Debata oksfordzka w klasie 4c
Autor: Oz@sp3 20 czerwca 2017

Dnia 30 maja br. odbyła się w naszej klasie debata pt. ”Patriotyzm na co dzień i od święta”, w ramach projektu finansowanego przez Gminę Miejską Żory. Przybyli do nas goście, Pan Tomasz Górecki – przedstawiciel Muzeum Miejskiego oraz Pan Grzegorz Granek z Miejskiego Ośrodka Kultury.

Pan Górecki wyjaśnił nam, co to jest patriotyzm, kim jest patriota oraz jak być patriotą na co dzień. Następnie, pan Grzegorz Granek opowiedział nam czym jest debata oksfordzka i w jaki sposób debatować.

Dostaliśmy zadanie do wykonania w grupach – naszym zadaniem było wymyślić argumenty do dyskusji na temat patriotyzmu. Wszyscy bardzo się starali. Po zebraniu argumentów odbyliśmy debatę. Każda grupa przedstawiła swoje argumenty i próbowała udowodnić swoją tezę. Następnie Pan Grzegorz Granek podsumował zajęcia, pochwalił za zaangażowanie i rozdał nam upominki.

Magdalena Osmulska

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. W każdej chwili możesz zablokować lub ograniczyć umieszczanie plików cookies (ciasteczek) w Twoim urządzeniu zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej. Więcej informacji

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Zamknij