SPOTKANIE W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W ŻORACH
Autor: admin@sp3 18 września 2014

16 września wraz z uczniami klasy 1d, naszą wychowawczynią, z  panem Grzegorzem i z mamą Amelki byliśmy w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żorach na XVII edycji Jesiennych Spotkań pod hasłem „Ludowe inspiracje”.

Na początku Pani bibliotekarka czytała nam bajkę o Pyzie. Następnie oglądaliśmy film „Kowalu i diable”. Nie zabrakło zajęć plastycznych: dziewczynki wycinały z papieru Pyzę, a chłopcy koguta. Nasze prace znalazły się na wystawie. Ciekawym elementem naszej wizyty w bibliotece było poznanie zabawek, jakimi kiedyś bawili się nasi dziadkowie i rodzice. Dowiedzieliśmy się, że np. jojo kiedyś było drewniane, a lalki tylko szmaciane. Podczas wizyty gościli  dziennikarze z TVP Katowice, dla której udzieliliśmy wywiadu.

Po wspólnej zabawie  wróciliśmy pieszo do szkoły. Ten dzień był bardzo udany.

MARTA i  JULKA

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij