KOSMICZNA WYPRAWA KLASY 3A I 3B
Autor: Op@sp3 17 maja 2017

Dnia 27 kwietnia 2017 roku byliśmy w Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym im. Mikołaja Kopernika w Chorzowie.  Wycieczka zapowiadała się bardzo ciekawie i oczywiście nie zawiedliśmy się. Już sam budynek planetarium zrobił ogromne wrażenie. Potem było tylko ciekawiej. Pod niebem planetarium, wiernie naśladującym rzeczywisty firmament uczestniczyliśmy w  seansie edukacyjnym pt. „Księstwo planet”. Autor seansu oprowadzał nas po nocnym niebie i zwracał uwagę na to, co umyka na co dzień naszej uwadze. W czasie projekcji mogliśmy podziwiać planety, komety,  gwiazdy i gwiazdozbiory.

Później udaliśmy się do obserwatorium astronomicznego, które jest wyposażone w największą w Polsce lunetę o 30-centymetrowym obiektywie i liczne mniejsze teleskopy. Dowiedzieliśmy się, że  zwiedzający mogą obserwować Słońce, a po zapadnięciu zmierzchu – ciekawe obiekty nocnego nieba, oglądane nawet w 750-krotnym powiększeniu. Nie mieliśmy niestety szczęścia, gdyż zachmurzone niebo uniemożliwiło nam obserwacje.

Ostatnimi punktem programu były 45 minutowe zajęcia w stacji meteorologicznej, gdzie zwiedziliśmy ogródek meteorologiczny i poznaliśmy urządzenia za pomocą których możliwe jest prognozowanie pogody.

Wycieczka była bardzo ciekawa i gorąco polecamy ją wszystkim, którzy nie mieli jeszcze okazji odwiedzić tego wspaniałego miejsca.

Uczniowie kl.3a i 3b

Skip to content

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij