Ostatnia mobilność – JOB-Shadowing Visit w Bukareszcie – już za nami.
Autor: MF@sp3 11 kwietnia 2017

Odbyła się już nasza ostatnia mobilność w ramach bieżącego projektu. Tym razem pięć nauczycielek z naszego grona udała się na wizytę Job-shadowing’ową, do Bukaresztu, a dokładnie do naszej partnerskiej szkoły w Bukareszcie: Scola Gimnaziala „Ianculi”. Przebywałyśmy tam 5 dni, obserwując pracę szkoły, różne zajęcia np. lekcję informatyki, warsztaty kulinarne, zajęcia artystyczne oraz miałyśmy okazję przyjrzeć się konkursowi Mam Talent, który akurat w tym czasie miał swoje miejsce.
Poza tym także i my prowadziliśmy zajęcia dla tamtejszych uczniów przedstawiając krótką sesję kulturalno-historyczno-literacką o naszym kraju i najważniejszych jego postaciach. Korzystałyśmy przy tym z narzędzi, których nauczyłyśmy się podczas projektowych kursów, np. Prezi czy Kahoot.
Miałyśmy także okazję zobaczyć jeden z transylwańskich zamków tzw. Drakuli, czyli księcia Vlada Tepesa oraz pomaszerować nieco po tamtejszych górach.
W minionym tygodniu od wtorku do niedzieli gościliśmy  w ramach rewizyty nasze rumuńskie partnerki projektowe. Pochwaliliśmy się naszą wciąż na lepsze zmieniającą się szkołą i osiągnięciami naszych uczniów. Przedstawiliśmy im nasze festiwalowe przedstawienie, które nasi uczniowie przygotowali także w ramach projektu e-twinning. Pokazaliśmy im nasze pracownie ICT, bibliotekę, orlik i inne zasoby. Pokazaliśmy kilka lekcji oraz warsztaty w muzeum żorskim. Nasi goście także zwiedzili muzeum holokaustu w Oświęcimiu, a także Cieszyn i Kraków. Mamy nadzieję, że podobało się naszym gościom podobało u nas tak jak nam podobało się gościć u nich.
Wkrótce zaprosimy do obejrzenia galerii z naszej wizyty.