Najlepszy szachista z Żor w naszej szkole-mamy MASTERSA!
Autor: Op@sp3 11 kwietnia 2017

W zeszłym tygodniu na turnieju szachowym Małych Arcymistrzów MASTERS reprezentowało naszą szkolę aż 9 uczestników!
Były to dzieci, które w swoich kategoriach zajęły miejsce w pierwszej dziesiątce, wszystkich szachistów startujących w finale było 30.
klasy I:
Dariusz Żychski, 1a
klasy II:
Natalia Włodarczyk, 2c
Mateusz Tomalak, 2b
Artur Ferens, 2f
Alan Skoczylas, 2c
Maksymilian Mazur, 2a
klasy III:
Igor Zaborski, 3f
Wiktor Wychrystenko, 3a
Bartosz Guziuk, 3f

Podczas turnieju wspaniale spisał się Igor Zaborski zajmujący I miejsce z kompletem, 7 wygranych partii.
Na wielkie brawa zasługuje również Mateusz Tomalak, któremu zabrakło troszeczkę szczęścia, ale silne czwarte miejsce wspaniale rokuje na przyszły rok. Podobnie uplasował się Artur Ferens zajmując piąte miejsce. W pierwszej dziesiątce miejsce zajął również Alan Skoczylas. Na wyróżnienie zasługuje Natalia Włodarczyk, która pierwszy raz startowała w tak dużym turnieju szachowym i świetnie sobie z nim poradziła.
Turniej organizowany w Niepublicznej SMS w Żorach przy współpracy: SP 3, ZS nr 5, SP 15, kończy tegoroczny cykl rozgrywek. Na kolejne emocje zapraszamy za rok.

Naszym reprezentantom dziękujemy, gratulujemy i liczymy na kolejne osiągnięcia :).

M. Kozyra