MALI INŻYNIEROWIE Z TRÓJKI NA START!
Autor: Op@sp3 20 kwietnia 2017

10 kwietnia uczniowie klas: 2b, 3b i 3d uczestniczyli w  warsztatach  z robotyki. Instruktorki Pani Kasia i Pani Oliwia z Centrum Kreatywnej Edukacji Robokids Non-Profitul wprowadziły uczniów  w  ekscytujący świat  robotów. Podczas 1,5 godzinnych zajęć dla każdej grupy, uczniowie mogli konstruować poruszające się roboty z wykorzystaniem specjalnych zestawów edukacyjnych – klocków Lego Education  oraz Lego Mindstorms. Warsztaty były nie tylko świetną zabawą, ale  także zachętą do rozwijania zainteresowań w kierunku przedmiotów ścisłych, nauką programowania oraz treningiem intelektualnym dla każdego  dziecka. Najciekawszym elementem zajęć było testowanie robotów. Mali inżynierowie mogli poczuć satysfakcję z efektów swojej pracy, ucząc się jednocześnie wytrwałości w osiąganiu zamierzonych celów. Uczniowie zmierzyli  się z twórczym rozwiązywaniem problemów konstrukcyjnych, bo np. trzeba było lepiej wyważyć albo zaprogramować robota tak, aby dokładniej pokonywał wyznaczony tor. Dzisiejsze zajęcia pokazały nam, że robotyka może być przygodą, pasją, a w przyszłości zawodem z perspektywami. Nie trzeba mieć żadnych specjalnych zdolności wystarczy ciekawość świata i chęć spróbowania czegoś nowego. Dziękujemy wspaniałym instruktorkom za doskonałą rozrywkę i pokazanie uczniom, że nauka może być fascynującą przygodą.

U.Niziołek  D.Krok  M. Orłowska