych, w szczególności ich zastosowanie podczas lekcji. Kolejny krokiem było wyszkolenie naszych gości z tychże aplikacji. Do tego etapu konferencji zaprosiliśmy naszych uczniów. Którzy pomagali naszym gościom w przyswajaniu sobie przedstawianych aplikacji.

Prelegentkami konferencji były w kolejności koordynatorki projektu: Monika Franczuk-Frysz i Monika Michalska, następnie uczestniczki projektu: Panie Anna Góras, Anna Huzarewicz,  Alicja Bosak oraz Natalia Chrabańska. Przedstawione programy to PREZI, Kahoot, Run Marco, Augmented Reality oraz e-Twinning.

Po konferencji nasi goście zostali zaproszeni na drobny poczęstunek. Myślimy, że konferencja była niezwykle udanym doświadczeniem. Miałyśmy okazje pochwalić się naszymi projektowymi osiągnięciami i zapowiedzieć dalsze działania. Wśród nich, już wkrótce, wizyta naszych nauczycieli w Bukareszcie, gdzie w zaprzyjaźnionej szkole będziemy prowadzić projektowe zajęcia i obserwować pracę naszych partnerów projektu. Kolejnym krokiem będzie re-wizyta naszych partnerów z Bukaresztu w naszej szkole, celem obserwacji naszej pracy w kontekście założeń projektowych.

Zapraszamy do obejrzenia galerii z poniedziałkowej konferencji.

Wkrótce dalsza porcja informacji.

Monika Franczuk-Frysz

Skip to content

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij